Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
odśwież

A+ A A-

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy GRAMY DLA WYRÓWNYWANIA SZANS W LECZENIU

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 143

Już po raz kolejny wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z kolorowymi puszkami wyruszyli po terenie gminy Komarów-Osada grając DLA WYRÓWNYWANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW. Dzięki nieocenionej pracy, spontaniczności oraz wytrwałości wolontariuszy a zwłaszcza szczodrości darczyńców i wszystkich życzliwych osób, wspólnie zebraliśmy 4026,10 złotych i 3 euro. Każdy grosik pomaga zrealizować wszystkie zamierzenia , które wspierają polską medycynę dziecięcą.

Wolontariusze kwestowali w miejscowościach: Komarów-Osada, Antoniówka, Śniatycze, Dub, Janówka i Zubowice. W Orkiestrze zagrali: Sabina Jachymek, Zuzanna Krajewska, Sylwia Leśniowska, Bartłomiej Pelc, Wojciech Pokryszka,  Katarzyna Schab, Klaudia Wlaź, Agnieszka Wronka a pomagali im Krzysztof Bulicz i Sebastian Malon. Opiekunami wolontariuszy byli:  Beata Fizia, Jolanta Handziuk, Ewelina Janczak, Anna Kupiec-Niedźwiedź, Anna Orkiszewska, Ryszard Pelc, Dorota Pokryszka, Elżbieta Zaleśna.

Nad przebiegiem akcji czuwali: Henryk Baraniecki, Magdalena Bąk, Beata Korona, Józef Pawliszak, Iwona Pełypyszyn.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Komarów-Osada zakończył się w sali Samorządowego Ośrodka Kultury wspólnym śpiewaniem kolęd z chórem „Pasjonata” pod kierunkiem Pana Janusza Bogatko. O godzinie dwudziestej zostało posłane „Światełko do nieba” w postaci czerwonych balonów(z uwagi na bezpieczeństwo).

Organizatorzy Samorządowy Ośrodek Kultury, Gmina Komarów –Osada oraz Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Komarowie-Osadzie serdecznie dziękują wolontariuszom oraz wszystkim, którzy wsparli organizację 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za okazaną życzliwość, pomoc i wsparcie.

Dziękujemy wolontariuszom, opiekunom i organizatorom za profesjonalne zorganizowanie akcji.

Czytaj więcej: 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy GRAMY DLA WYRÓWNYWANIA SZANS W LECZENIU

Planowane wyłączenia prądu

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 102

 Informujemy że w miejscowościach Wolica Brzozowa (od WTZ w kierunku Zubowic), Zubowice i Zubowice Kolonia planowane jest wyłączenie prądu w dniu 16 stycznia (wtorek) w godzinach od 8:00 do 11:00.

VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 454

Ten niezwykły przegląd, który odbył się 07 stycznia 2018 r. to wydarzenie łączące piękną polską tradycję rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawania nieznanych i zapomnianych polskich kolęd oraz pastorałek.  Warto było tego dnia odwiedzić Świetlicę Wiejską w Dubie! Koncert zachwycił wszystkich obecnych! Uczestnicy przeglądu wykonali piękne staropolskie kolędy oraz pastorałki, które dostarczyły wiele radości a niepowtarzalny nastrój życzliwości udzielał się zarówno organizatorom jak również wszystkim obecnym, chętnie włączającym się we wspólne śpiewanie kolęd. W tegorocznym  przeglądzie wzięło udział 5 zespołów śpiewaczych pod kierunkiem Pana Janusza Bogatko, które zachwyciły poziomem  swoich muzycznych prezentacji, a były to :

 • Chór „Pasjonata” działający przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie,
 • "Śniatyczanie” ze Śniatycz
 • „Woliczanki” z Wolicy Śniatyckiej,
 • „Borowianki” z Antoniówki,
 • Klub Seniora „Legenda” działający przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie.

Oprócz zespołów mogliśmy posłuchać kolęd w przepięknym wykonaniu Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sitna pod batutą Pana Ryszarda Gryciaka. Dopełnieniem „uczty” kolędowania był występ Pani Anety Szpindy.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami. Dziękujemy wszystkim za udział i współtworzenie atmosfery Przeglądu, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za smakowity poczęstunek a druhom z jednostki OSP Dub za przygotowanie Sali i piękną dekorację. VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek już za nami, z niecierpliwością czekamy na kolejny . Wszystkim życzymy, aby wspólne kolędowanie pomogło zachować w sercach uczestników atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, dawało nam siłę i życzliwość każdego pięknego dnia. Abyśmy się wspierali , rozumieli i rozwijali. Abyśmy wracali wspomnieniami do atmosfery jaka panowała podczas tegorocznego przeglądu.

Organizatorami VII Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek byli: Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie, Koło Gospodyń Wiejskich i OSP w Dubie.

Czytaj więcej: VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Malarstwo olejne Pani Urszuli Pakuły

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 261

W Sali Samorządowego Ośrodka Kultury mieliśmy możliwość podziwiania obrazów olejnych naszej lokalnej artystki Pani Urszuli Pakuły.

Malarstwo jest pasją Pani Urszuli, rozwijaną od dzieciństwa i dającą wiele radości i satysfakcji. Autorka wystawy dorastała wśród urokliwych krajobrazów, pachnących rosą łąk i barwnych pól, z pragnieniem „zatrzymania” tego, co od dzieciństwa ją urzeka. Wystawa prezentuje prace z ostatniego okresu twórczości, pokazujące barwną opowieść o pięknie otaczającej nas natury oraz wielką wrażliwości artystki. Pani Urszula Pakuła to prawdziwie artystyczna dusza. Poza malarstwem, rysunkiem i grafiką zajmuje się także fotografią, dekoratorstwem, wykonuje renowacje starych obrazów i przedmiotów. W swojej pracy malarskiej korzysta z wielu technik, m.in.: malarstwo olejne, pastel, akwarela, rysunek, grafika.

Wystawa zachwyciła naszą lokalną społeczność, a autorka wystawy otrzymała propozycję prezentacji swoich prac w mieście Szczebrzeszyn, a później do innych ośrodków.

Gratulujemy Pani Urszuli niezwykłego talentu, Życzymy, by pasja twórcza trwała jak najdłużej, by mogły powstawać kolejne obrazy.

Cieszymy się bardzo, że tak wspaniała artystka żyje i tworzy w naszej lokalnej społeczności.

Czytaj więcej: Malarstwo olejne Pani Urszuli Pakuły

Myśliwi pomagają!

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 175

Wielkim sercem wykazali się myśliwi z Koła Łowieckiego Nr 57 „Padwa” w Zamościu, którzy przyłączyli się do niesienia pomocy dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin w ramach 24 edycji akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Myśliwi zwrócili się do nauczycieli Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie z prośbą o wskazanie dwóch rodzin dzieci uczących się w naszej szkole, którym mogliby pomóc.

19 grudnia 2017 r. Panowie Paweł Denkiewicz-łowczy i Sławomir Kramarczuk-podłowczy w obecności dyrektora szkoły przekazali dary: kuchnię gazową, monitor do komputera i drukarkę potrzebującym.

 „Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych  argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący,  potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” 

                                                                              Fabian Kaltbach

Czytaj więcej: Myśliwi pomagają!

Warsztaty plastyczne i konkurs świąteczny w Samorządowym Ośrodku Kultury

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 439

W Samorządowym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty plastyczne dla przedstawicieli KGW z terenu Gminy Komarów-Osada.  Na warsztatach prowadzonych przez instruktora SOK uczestnicy wykonali przepiękne stroiki świąteczne w stylu skandynawskim. Wszyscy z zadowoleniem zmierzyli się z zadaniem wykonania własnoręcznych prac. 

W  tym dniu oceniono prace nadesłane na konkurs wielkanocny „Stroik świąteczny 2017”.

Konkurs adresowany był do twórców i artystów a także Kół Gospodyń z terenu Gminy Komarów-Osada.

Konkurs świąteczny cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne i konkurs świąteczny w Samorządowym Ośrodku Kultury

O psie Kasztanie, który chciał zostać detektywem

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 69

W dniu 13 grudnia 2017 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce pojechali do Zamojskiego Domu Kultury do Zamościa na spektakl pt. "O psie Kasztanie, który chciał zostać detektywem".

Była to wzruszająca opowieść o sile przyjaźni, oddaniu i poświęceniu. Opowiadała o psie - Kasztanie, który pragną zostać wielkim detektywem. Jego marzenie spełniło się, gdy rozwiązał zagadkę i odnalazł dziadka - swojego przyjaciela. Całość widowiska ilustrowały piosenki śpiewane na żywo przez aktorów.

Po południu dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do szkoły.

Czytaj więcej: O psie Kasztanie, który chciał zostać detektywem

Podsumowanie projektu „Strefa 60+”

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 401

W radosnej, pełnej życzliwości i zabawy atmosferze został podsumowany projekt „Strefa 60+” adresowany do seniorów z terenu Gminy Komarów-Osada. Celem projektu było podnoszenie dobrostanu osób starszych w wieku 60+ poprzez utrzymanie i wspieranie niezależności funkcjonalnej i aktywności społecznej realizowane w formie zajęć usprawniających i spotkań integracyjnych.

W spotkaniu wzięli udział m.in. uczestnicy projektu, wolontariusze, przedstawiciele partnera - Klub Seniora „Legenda”. Podczas spotkania gościliśmy Wójta Gminy Panią Wiesławę Sieńkowską i Sekretarza Gminy Pan Stanisława Sieka.

To był wyjątkowy wieczór pełen wspomnień, ale i planów na przyszłość. Spotkanie zakończyło się niespodziewaną wizytą św. Mikołaja, który każdemu uczestnikowi spotkania wręczył prezent.

Projekt „Strefa 60+” dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 realizowany był od maja do grudnia 2017 roku przez Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze w partnerstwie z Klubem Seniora „Legenda” i Gminą Komarów-Osada, która zabezpieczyła w projekcie wkład własny finansowy.

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu „Strefa 60+”

Więcej artykułów…

 1. