Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
odśwież

A+ A A-

Informacja Wójta Gminy Komarów-Osada o uchyleniu decyzji z dnia 19 grudnia 2017 r., znak GKN.6824.2.536.2016 Starosty Zamojskiego w sprawie ustalenia wykazu osób uprawnionych do udziału we Wspólnocie Gruntowej wsi Antoniówka

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 62

Treść decyzji Wojewody Lubelskiego z dnia 9 marca 2018 r. znak GN-V.7511.2.2018.KD o uchyleniu w całości decyzji z dnia 19 grudnia 2017 r., znak GKN.6824.2.536.2016 Starosty Zamojskiego w sprawie ustalenia wykazu osób uprawnionych do udziału we Wspólnocie Gruntowej wsi Antoniówka, obszarów gospodarstw rolnych przez nich posiadanych i wielkości przysługujących im udziałów we wspólnocie oraz przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia organowi pierwszej instancji dostępna jest pod adresem:

https://komarowosada.bip.lubelskie.pl/index.php?id=96&p1=szczegoly&p2=1247752

A wszystko z myślą o kobietach ...

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 499

„Zawsze bądź oryginalną wersją siebie” – to myśl przewodnia święta obchodzonego 8 marca 2018 r. w Gminie Komarów – Osada. I właśnie tak tego dnia poczuły się wszystkie kobiety uczestniczące w spotkaniu w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Komarowie – Osadzie. Były piękne życzenia od Wójta – Pani Wiesławy Sieńkowskiej i towarzyszących jej panów, kolorowe kwiaty, występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie, koncert Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej, chóru „Pasjonata” oraz  Pani Anety Szpindy, żartobliwy monolog wygłoszony przez Panią Lucynę Majcher.

Na wstępie Pani Wójt podkreśliła wielką rolę kobiety we współczesnym świecie. Zaznaczyła, że na kobietach spoczywa ogromna odpowiedzialność, bo nie są one wyłącznie żonami i matkami, ale muszą również sprostać wielu różnorodnym obowiązkom związanym z pracą zawodową. Zauważyła, że mimo powszechnie uznawanego równouprawnienia, kobiety nadal mają niższe wynagrodzenie od mężczyzn i nie są z nimi na równi traktowane, często padają ofiarą przemocy i gwałtu, a przy tym utrudnia im się dostęp do antykoncepcji. Pozytywem jest jednak to, że mają siłę i odwagę, by walczyć o swoje prawa, że potrafią się zjednoczyć i manifestować swoje stanowiska. Coraz głośniej wyrażają swoje zdanie w sprawach, które ich dotyczą. Kiedyś walczyły o prawo wyborcze, dziś chcą decydować o sobie.

Życzyła kobietom, by nie bały się wyzwań, jakie stawia im codzienność, a przy tym, by czuły się szczęśliwe. Przywołując 21 zwyczajów szczęśliwych ludzi Elberta Hubbarda podkreśliła, że szczęście jest przywilejem i należy je umiejętnie pielęgnować. A można je osiągnąć między innymi doceniając życie, robiąc to, co się kocha, mądrze dobierając przyjaciół i ciągle się ucząc. 21 zwyczajów szczęśliwych ludzi otrzymali wszyscy obecni – również panowie, którym tego dnia panie złożyły życzenia i obdarowały kwiatami z okazji zbliżającego się Dnia Mężczyzny.

Dzień Kobiet był dobrą okazją do wspólnego spotkania i integracji mieszkanek z całej gminy. 

Czytaj więcej: A wszystko z myślą o kobietach...

„Festiwal smaków” w Komarowie-Osadzie

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 542

W marcowe popołudnie w Gminie Komarów-Osada był królowały kuchnie z różnych stron świata. Prezentowane potrawy były bardzo różnorodne, ponieważ każdy kraj pielęgnuje własne, odrębne tradycje kulinarne, przekazywane troskliwie z pokolenia na pokolenie. „Festiwal smaków” kusił różnorodnymi smakami i zapachami z kuchni meksykańskiej, indyjskiej, azjatyckiej, śródziemnomorskiej i oczywiście polskiej. Wszystkie potrawy wyglądały bardzo apetycznie, dodatkowo pobudzały nasze zmysły bogactwem barw i zapachów.

