Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
odśwież

A+ A A-

Obchody 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 339

„Pieśń…Czyn…Wspomnienie – To jedno-To Polska”.

W słoneczny sobotni dzień przed Urzędem Gminy licznie zgromadzili się mieszkańcy, poczty sztandarowe szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych i partii politycznych.W marszowym brzmieniu orkiestry wszyscy przeszli do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy w miejscach pamięci złożono wiązanki kwiatów.

Dalsze obchody miały miejsce w Samorządowym Ośrodku Kultury, gdzie wystąpiły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie oraz nagrodzony chór „Pasjonata”. Niezwykle wzruszające występy wprowadziły doniosłą atmosferę świątecznej radości.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości Wójt Gminy podkreśliła dumę z tego, że jesteśmy Polakami i możemy żyć w wolnej Ojczyźnie. Wszystkim mieszkańcom życzyła wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów oraz mądrego korzystania z daru wolności, jedności w osiąganiu wspólnych celów i wspólnej pracy na rzecz rozwoju lokalnej wspólnoty i całego kraju, aby dla każdego z nas wolna Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.

Czytaj więcej: Obchody 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Pamiętaj Rolniku o obowiązku dokonania spisu zwierząt przebywających w gospodarstwie

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 82

Przypominamy, że posiadacz zwierzęcia gospodarskiego (bydła, owiec, kóz i świń) obowiązany jest do dokonania spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada - co najmniej raz na dwanaście miesięcy, nie później jednak niż w dniu 31 grudnia.

Pełna treść informacji w poniższej ulotce.

Formularze spisów można otrzymać w biurach powiatowych ARiMR, są także dostępne na stronie internetowej:

http://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat/formularze-dotyczace-identyfikacji-i-rejestracji-zwierzat-gospodarskich-2017/spis-stanu-stada-bydla-albo-owiec-albo-koz.html

http://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat/formularze-dotyczace-identyfikacji-i-rejestracji-zwierzat-gospodarskich-2017/spis-stanu-stada-swin.html

Konkurs na najciekawszą inicjatywę lokalną w 2016 roku

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 123

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska” ogłasza konkurs na najciekawszą inicjatywę lokalną w 2016 roku.

Celem konkursu jest pobudzenie aktywności organizacji i grup nieformalnych do podejmowania działań na rzecz środowisk lokalnych, a także wyróżnienie organizacji podejmujących najciekawsze inicjatywy służące aktywizacji mieszkańców.

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych mających siedzibę, filię, bądź prowadzących działalność na obszarze LGD „Ziemia Zamojska” tj. na terenie gmin: Miączyn, Łabunie, Sitno, Komarów-Osada, Nielisz, Skierbieszów, Grabowiec, Stary Zamość, Sułów.
 
Zgłoszenia należy nadsyłać/składać w terminie od 6.11.2017 r. do 30.11.2017 r. w Biurze LGD „Ziemia Zamojska”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie przez Uczestnika formularza zgłoszeniowego stanowiącego załącznik do Regulaminu Konkursu oraz dołączenie prezentacji (np. w formie multimedialnej) dotyczącej zgłaszanej inicjatywy.

Zachęcamy do udziału
 

Regulamin konkursu na najciekawszą inicjatywę lokalną
Formularz na najciekawszą inicjatywę lokalną

Zapraszamy na uroczystości związane z obchodami 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 239

 

 

Rada Gminy,

Wójt Gminy,

Samorządowy Ośrodek Kultury

w Komarowie-Osadzie

zapraszają

na uroczystości związane z obchodami

99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości,

które odbędą się 11 listopada 2017 roku o godz.1000 w sali SOK w Komarowie-Osadzie.

