Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
odśwież

A+ A A-

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 54

Zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznego wypoczynku.

W piątek 23 czerwca 2017 roku zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2016/2017.                              

Rok wytężonej  i owocnej pracy zakończyły akademie, które odbyły się w szkołach przy udziale Wójta Gminy Komarów-Osada, Uczniów, Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli i licznego grona Rodziców. Zakończenie roku szkolnego jest zawsze okazją do refleksji i podsumowania osiągnięć uczniów, wręczenia nagród, wyróżnień, listów gratulacyjnych dla uczniów i rodziców. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz wzorowej postawie przez cały rok szkolny osiągnęli średnią ocen co najmniej 5,50. Jak co roku Wójt Gminy Komarów-Osada Pani Wiesława Sieńkowska wręczyła stypendium dla wyróżniających się uczniów zarówno za osiągnięcia indywidualne jak i wyróżniającą się pracę na rzecz szkoły. Stypendium Wójta Gminy Komarów-Osada otrzymali uczniowie: Publiczne Gimnazjum w Komarowie-Osadzie: Kinga Orkiszewska, Martyna Żyła, Kamila Szala, Karolina Szeremeta, Oskar Korczyński, Joanna Mulawa, Wiktoria Tymczuk, Paulina Kawa, Gabriela Masłowska, Paulina Wróblewska; Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie: Katarzyna Palonka, Wiktoria Łój, Joanna Opalińska, Krzysztof Maścibroda, Sabina Jachymek, Katarzyna Schab; Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Antoniówce: Wojciech Pokryszka, Oliwia Wałasztyn.

Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne oraz wyrazy uznania za trud wychowawczy, wzorowe wychowanie, osiągnięte wysokie wyniki w nauce ich pociech.

Na wakacyjny czas życzymy Wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, dużo, dużo beztroskiego odpoczynku oraz  szczęśliwego powrotu do szkoły.

Badanie Wzroku i Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego

 • Andrzej Łyś
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 61

ZAPRASZAMY NA BADANIE WZROKU

I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO

(PROFILAKTYKA JASKRY)

W dniu: 28.06.2017 r. w Ośrodku Zdrowia ul. Rynek 12 w Komarowie-Osadzie

w godzinach od 14:00 do 16:00 odbędą się  Badania Wzroku oraz Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego dla Mieszkańców gminy.

Zapisy telefonicznie (84)615-31-09    

Koszt badania komputerowego 5 zł

Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego 10 zł (badanie dodatkowe)

Zapisy prowadzone będą do dnia 28.06.2017 r.

Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.

Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

 

Serdecznie zapraszamy

OKO-LUX Sp z o.o.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu dotyczącym opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2017-2023

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 125

Szanowni Państwo,

Gmina Komarów-Osada na podstawie Uchwały Nr XXIV/172/17 Rady Gminy Komarów-Osada z dnia 1 lutego 2017 roku przystąpiła do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2017-2023.

W celu oceny stanu obecnego obszaru zdegradowanego (określonego na podstawie dostępnych danych), potrzeb mieszkańców, a także wyboru najbardziej pożądanych kierunków rozwoju prosimy o udział w spotkaniu z firmą Doradztwo i Reklama Adolf Wituch które odbędzie się w dniu 20 czerwca (wtorek) o godz. 11:00 w Sali Samorządowego Ośrodka Kultury.

Weź udział w IV Gminnych Mistrzostwach Grillowania i zdobądź tytuł Mistrza Grillowania.

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 309

Lubisz grillować? Masz swój tajemny przepis na marynatę do karkówki lub specjalizujesz się w szaszłykach albo warzywach? Weź udział w IV Gminnych Mistrzostwach Grillowania i zdobądź tytuł Mistrza Grillowania. Zapraszamy 9 lipca 2017 roku o godz. 15.00 na Rynek w Komarowie-Osadzie. Zaczynamy. Szczegóły w regulaminie lub pod nr tel. 84 638 86 43. Do wygrania super nagrody.  Osoby, które nie chcą brać udziału w konkursie również zapraszamy do wspólnego grillowania. Prosimy zabrać ze sobą dobry humor, grill i niezbędne produkty. Przejdź i baw się z nami.

Do pobrania

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

Zawody sportowo pożarnicze MDP już za nami

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 300

W dniu 1 czerwca 2017 roku na boisku wielofunkcyjnym w Komarowie-Osadzie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach startowało 3 drużyny MDP chłopców, 1 drużyna MDP dziewcząt i 2 drużyny kobiece.