Wszystkie potrawy zostały przygotowane przez Panie z KGW działających na terenie gminy, Klub Seniora „Legenda” i Centrum Integracji Społecznej oraz Stowarzyszenia Aktywni w Kulturze.  Z pewnością Panie w przygotowywane potrawy włożyły wiele serca i talentu, co zaowocowało doskonałością smaków. Wszystkie prezentowane potrawy cieszyły się wielkim powodzeniem wśród degustujących. Jesteśmy pełni uznania dla wszystkich Pań, które po raz pierwszy zmierzyły się z daniami świata i odniosły wielki sukces kulinarny.

„Festiwal smaków” został zorganizowany w ramach projektu „Podróże kulinarne - warsztaty edukacyjne” realizowany przez Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze.

Czytaj więcej: „Festiwal smaków” w Komarowie-Osadzie

Dzień Dawcy Szpiku w Komarowie-Osadzie

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 239

4 marca 2018 r. w sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. W akcję charytatywną włączyła się nasza gminy wraz z jednostkami podległymi oraz liczni wolontariusze: Ewa Skiba, Michał Bochniak, Elżbieta Jakubczak, Beata Pietras-Rudy, Laura Mikuła, Sylwia Malon, Weronika Bochniak, Agata Gałan, Marta Bochniak, Kamila Szala, Olga Szyper, Wioleta Kuźniarz, Łukasz Dziekciarz, Kamil Niezgoda, Adrian Ulanowski. Inicjatorem akcji była Paulina Gajewska.

Czytaj więcej: Dzień Dawcy Szpiku w Komarowie-Osadzie

Spotkanie warsztatowe u przedszkolaków

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 300

W poniedziałek 26 lutego 2018 r. w Samorządowym Przedszkolu w Zubowicach odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W zajęciach udział wzięły tutejsze przedszkolaki oraz ich mamy. Zajęcia poprowadziły Panie  logopeda oraz psycholog- nauczycielki przedszkola. Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne zakłada wszechstronny rozwój dziecka poprzez ruch. Dzięki niemu dziecko zyskuje świadomość własnego ciała i usprawnianie ruchowe, świadomość przestrzeni i działania w niej oraz rozwija umiejętność dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi, co umożliwia nawiązanie bliskiego kontaktu. Zajęcia stwarzają przedszkolakom okazję do  usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności. Zarówno mamy, jak i ich pociechy doskonale bawiły się na zajęciach, czego dowodem były nieschodzące z twarzy uśmiechy. Dzieciom szczególnie przypadły do gustu:  przechodzenie pod tunelem stworzonym przez mamy, przesuwanie się po „żywym moście” oraz ćwiczenia polegające na różnego rodzaju siłowaniu się z dorosłym, które dodatkowo sprawiały maluchom ogromną satysfakcję.  Zajęcia te były doskonałą okazją nie tylko do zacieśnienia więzów między matką, a dzieckiem, ale również do integracji rodziców naszych przedszkolaków.

Kolejne warsztaty już niebawem!

Czytaj więcej: Spotkanie warsztatowe u przedszkolaków

"Dar Juniora dla Seniora”

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 227

Przedszkolaki, rodzice oraz pracownicy Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach, po raz kolejny pokazali, że mają ogromne serca. Tym razem przyłączyli się do akcji Caritasu ,,Dar Juniora dla Seniora”. W okresie walentynkowym można było zakupić serce z masy solnej, własnoręcznie pomalowane farbami przez dzieci. Dochód ze sprzedaży serduszek został przekazany na konto Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Cieszymy się, że nasza społeczność przedszkolna tak chętnie włącza się w pomoc potrzebującym.  Takie akcje pokazują maluchom, że warto być empatycznym, troszczyć się o drugiego człowieka. Jesteśmy przekonani, że nie była to ostatnia akcja charytatywna zorganizowana w tym roku w naszym przedszkolu.

Czytaj więcej: "Dar Juniora dla Seniora”

Pamiętamy! 76 Rocznica Wysiedleń Gminy Komarów-Osada

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 480

Smutny grudzień 1942 i styczeń 43 roku dla miejscowości gminy Komarów-Osada, kiedy to tysiące mieszkańców zostało wysiedlonych niejednokrotnie w ciągu kilku godzin pozbawionych swojego dobytku i wypędzonych przez niemieckiego okupanta, często na długą tułaczkę po terenach Generalnej Guberni – w ciężkich, niehumanitarnych warunkach, w głodzie, zimnie i poniżeniu. Wielu z nich nigdy nie powróciło.

