Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
odśwież

A+ A A-

Pomysł + dotacja - sukces na rynku pracy!

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 22

Na prośbę Europejskiego Domu Spotkań - Fundacja Nowy Staw w Lublinie informujemy, że  już 1 marca 2017 roku rusza rekrutacja do projektu „Pomysł + dotacja – sukces na rynku pracy!”. Projekt przeznaczony jest dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia zamieszkujących obszar województwa lubelskiego i pragnących założyć działalność gospodarczą. W jego ramach można uzyskać aż do 23 398,68 zł wsparcia finansowego na rozpoczęcie takiej działalności oraz wsparcie szkoleniowo-doradcze i wsparcie pomostowe - finansowe w wysokości od 800,00 do 1 200,00 zł w okresie do 12 miesięcy. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Ulotka informacyjna

Szczegółowe informacje i dokumenty rekrutacyjne dostępne pod adresem: http://pomyslidotacja.pretender.pl

Otwarto Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny z Rehabilitacją w Komarowie-Osadzie

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 2383

W budynku Ośrodka Zdrowia w Komarowie-Osadzie, na pierwszym piętrze, został otwarty prywatny Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny z Rehabilitacją „Wiol-Med” spółka Jolanta Markiewicz i Wioletta Denis. Nowo otwarta placówka służyć będzie osobom najbardziej potrzebującym: chorym, niesamodzielnym oraz starszym. Zakład przygotowany jest do przyjęcia 20 pensjonariuszy. Aby zapewnić wysoki standard świadczonych usług placówka zapowiada  systematyczne doposażanie zakładu m.in. w innowacyjny sprzęt rehabilitacyjny.  

Czytaj więcej: Otwarto Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny z Rehabilitacją w Komarowie-Osadzie

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 153

Informujemy iż w III kwartale 2017 roku rolnicy po raz pierwszy będą mogli składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o środki na Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000. Wsparcie dotyczy inwestycji związanych z rolniczym wykorzystaniem łąk i pastwisk oraz produkcją zwierzęcą, prowadzonymi zgodnie z wymogami ochrony środowiska.
Wstępne informacje o planowanym naborze wniosków można uzyskać na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod adresem - http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa/Program-Rozwoju-Obszarow-Wiejskich-2014-2020/Instrumenty-wsparcia-PROW-2014-2020/Inwestycje-w-gospodarstwach-polozonych-na-obszarach-Natura-20002

lub na stronie https://prow2014-2020.pl/inwestycje-w-gospodarstwach-polozonych-na-obszarach-natura-2000/

Ponadto informujemy, że został udostępniony Harmonogram naboru wniosków PROW 2014-2020 w 2017 roku, w którym przewidziano wiele możliwości finansowych na rozwój gospodarstw oraz wzmacnianie przedsiębiorczości.

Harmonogram naboru wniosków w 2017 roku dostępny pod adresem:

http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa/Program-Rozwoju-Obszarow-Wiejskich-2014-2020/Harmonogram-naboru-wnioskow-PROW-2014-2020

Zapraszamy do współtworzenia projektu "Moje dziedzictwo"

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 182

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie zaprasza młodzież gimnazjalną z terenu Gminy Komarów-Osada do współtworzenia projektu „Moje dziedzictwo” realizowanego w ramach programu „Równać Szanse”.

Dodatkowe informacje pod nr. tel. 84 638 86 43, 84 615 32 19 lub w bibliotece. Zapraszamy także 14 lutego o godz. 11.30 i 14.30 do Biblioteki na spotkanie informacyjne dotyczące projektu.

Bartek Zarębski - poszukujący fotograf

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 1014

W Samorządowym Ośrodku Kultury w dniu 6 lutego odbyło się kolejne, bardzo interesujące spotkanie z cyklu „Ludzie z Pasją”, poświęcone Bartkowi Zarębskiemu. Autor spotkania jest miłośnikiem fotografii, który opowiadał nam o swojej pasji, a zdjęcia prezentowane były na wystawie w Domu Kultury.

Młody fotograf zaprezentował prace, które świadczą o tym, że ma duszę artysty i głębokie poczucie tematu.

Podczas spotkania Bartek opowiedział nam o tajnikach swoich zmagań z fotografią. Ta piękna przygoda zaczęła się w dzieciństwie i wciąż zapala go do działania. Ma również dużo planów z tym związanych i zamierza pogłębiać swoje doświadczenie, aby podtrzymać tradycję rodzinną.