Przebieg zawodów obserwowali zaproszeni goście, wśród których był Honorowy prezes ZOP ZOSP RP Mieczysław Skiba. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała: Komisja Sędziowska z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu na czele z sędzia głównym mł. bryg. Andrzejem Szozdą. Opiekę medyczna zapewniła Przychodnia Anna i Lech Sikora, którą reprezentowała Pani Jadwiga Walczyszyn.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe

Wśród kobiecych drużyn rywalizację wygrała drużyna z Komarowa-Osady, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Zubowic. Rywalizacja zespołów chłopięcych zakończyła się zwycięstwem drużyny z Komarowa-Osady, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Zubowic, trzecie miejsce zajęła Antoniówka.

Obecni sympatycy zawodów mogli podziwiać musztrę drużyn strażackich w wykonaniu młodzieży uczestniczącej w zmaganiach sportowo-pożarniczych. Wszyscy oklaskami dziękowali za wyjątkowe pokazy.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, natomiast zdobywcy pierwszych trzech miejsc zarówno w grupie kobiet, dziewcząt jak i chłopców otrzymali od Wójta Gminy Komarów-Osada Wiesławy Sieńkowskiej nagrody pieniężne.

Zawody Sportowo-Pożarnicze dla dorosłych drużyn są najwyższą formą sprawdzania umiejętności strażaków w prowadzeniu akcji gaśniczej. Wprawdzie zespoły młodzieżowe w gaszeniu pożarów bezpośrednio nie mogą brać udziału, jednak ich umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym również są systematycznie weryfikowane.

Czytaj więcej: Zawody sportowo pożarnicze MDP już za nami

Umowa już podpisana

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 263

W dniu 29 maja br. Wójt Gminy Komarów-Osada Pani Wiesława Sieńkowska i Skarbnik Gminy Pani Jadwiga Wróblewska podpisały z Województwem Lubelskim umowę o dofinansowanie projektu pt. „Szkoły XXI wieku w Gminie Komarów-Osada” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej w: Śniatyczach, Komarowie-Osadzie, Dubie, Antoniówce. Projektem objętych zostanie 294 uczniów oraz 30 nauczycieli. W ramach projektu przewidziane są specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli, zajęcia pozalekcyjne dla uczniów z matematyki, języka angielskiego, przyrody, rozwijające z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz zajęcia z  psychologiem i logopedą. Zaplanowano zakup sprzętu komputerowego, tablic interaktywnych, rzutników multimedialnych, zestawy pomocy dydaktycznych, wyjazd edukacyjny do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Okres realizacji projektu od 3 lipca 2017 roku do 29 czerwca 2018 roku. Kwota dofinansowania wynosi 609.809,44 zł. wkład własny niepieniężny 36.285,00 zł. (wynajem sal lekcyjnych). Ogółem budżet projektu wynosi 646,094,44 zł.

Jesteśmy szczęśliwi, ze zarówno nauczyciele jak i uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności na różnych płaszczyznach.

Czytaj więcej: Umowa już podpisana

Gminne Święto Sportu

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 356

W niedzielę 28 maja 2017 r. obiekty sportowe przy Szkole Podstawowej w Komarowie – Osadzie tętniły życiem amatorów sportu. Oficjalnego otwarcia Gminnego Święta Sportu dokonała Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska życząc zawodnikom zdrowej rywalizacji i radosnych przeżyć sportowych w atmosferze fair play. W konkurencjach indywidualnych i drużynowych wzięło udział 273 zawodników. W Gminnym Święcie Sportu wzięły udział cztery drużyny z miejscowości: Antoniówka, Wolica Śniatycka, Komarów-Osada - Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum w Komarowie-Osadzie oraz jednostka OSP z Komarowa- Osady. Piękna, słoneczna pogoda zagrzewała do gorącej rywalizacji w konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Rodzinna, przyjacielska atmosfera sprzyjała dobrej zabawie i integracji miłośników sportu.
Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali medale i dyplomy. Wszystkim startującym gratulujemy ukończenia poszczególnych dyscyplin.
Organizatorami imprezy sportowej byli: Gmina Komarów-Osada, Samorządowy Ośrodek Kultury, Publiczne Gimnazjum, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza oraz Jednostka OSP w Komarowie – Osadzie.

Czytaj więcej: Gminne Święto Sportu

Dzień Matki 2017

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 347

26 maja 2017 r. tradycyjnie obchodzony jest w Polsce Dzień Matki. To święto wyjątkowe, które jest wyrazem szacunku dla wszystkich matek. W tym szczególnym dniu Koło Gospodyń Wiejskich z Komarowa Wsi wraz z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Komarowie-Osadzie przygotowało uroczyste spotkanie dla matek, członkiń amatorskiego ruchu artystycznego działającego na terenie naszej gminy. Wszystkich zebranych powitała Wiesława Sieńkowska Wójt Gminy, która Mamom złożyła serdeczne życzenia i podziękowania za trud, jaki włożyły w wychowanie dzieci, wyrozumiałość i matczyne serce. W imieniu Starosty Zamojskiego Henryka Mateja życzenia i kwiaty dla wszystkich Mam na ręce Pani Wójt przekazał Sekretarz Powiatu Pan Jerzy Zawadzki.

Całość uroczystości uświetniły pięknie wyśpiewane utwory, dedykowane wszystkim matkom.  Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze z terenu gminy: Chór Pasjonata, Borowianki, Klub Seniora ”Legenda”, Woliczanki oraz solistka Pani Aneta Szpinda. Wysłuchaliśmy pięknych wierszy o matce w autorskim wykonaniu Pani Lucyny Majcher oraz Pani Marii Szewczuk. Czas upłynął w miłej i wesołej atmosferze.

Czytaj więcej: Dzień Matki 2017

Dyplom Uznania dla Wójta Gminy Komarów-Osada

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 292

25 maja 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie zorganizowano uroczystą konferencję z okazji Wojewódzkiego Dnia Samorządowca. Przewodniczący  Sejmiku Województwa Lubelskiego Pan Przemysław Litwiniuk i Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski wyróżnili 75 włodarzy z regionu.

Dyplom uznania wręczono Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesławie Sieńkowskiej za wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego, upowszechnianie idei samorządności oraz wieloletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej popartą wysokim zaufaniem społecznym. Ponadto, z Powiatu zamojskiego dyplomy uznania otrzymali: Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, Wójt Gminy Łabunie Wojciech Turczyn i Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński.

Gośćmi uroczystości byli prof. Igor Zachariasz i prof. Paweł Czechowski z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy mówili o przyszłości samorządu terytorialnego w świetle doświadczeń polskich i zagranicznych.

Marszałek Województwa Sławomir Sosnowski podsumował wykorzystanie środków unijnych w poprzednich perspektywach.

Pogratulował samorządowcom odwagi i determinacji w sięganiu po środki Unii Europejskiej, jednoznacznie stwierdził, że to jednostki samorządu terytorialnego w większości były beneficjentami polityki spójności.

Wojewódzki Dzień Samorządowca był okazją do podzielenia się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy w samorządzie.