                                                                   

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

945  - zbiórka pocztów sztandarowych przed budynkiem Urzędu Gminy

           i przemarsz  do kościoła,

1000  - uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny,

1100  - złożenie wieńców i kwiatów,

1135  - przemówienie Wójta Gminy Komarów-Osada

         - wręczenie nagrody i tytułu  „Człowiek Roku 2017 Gminy Komarów-Osada”

         - występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie

         - występ chóru „Pasjonata”

1600 - „Spacer Niepodległości ku Zdrowiu i Sprawności”

Start sprzed SOK w Komarowie-Osadzie. Wszystkich uczestników spaceru prosimy o zabranie ze sobą elementów odblaskowych lub latarek. Chętni mogą wziąć kijki Nordic Walking

                                                                                 Organizatorzy

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym pn. "Moje spotkania z przyrodą gminy Komarów-Osada"

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 213

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Komarów-Osada do udziału w konkursie plastycznym pn. "Moje spotkania z przyrodą gminy Komarów-Osada", organizowanego w ramach projektu pn. "Wydanie publikacji o tematyce ekologicznej w formie broszury promującej przyrodnicze i krajobrazowe walory Gminy Komarów-Osada" współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Lublinie w ramach edukacji nieformalnej.

Konkurs zostanie przeprowadzony za pośrednictwem szkół podstawowych z terenu Gminy Komarów-Osada, w następujących kategoriach:

1. Nauczanie wczesnoszkolne: klasy I-III,

2. Szkoły Podstawowe: klasy IV-VI,

3. Szkoły Podstawowe: klasy VII oraz II i III klasy gimnazjalne.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się załączonym regulaminie.

Regulamin konkursu

Święto Pieczonego Ziemniaka

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 396

W piątek, 20 października 2017 r., w radosnej atmosferze odbył się piknik rekreacyjny „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Celem imprezy było kultywowanie i promowanie tradycji regionalnej, rozbudzanie aktywności i kreatywnego myślenia wśród dzieci i starszych mieszkańców Gminy Komarów-Osada oraz promocja książki, jako źródła informacji i zabawy.

Ponad 130 dzieci wspólnie z wychowawcami i opiekunami brało udział w różnorodnych konkursach i zabawach.  Maluchy z Klubu przedszkolaka w Komarowie, oddziałów przedszkolnych i pierwszaki uczestniczyły w zabawach ruchowych, uczyły się na pamięć utworów Jana Brzechwy. Dla uczniów klas II-III  została przygotowana przez, Gminną Bibliotekę Publiczną, literacka gra terenowa pt. „Kaczka Dziwaczka”. Każdy uczestnik gry otrzymał zakładkę do książki.

W trakcie trwania imprezy odbyła się degustacja różnych potraw, w których, jak na święto przystało, ziemniak był w roli głównej. Były kartofelki pieczone przez strażaków tradycyjnie w ognisku „w mundurkach”, faszerowane oraz „w sweterkach” pieczone w piekarniku przez Centrum Integracji Społecznej. Pyszności było, co nie miara, każdy mógł nie tylko degustować, ale też najeść się do syta.  Wszyscy mogli skosztować pysznych jabłek podarowanych przez Panią Jadwigę Kaczorowską.

Organizatorami „Święta Pieczonego Ziemniaka” byli: Szkoła Podstawowa w Komarowie-Osadzie, Samorządowy Ośrodek Kultury, Centrum Integracji Społecznej i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Komarowie-Osadzie.

Czytaj więcej: Święto Pieczonego Ziemniaka

Planowane wyłączenia prądu na terenie Gminy Komarów-Osada

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 208

Informujemy o planowanych wyłączeniach prądu na terenie gminy Komarów-Osada

Data Rozpoczęcia

Data zakończenia

Godziny

Obszar

Stacja

2017-10-26

09:00

2017-10-26

10:00

1

Kadłubiska

Kadłubiska 1

2017-10-26

11:00

2017-10-26

12:00

1

Komarów-Wieś

Komarów KGZ

2017-10-26

 14:00

2017-10-26 1

5:00

1

Komarów-Wieś

Komarów KR

2017-10-26

16:00

2017-10-26

17:00

1

Janówka Zachodnia

Janówka 2

Pełna treść informacji dostępna jest na stronie PGE Dystrybucja S.A. pod adresem:

https://pgedystrybucja.pl/Informacje-o-wylaczeniach/Lista-wylaczen?rejon=Tomasz%C3%B3w-Lubelski

Interesujące warsztaty

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 289

12 października 2017 roku w sali  Samorządowego Ośrodka Kultury Komarowie-Osadzie,  odbyły się nieodpłatne warsztaty z rękodzieła artystycznego dla twórców ludowych z terenu gminy. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z nową techniką zdobienia szkatułki z wykorzystaniem powertexu. Warsztaty prowadziła Pani Joanna Patron właścicielka galerii „W Ramach Sztuki”. Dzięki temu, że gmina aktualnie działa w Lokalnej Grupie Działania Ziemia Zamojska mamy możliwość sięgania po środki Unii Europejskiej na różnego typu warsztaty, szkolenia konkursy, a także na działania inwestycyjne służące zaspokajaniu potrzeb społecznych i rozwoju kultury.