W spotkaniu uczestniczyli: władze gminy, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek podległych, uczestnicy amatorskiego ruchu artystycznego oraz znajomi naszego młodego artysty.

Wszyscy z zaciekawieniem wsłuchali się w ciekawe dialogi prowadzone z naszym autorem i z uśmiechem wysłuchali radosnego śpiewu, który zaprezentował nam zespół śpiewaczy „Woliczanki”. Repertuar występu był bardzo ciekawy.

Bartek poza fotografowaniem jest również aktywnym strażakiem działającym w miejscowej jednostce OSP i członkiem klubu Honorowych Dawców Krwi.

Wierzymy, że jego dążenie do własnych celów jest zapowiedzią dobrego artysty i człowieka z pasją.

Więcej informacji dotyczących Bartka Zarębskiego

Czytaj więcej: Bartek Zarębski - poszukujący fotograf

Odbył się Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 212

Kultywując tradycję obrzędów bożonarodzeniowych Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie, zorganizował Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych. Przedstawiane inscenizacje bożonarodzeniowe przeniosły widzów w magiczną, wyjątkową i pełną ciepła atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Na scenie gościły zespoły: Zespół Kolędniczy ze Szkoły Podstawowej w Śniatyczach, "Ziarenko" ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce, "Bajka" ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie oraz "Kolędnicy" z Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie.

Młodzi artyści zaprezentowali jasełka w formie nowatorskiej i tradycyjnej, która należy już do rzadkości. Wszystkie przedstawienia zostały bardzo ciepło przyjęte przez widzów i nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie każdy z występujących zespołów otrzymał dyplom i nagrodę.

Biorącym udział w przeglądzie aktorom, opiekunom zespołów, widzom serdecznie dziękujemy za udział i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

Czytaj więcej: Odbył się Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych

Dawcy Krwi - Dawcami Życia

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 684

W Gminie Komarów-Osada  od 2008 roku  aktywnie działa Klub Honorowych Dawców Krwi, który powstał przy miejscowej jednostce OSP na bazie istniejącego już wcześniej klubu, który działał przy Ośrodku Zdrowia.

Na terenie gminy zarejestrowano ponad 70 honorowych dawców ochotników.

W sumie od 2008 roku członkowie klubu oddali 350 litrów cennej krwi.

W ramach prowadzonej akcji „Ognisty Ratownik Gorąca Krew” nasz klub zajął zaszczytne II miejsce na szczeblu wojewódzkim, a strażak Andrzej Zaburko został wyróżniony jako najaktywniejszy krwiodawca .

Czytaj więcej: Dawcy Krwi - Dawcami Życia

Preferencyjna pożyczka na instalację odnawialnych źródeł energii

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 215

Wójt Gminy Komarów-Osada informuje, że istnieje możliwość pozyskania środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska przez osoby fizyczne na instalację Odnawialnych Źródeł Energii (pompy ciepła, fotowoltaika, kolektory, kotły na biomasę).

Na przedmiotowe inwestycje można otrzymać preferencyjną pożyczkę, która podlega częściowemu umorzeniu  w wysokości 25 % kosztów brutto całkowitej inwestycji.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Komarowie-Osadzie nr tel. 84 6153102 lub 84 6388650.

Spotkania z profesjonalnym doradcą odbędą się w dniu 9 lutego 2017 roku w następujących miejscowościach:

 1. Komarów-Osada - Samorządowy Ośrodek Kultury o godz. 9oo.
 2. Janówka - Centrum Integracji Społecznej o godz. 1130.
 3. Zubowice – świetlica o godz. 14oo.
 4. Dub – świetlica o godz. 1630.
 5. Antoniówka – świetlica o godz. 1830.

Więcej informacji:  http://www.wfos.lublin.pl/aktualnosci/kolejny-nabor-wnioskow-dla-osob-fizycznych-w-ramach-projektu-pn-ekodom.html

Memoriał Mariana Cecha

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 477

Niedziela 29 stycznia 2017 roku była dniem szczególnym dla miłośników białego szaleństwa. Na stokach Grzędy Sokalskiej naszej gminy zorganizowano Memoriał Mariana Cecha - Narciarski Piknik Rekreacyjny, w którym uczestniczyło ok. 80 osób w przedziale wiekowym od lat 6 do lat 20+.

Zimowa aura sprawia, że i o tej porze roku mamy możliwość zdrowego spędzania czasu i jest to również zasługa malowniczych terenów naszej gminy.

Oficjalnego otwarcia pikniku dokonała Pani Wiesława Sieńkowska – Wójt Gminy Komarów-Osada i tchnęła w zawodników dobrego ducha do zdrowej rywalizacji.