Czytaj więcej: Dyplom Uznania dla Wójta Gminy Komarów-Osada

Więcej artykułów…

 1. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Pocztówka z Ziemi Zamojskiej”
 2. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w formie przetargu
 3. OGŁOSZENIE
 4. OGŁOSZENIE O ROKOWANIACH
 5. Pani Kamila Skroban – kobieta z pasją
 6. Biegamy dla zdrowia
 7. Darmowa pomoc prawna
 8. Zapraszamy do udziału w akcji Polska Biega
 9. Informacja o spadku temperatur!
 10. Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 11. W Gminie Komarów-Osada startuje projekt „Strefa 60+”
 12. 100 lat Pani Janiny Gmitruk vel Dmitruk
 13. Zniesiono zakaz wypuszczania kur z kurników
 14. Darmowa Pomoc Prawna
 15. Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym dla mieszkańców Gminy Komarów-Osada na dzierżawę działek stanowiących własność Gminy Komarów-Osada
 16. Zdobądź aż 36 000 zł bezzwrotnej dotacji na założenie firmy!
 17. Własny biznes szansą na rynku pracy dla osób 50+
 18. Komunikat
 19. OGŁOSZENIE O PRZETARGU NA ZBYCIE NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ GMINY
 20. Komunikat w sprawie pomocy producentom mleka i świń
 21. Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do sprzedaży
 22. Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż działki stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada
 23. Szkolenie dla rolników!
 24. Ogólnopolska zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pn. „spoKREWnieni służbą”
 25. Gimnazjalni Matematyczni Geniusze
 26. 8 Marca Międzynarodowy Dzień Kobiet = Równouprawnienie
 27. Spotkanie Zarządu Gminnego ZOSP RP
 28. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy
 29. Będą wydawane paczki żywnościowe
 30. AZBEST 2017
 31. Pomysł + dotacja - sukces na rynku pracy!
 32. Otwarto Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny z Rehabilitacją w Komarowie-Osadzie
 33. Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000
 34. Zapraszamy do współtworzenia projektu "Moje dziedzictwo"
 35. Bartek Zarębski - poszukujący fotograf
 36. Odbył się Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych
 37. Dawcy Krwi - Dawcami Życia
 38. Preferencyjna pożyczka na instalację odnawialnych źródeł energii
 39. Memoriał Mariana Cecha
 40. Zebrania strażackie – zakończono
 41. Bezpłatne porady prawne
 42. Informacja o jakości wody z wodociągów zbiorowego zaopatrzenia w wodę zlokalizowanych na terenie gminy Komarów-Osada
 43. Memoriał Mariana Cecha Narciarski Piknik Rekreacyjny Komarów-Osada 29 stycznia 2017
 44. Chrońmy się przed zatruciem czadem
 45. Rozstrzygnięto konkurs na realizację w 2017 roku zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz z zakresu nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania
 46. Będą prowadzone statystyczne badania rolnicze
 47. 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 48. Strzelcy manewrują...
 49. Druhowie strażacy uczestniczyli w spotkaniu szkoleniowo-opłatkowym
 50. Program na Ferie Zimowe z Domem Kultury w Komarowie-Osadzie
 51. Wywiad z Wójtem Gminy Komarów-Osada Wiesławą Sieńkowską
 52. Z kolędą w Śniatyczach
 53. 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 54. Zmiana zasad wycinki drzew
 55. Razem po dotacje
 56. Na terenie gminy Komarów-Osada odbędzie się trening praktyczny organizacji proobronnych
 57. Warsztaty plastyczne i konkurs bożonarodzeniowy
 58. Zasłużeni dla Gminy Komarów-Osada
 59. Wyrazy wdzięczności i serdeczne podziękowania
 60. Uroki zimy w gminie
 61. 100 lat Pani Jadwigi Leszczyńskiej
 62. Radosne spotkanie ze świętym Mikołajem
 63. XIV Przegląd Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych - Komarów 2016
 64. Wymiary Kultury
 65. Wspólne starania samorządów o środki unijne
 66. XIV Przegląd Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych-Komarów 2016
 67. Dzień Pracownika Socjalnego
 68. Informacja o wyniku przeprowadzonego przetargu ustnego nieograniczonego na najem lokali użytkowych w budynku Ośrodka Zdrowia ul. Rynek 12 w Komarowie-Osadzie
 69. Gmina otrzymała środki na usuwanie skutków klęsk na drogach gminnych
 70. Trwa nabór wniosków na inwestycje z zakresu ochrony środowiska
 71. Dzień radości z Odzyskania Niepodległości
 72. Zapraszamy do udziału w „Marszu Niepodległości ku zdrowiu i radości”.
 73. Zaproszenie na uroczystości związane z obchodami 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
 74. Piękna inicjatywa Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie i Szkoły Podstawowej w Śniatyczach
 75. Pani Lucyna Baryła dołączyła do grona „Ludzi z Pasją”
 76. Podziękowania dla nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty
 77. Odbyła się konferencja „Lubelszczyzna i Komarów w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku"
 78. Życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej
 79. Festiwal Gier Dawnych
 80. Pożyczka dla producenta mleka, świń lub owoców i warzyw na sfinansowanie nieuregulowanych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym
 81. Zaproszenie do udziału w Konferencji historycznej "Lubelszczyzna i Komarów w Wojnie Polsko-Bolszewickiej 1920 roku"
 82. Dni Dobrosąsiedztwa na Ukrainie
 83. 77 Rocznica wybuchu II wojny światowej
 84. Odbyła się gra trenowa „Azymut na historię”
 85. Święto Plonów 2016
 86. Odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
 87. Poznaj historię, która zmieniła losy ludzkości. Obudź w sobie dumę do Polskości!
 88. Folder informacyjny dotyczący Bitwy pod Komarowem 1920
 89. INFORMACJE DOTYCZĄCE STYPENDIUM I ZASIŁKU SZKOLNEGO DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
 90. APEL GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII
 91. WYDARZENIE PATRIOTYCZNO-EDUKACYJNE „ECHA PRZESZŁOŚCI” - 96 ROCZNICA BITWY POD KOMAROWEM zwycięska Bitwa Kawalerii Polskiej w wojnie polsko – bolszewickiej w 1920 roku
 92. Pismo Głównego Lekarza Weterynarii znak.GIWz.403-142/2016 z dnia 11 sierpnia 2016r. w sprawie uboju świń na użytek własny
 93. Informacja dla hodowców trzody chlewnej dotycząca afrykańskiego pomoru świń
 94. Szukamy chętnych do wcielenia się w postacie na szlaku gry terenowej
 95. Festiwal Gier Dawnych
 96. Informacje dotyczące działalności Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemi Zamojska"
 97. Zapraszamy na Piknik Integracyjny
 98. Piknik rekreacyjny podsumowujący projekt "Po drogach i bezdrożach"
 99. Dni Komarowa – Komarowski Uśmiech Lata
 100. Pani Lucyna Majcher - kobieta z pasją
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30