Czytaj więcej: Interesujące warsztaty

Chrońmy się przed zatruciem czadem

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 648

Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania. Może to wynikać z braku dopływu świeżego powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni lub braku właściwej wentylacji.

Jest to szczególnie groźne w mieszkaniach, w których okna są szczelnie zamknięte lub uszczelnione na zimę. Czad powstaje także często podczas pożaru. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym dla człowieka. Dostaje się do organizmu przez układ oddechowy, a następnie jest wchłaniany do krwioobiegu. Stwarza to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Uniemożliwia prawidłowe rozprowadzanie tlenu we krwi i powoduje uszkodzenia mózgu oraz innych narządów wewnętrznych. Następstwem ostrego zatrucia może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność wieńcowa i zawał lub nawet śmierć.

Czytaj więcej: Chrońmy się przed zatruciem czadem

Więcej artykułów…

 1. Piękna pasja Pani Marii Szewczuk
 2. Odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 3. Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 4. Planowane wyłaczenia prądu na terenie gminy Komarów-Osada
 5. Ogłoszenie o otwartym naborze partnera - przedsiębiorcy z sektora MSP do projektu pn. Rewitalizacja miejscowości Komarów-Osada
 6. Ogłoszenie o otwartym naborze partnera – z poza sektora przedsiębiorstw do projektu np. Rewitalizacja miejscowości Komarów-Osada
 7. Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zamościu
 8. Darmowa pomoc prawna
 9. Spotkanie autorskie „Śpiewająca Biblioteka” Z Babcią Grunią
 10. Informacja dla hodowców drobiu dotycząca stosowania środków bioasekuracji minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa
 11. Złote Gody – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
 12. Będą wydawane paczki żywnościowe
 13. Uroczyste otwarcie przedszkola
 14. Dożynki gminno-parafialne - święto ludzi utrudzonych pracą na roli, pracą, której dziełem jest nasz chleb powszedni
 15. Działać dla dobra mieszkańców - rozmowa z Wiesławą Sieńkowską, Wójtem Gminy Komarów-Osada
 16. Komunikat dotyczący utworzenia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR)
 17. Poznaj historię, która zmieniła losy ludzkości. Obudź w sobie dumę do Polskości!
 18. Ogłoszenie o rokowaniach po drugim przetargu zakończonym wynikiem negatywnym na sprzedaż nieruchomości położonej w obrębie Dub, oznaczonej numerem działki 203/3 o pow. 0,9834 ha
 19. Informacja o wyniku przetargu na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada
 20. Zakończyły się półkolonie letnie w ramach projektu "Letnia Akademia Wiedzy i Aktywności w Ziemi Zamojskiej"
 21. Od 1 września będą przyjmowane wnioski na stypendia szkolne dla uczniów
 22. Zaproszenie do udziału w I edycji konkursu dla mieszkańców woj. lubelskiego „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie lubelskim”
 23. Konkurs fotograficzny "Pocztówka z Ziemi Zamojskiej"
 24. Szlakami gry terenowej „Granie w zaczytanie”
 25. Paczki żywnościowe
 26. Pasje Pana Adama Wawrzonka
 27. Piknik Rodzinny „Komarowski Uśmiech Lata”
 28. Nasze sukcesy
 29. Ważne informacje dla osób pobierających świadczenie 500+, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego
 30. Ważne dla mieszkańców!
 31. Zaproszenie do udziału w XVIII Biegu Sobiborskim
 32. Zaproszenie na uroczyste obchody 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
 33. Informacja dla posiadaczy zwierząt utrzymujących świnie w związku z wprowadzeniem "Programu bioasekuracji mającej na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń (ASF)"
 34. Piknik Rodzinny „Komarowski Uśmiech Lata”
 35. Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku od 50 do 69 lat