Wszyscy z zapałem pokonali wyznaczone dystanse i bardzo aktywnie włączyli się w zimową przygodę z nartami.

Uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w spotkaniu, gorący posiłek i herbatę, a przy ognisku mogli ogrzać się i upiec kiełbaskę.

Organizatorami pikniku byli: Gmina Komarów-Osada, Klub Sportowy „Legion”, Szkoła Podstawowa, Publiczne Gimnazjum, Samorządowy Ośrodek Kultury, Ochotnicza Straż Pożarna i Szkolno-Parafialny Klub Sportowy „Jutrzenka” w Komarowie-Osadzie.

Tereny naszej gminy urzekają swoim pięknem i napawają dobrą energią, którą czerpiemy każdego dnia.

Narciarski Piknik Rekreacyjny był zdrową formą wypoczynku i ciekawym podsumowaniem ferii zimowych.

Zachęcamy wszystkich do udziału w podobnych sportowych przygodach.

Dziękujemy Państwu Elżbiecie i Henrykowi Jachymek, Państwu Kamili i Włodzimierzowi Wróblewskim za udostępnienie pól na organizację pikniku.

Czytaj więcej: Memoriał Mariana Cecha

Więcej artykułów…

 1. Zebrania strażackie – zakończono
 2. Bezpłatne porady prawne
 3. Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż działek stanowiących własność Gminy Komarów-Osada
 4. Informacja o jakości wody z wodociągów zbiorowego zaopatrzenia w wodę zlokalizowanych na terenie gminy Komarów-Osada
 5. Memoriał Mariana Cecha Narciarski Piknik Rekreacyjny Komarów-Osada 29 stycznia 2017
 6. Chrońmy się przed zatruciem czadem
 7. Rozstrzygnięto konkurs na realizację w 2017 roku zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz z zakresu nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania
 8. Będą prowadzone statystyczne badania rolnicze
 9. 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 10. Strzelcy manewrują...
 11. Druhowie strażacy uczestniczyli w spotkaniu szkoleniowo-opłatkowym
 12. Program na Ferie Zimowe z Domem Kultury w Komarowie-Osadzie
 13. Wywiad z Wójtem Gminy Komarów-Osada Wiesławą Sieńkowską
 14. Z kolędą w Śniatyczach
 15. 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 16. Zmiana zasad wycinki drzew
 17. Razem po dotacje
 18. Na terenie gminy Komarów-Osada odbędzie się trening praktyczny organizacji proobronnych
 19. Warsztaty plastyczne i konkurs bożonarodzeniowy
 20. Zasłużeni dla Gminy Komarów-Osada
 21. Wyrazy wdzięczności i serdeczne podziękowania
 22. Uroki zimy w gminie
 23. 100 lat Pani Jadwigi Leszczyńskiej
 24. Radosne spotkanie ze świętym Mikołajem
 25. XIV Przegląd Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych - Komarów 2016
 26. Wymiary Kultury
 27. Wspólne starania samorządów o środki unijne
 28. XIV Przegląd Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych-Komarów 2016
 29. Dzień Pracownika Socjalnego
 30. Informacja o wyniku przeprowadzonego przetargu ustnego nieograniczonego na najem lokali użytkowych w budynku Ośrodka Zdrowia ul. Rynek 12 w Komarowie-Osadzie
 31. Gmina otrzymała środki na usuwanie skutków klęsk na drogach gminnych
 32. Trwa nabór wniosków na inwestycje z zakresu ochrony środowiska
 33. Dzień radości z Odzyskania Niepodległości
 34. Zapraszamy do udziału w „Marszu Niepodległości ku zdrowiu i radości”.
 35. Zaproszenie na uroczystości związane z obchodami 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
 36. Piękna inicjatywa Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie i Szkoły Podstawowej w Śniatyczach
 37. Pani Lucyna Baryła dołączyła do grona „Ludzi z Pasją”
 38. Podziękowania dla nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty
 39. Odbyła się konferencja „Lubelszczyzna i Komarów w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku"
 40. Życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej
 41. Festiwal Gier Dawnych
 42. Pożyczka dla producenta mleka, świń lub owoców i warzyw na sfinansowanie nieuregulowanych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym
 43. Zaproszenie do udziału w Konferencji historycznej "Lubelszczyzna i Komarów w Wojnie Polsko-Bolszewickiej 1920 roku"
 44. Dni Dobrosąsiedztwa na Ukrainie
 45. 77 Rocznica wybuchu II wojny światowej
 46. Odbyła się gra trenowa „Azymut na historię”