Czytaj więcej: Pamiętamy! 76 Rocznica Wysiedleń Gminy Komarów-Osada

Pasja Pani Jadwigi Kaczor

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 643

W Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się kolejne, bardzo interesujące spotkanie z cyklu „Ludzie z Pasją”, poświęcone Pani Jadwidze Kaczor z Janówki Wschodniej, twórczyni ludowej, która prezentowała piękne serwety wykonane własnoręcznie haftem płaskim.
Zimowa aura nastrajała melancholijnym klimatem, a opowieści autorki wzbudzały spore zainteresowanie i wzruszały wszystkich uczestników spotkania, gdyż były to również wspomnienia z dzieciństwa. Pani Jadwiga przedstawiła wszystkim własne przeżycia i doświadczenia związane ze swoja twórczością artystyczną i codziennym życiem.  Kobieta z pasją i  autorka spotkania  aktywnie angażowała się przez 50 lat w miejscowym kole gospodyń w Janówce Wschodniej.

Seniorzy, uświetnili spotkanie recytując wiersze. Rozmowę prowadziła Pani Urszula Pakuła, a po prezentacji autorskiej złożono piękne życzenia i dużo ciepłych słów pod adresem naszej twórczyni.

Spotkanie uświetnił wspaniały występ  zaprzyjaźnionego Klubu Seniora „Legenda” i Pani Anety Szpindy. Występ akompaniował i prowadził Pan Janusz Bogatko.

Czytaj więcej: Pasja Pani Jadwigi Kaczor

Więcej artykułów…

 1. Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych
 2. Zaproszenie do udziału w projekcie „Krajobrazowy szlak rowerowy”
 3. Samorządowy Ośrodek Kultury-Biblioteka wydał wiersze Pani Henryki Syty
 4. Kwalifikacja wojskowa 2018
 5. „Kuchnie świata” w gminie Komarów-Osada
 6. Razem pokonajmy nowotwory krwi
 7. 76 Rocznica Wysiedleń Gminy Komarów-Osada
 8. Samochód strażacki poświęcony
 9. Uczczono rocznicę bitwy pod Zaborecznem
 10. Zawiadomienie o konsultacjach projektu „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Komarów-Osada na 2018 rok"
 11. Podziękowanie za długoletnią pracę
 12. Kochanym Babciom i Dziadkom
 13. Ostrzeżenie o silnym wietrze
 14. 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy GRAMY DLA WYRÓWNYWANIA SZANS W LECZENIU
 15. Planowane wyłączenia prądu
 16. 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komarowie
 17. VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
 18. Malarstwo olejne Pani Urszuli Pakuły
 19. Myśliwi pomagają!
 20. Warsztaty plastyczne i konkurs świąteczny w Samorządowym Ośrodku Kultury
 21. O psie Kasztanie, który chciał zostać detektywem
 22. Z MUZYKĄ PRZEZ NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ
 23. Podsumowanie projektu „Strefa 60+”
 24. Podróże kulinarne - warsztaty edukacyjne
 25. Unijne dofinansowanie szansą dla przedsiębiorców
 26. Z serca dla potrzebujących
 27. Poznaj przyrodnicze i krajobrazowe walory gminy w wydanej publikacji „Uroki natury gminy Komarów-Osada”
 28. Nagrody dla najaktywniejszych - Stowarzyszenia z Gminy Komarów-Osada nagrodzone
 29. Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych
 30. Mikołajkowe Niespodzianki w Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach
 31. Śpiew prosto z serca
 32. 13 grudnia 2017 r. w Lublinie - Konferencja dla biznesu
 33. Wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „Moje spotkania z przyrodą gminy Komarów-Osada”
 34. Uroczystości pogrzebowe śp. płk. Zbigniewa Makowieckiego
 35. Odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Wiersze o nadziei, miłości i wierze są jak lilie cięte, a tak długo świeże”
 36. Andrzejki z seniorami
 37. Rozstrzygnięty konkurs plastyczny pn.: „Moje spotkania z przyrodą gminy Komarów-Osada”
 38. Spotkanie informacyjno-szkoleniowe przed planowanymi naborami wniosków
 39. Paczki Żywnościowe
 40. Dzień Pracownika Socjalnego
 41. Kurs kulinarny w Wolicy Śniatyckiej
 42. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
 43. Obchody 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
 44. Radosne obchody Narodowego Święta Niepodległości
 45. Pamiętaj Rolniku o obowiązku dokonania spisu zwierząt przebywających w gospodarstwie
 46. Konkurs na najciekawszą inicjatywę lokalną w 2016 roku
 47. Zapraszamy na uroczystości związane z obchodami 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
 48. Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym pn. "Moje spotkania z przyrodą gminy Komarów-Osada"
 49. Święto Pieczonego Ziemniaka
 50. Planowane wyłączenia prądu na terenie Gminy Komarów-Osada
 51. Interesujące warsztaty
 52. Chrońmy się przed zatruciem czadem
 53. Piękna pasja Pani Marii Szewczuk
 54. Odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 55. Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 56. Planowane wyłaczenia prądu na terenie gminy Komarów-Osada
 57. Ogłoszenie o otwartym naborze partnera - przedsiębiorcy z sektora MSP do projektu pn. Rewitalizacja miejscowości Komarów-Osada
 58. Ogłoszenie o otwartym naborze partnera – z poza sektora przedsiębiorstw do projektu np. Rewitalizacja miejscowości Komarów-Osada
 59. Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zamościu
 60. Darmowa pomoc prawna
 61. Spotkanie autorskie „Śpiewająca Biblioteka” Z Babcią Grunią
 62. Informacja dla hodowców drobiu dotycząca stosowania środków bioasekuracji minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa
 63. Złote Gody – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
 64. Będą wydawane paczki żywnościowe
 65. Uroczyste otwarcie przedszkola
 66. Dożynki gminno-parafialne - święto ludzi utrudzonych pracą na roli, pracą, której dziełem jest nasz chleb powszedni
 67. Aktywni seniorzy w Gminie Komarów-Osada
 68. Działać dla dobra mieszkańców - rozmowa z Wiesławą Sieńkowską, Wójtem Gminy Komarów-Osada
 69. Komunikat dotyczący utworzenia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR)
 70. Poznaj historię, która zmieniła losy ludzkości. Obudź w sobie dumę do Polskości!
 71. Ogłoszenie o rokowaniach po drugim przetargu zakończonym wynikiem negatywnym na sprzedaż nieruchomości położonej w obrębie Dub, oznaczonej numerem działki 203/3 o pow. 0,9834 ha
 72. Informacja o wyniku przetargu na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada
 73. Zakończyły się półkolonie letnie w ramach projektu "Letnia Akademia Wiedzy i Aktywności w Ziemi Zamojskiej"
 74. Od 1 września będą przyjmowane wnioski na stypendia szkolne dla uczniów
 75. Zaproszenie do udziału w I edycji konkursu dla mieszkańców woj. lubelskiego „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie lubelskim”
 76. Konkurs fotograficzny "Pocztówka z Ziemi Zamojskiej"
 77. Szlakami gry terenowej „Granie w zaczytanie”
 78. Paczki żywnościowe
 79. Pasje Pana Adama Wawrzonka
 80. Piknik Rodzinny „Komarowski Uśmiech Lata”
 81. Nasze sukcesy
 82. Ważne informacje dla osób pobierających świadczenie 500+, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego
 83. Ważne dla mieszkańców!
 84. Zaproszenie do udziału w XVIII Biegu Sobiborskim
 85. Zaproszenie na uroczyste obchody 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
 86. Informacja dla posiadaczy zwierząt utrzymujących świnie w związku z wprowadzeniem "Programu bioasekuracji mającej na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń (ASF)"
 87. Piknik Rodzinny „Komarowski Uśmiech Lata”
 88. Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku od 50 do 69 lat
 89. Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym (dla mieszkańców Gminy Komarów-Osada) na sprzedaż działki stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada
 90. Uwaga na barszcz Sosnowskiego!
 91. PIKNIK CZYTELNICZY „Z KSIĄŻKĄ W TLE”
 92. Mobilny Punkt Informacyjny w Komarowie-Osadzie
 93. WIDZISZ - REAGUJ
 94. Bezpłatne badanie mammograficzne
 95. Ogłoszenie o konkursach na stanowisko dyrektora
 96. Nowe nawierzchnie asfaltowe na drogach powiatowych na terenie naszej gminy
 97. Dobra informacja dla mieszkańców Swaryczowa, Tuczap, Duba i Tomaszówki
 98. Planowane wyłączenia prądu
 99. Niezwykła integracja mieszkańców Gminy Komarów-Osada
 100. Gmina na Igrzyskach w Krasnobrodzie
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30