 36. Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym (dla mieszkańców Gminy Komarów-Osada) na sprzedaż działki stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada
 37. Uwaga na barszcz Sosnowskiego!
 38. PIKNIK CZYTELNICZY „Z KSIĄŻKĄ W TLE”
 39. Mobilny Punkt Informacyjny w Komarowie-Osadzie
 40. WIDZISZ - REAGUJ
 41. Bezpłatne badanie mammograficzne
 42. Ogłoszenie o konkursach na stanowisko dyrektora
 43. Nowe nawierzchnie asfaltowe na drogach powiatowych na terenie naszej gminy
 44. Dobra informacja dla mieszkańców Swaryczowa, Tuczap, Duba i Tomaszówki
 45. Planowane wyłączenia prądu
 46. Niezwykła integracja mieszkańców Gminy Komarów-Osada
 47. Gmina na Igrzyskach w Krasnobrodzie
 48. Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 49. Badanie Wzroku i Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego
 50. Zapraszamy do udziału w spotkaniu dotyczącym opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2017-2023
 51. Weź udział w IV Gminnych Mistrzostwach Grillowania i zdobądź tytuł Mistrza Grillowania.
 52. Zawody sportowo pożarnicze MDP już za nami
 53. Umowa już podpisana
 54. Gminne Święto Sportu
 55. Dzień Matki 2017
 56. Dyplom Uznania dla Wójta Gminy Komarów-Osada
 57. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Pocztówka z Ziemi Zamojskiej”
 58. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w formie przetargu
 59. OGŁOSZENIE
 60. OGŁOSZENIE O ROKOWANIACH
 61. Pani Kamila Skroban – kobieta z pasją
 62. Biegamy dla zdrowia
 63. Darmowa pomoc prawna
 64. Zapraszamy do udziału w akcji Polska Biega
 65. Informacja o spadku temperatur!
 66. Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 67. W Gminie Komarów-Osada startuje projekt „Strefa 60+”
 68. 100 lat Pani Janiny Gmitruk vel Dmitruk
 69. Zniesiono zakaz wypuszczania kur z kurników
 70. Darmowa Pomoc Prawna
 71. Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym dla mieszkańców Gminy Komarów-Osada na dzierżawę działek stanowiących własność Gminy Komarów-Osada
 72. Zdobądź aż 36 000 zł bezzwrotnej dotacji na założenie firmy!
 73. Własny biznes szansą na rynku pracy dla osób 50+
 74. Komunikat
 75. OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA ZBYCIE NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ GMINY
 76. Komunikat w sprawie pomocy producentom mleka i świń
 77. Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do sprzedaży
 78. Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż działki stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada
 79. Szkolenie dla rolników!
 80. Ogólnopolska zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pn. „spoKREWnieni służbą”
 81. Gimnazjalni Matematyczni Geniusze
 82. 8 Marca Międzynarodowy Dzień Kobiet = Równouprawnienie
 83. Spotkanie Zarządu Gminnego ZOSP RP
 84. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy
 85. Będą wydawane paczki żywnościowe
 86. AZBEST 2017
 87. Pomysł + dotacja - sukces na rynku pracy!
 88. Otwarto Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny z Rehabilitacją w Komarowie-Osadzie
 89. Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000
 90. Zapraszamy do współtworzenia projektu "Moje dziedzictwo"
 91. Bartek Zarębski - poszukujący fotograf
 92. Odbył się Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych
 93. Dawcy Krwi - Dawcami Życia
 94. Preferencyjna pożyczka na instalację odnawialnych źródeł energii
 95. Memoriał Mariana Cecha
 96. Zebrania strażackie – zakończono
 97. Bezpłatne porady prawne
 98. Informacja o jakości wody z wodociągów zbiorowego zaopatrzenia w wodę zlokalizowanych na terenie gminy Komarów-Osada
 99. Memoriał Mariana Cecha Narciarski Piknik Rekreacyjny Komarów-Osada 29 stycznia 2017
 100. Rozstrzygnięto konkurs na realizację w 2017 roku zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz z zakresu nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30