 47. Święto Plonów 2016
 48. Odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
 49. Poznaj historię, która zmieniła losy ludzkości. Obudź w sobie dumę do Polskości!
 50. Folder informacyjny dotyczący Bitwy pod Komarowem 1920
 51. INFORMACJE DOTYCZĄCE STYPENDIUM I ZASIŁKU SZKOLNEGO DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
 52. APEL GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII
 53. WYDARZENIE PATRIOTYCZNO-EDUKACYJNE „ECHA PRZESZŁOŚCI” - 96 ROCZNICA BITWY POD KOMAROWEM zwycięska Bitwa Kawalerii Polskiej w wojnie polsko – bolszewickiej w 1920 roku
 54. Pismo Głównego Lekarza Weterynarii znak.GIWz.403-142/2016 z dnia 11 sierpnia 2016r. w sprawie uboju świń na użytek własny
 55. Informacja dla hodowców trzody chlewnej dotycząca afrykańskiego pomoru świń
 56. Szukamy chętnych do wcielenia się w postacie na szlaku gry terenowej
 57. Festiwal Gier Dawnych
 58. Informacje dotyczące działalności Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemi Zamojska"
 59. Zapraszamy na Piknik Integracyjny
 60. Piknik rekreacyjny podsumowujący projekt "Po drogach i bezdrożach"
 61. Dni Komarowa – Komarowski Uśmiech Lata
 62. Pani Lucyna Majcher - kobieta z pasją
 63. Nasze sukcesy
 64. FESTIWAL PIEŚNI ŻOŁNIERSKIEJ I UŁAŃSKIEJ
 65. Seniorzy na sportowo
 66. Olimpiada Seniorów
 67. Zapraszamy do udziału w grze terenowej "Azymut na historię"
 68. Odbyła się Gra terenowa "Poznane na nowo"
 69. Obwieszczenie Wójta Gminy Komarów-Osada z dnia 6 lipca 2016 roku o przyjęciu przez Radę Gminy Komarów-Osada dokumentu: „Strategia Rozwoju Gminy Komarów-Osada na lata 2016-2020”
 70. XVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego
 71. Noc Świętojańska z "Legendą"
 72. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży
 73. Obwieszczenie Starosty Zamojskiego
 74. Ankietowe Badania Rolne
 75. Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze
 76. W gminie Komarów-Osada trwają zajęcia
 77. Zawody sportowo-pożarnicze MDP dziewcząt i chłopców
 78. 16 maja 2016 roku jednostka OSP w Janówce świętowała jubileusz 90-lecia powstania swojej jednostki.
 79. Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze rozpoczęło realizację projektu „Gmina Komarów-Osada inkubatorem aktywności społecznej” w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
 80. 28 maja 2016 roku odbył się jubileusz 5-lecia powstania Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej z Zubowic
 81. Akcja "Polska Biega" w Gminie Komarów-Osada
 82. Zaproszenie do udziału w akcji Polska Biega
 83. 225 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 84. Informacja
 85. Kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z Pasją „
 86. Informacja Agencji Rynku Rolnego
 87. Ogłoszenie
 88. Ogłoszenie o przetargu ustnym niegraniczonym na najem lokalu użytkowego
 89. Turyści w Gminie Komarów-Osada
 90. OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA o możliwości zapoznania się z dokumentem oraz o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Komarów-Osada”
 91. Ogłoszenie o przetargu na dzierżawę działek
 92. Warsztaty plastyczne i konkurs świąteczny
 93. Kalendarzowa wiosna zawitała do Komarowa
 94. Informacja Wójta Gminy Komarów-Osada o możliwości zapoznania się z projektem dokumentu „Strategia Rozwoju Gminy Komarów-Osada na lata 2016-2020” oraz możliwości składania uwag i wniosków do projektu dokumentu
 95. Odbyły się Walne Zebrania Sprawozdawczo-Wyborcze w jednostkach OSP
 96. 8 Marca – jest wspaniałą okazją, aby przypomnieć o prawach kobiet i należnym im szacunku
 97. Odbyły się przesłuchania do Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej
 98. Gmina Komarów-Osada otrzymała wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w ramach Projektu „Na własne konto” na zajęcie pozalekcyjne dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie
 99. Spotkanie opłatkowe w Antoniówce
 100. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz 15 wręczyli czerwone serduszka mieszkańcom Gminy Komarów-Osada
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30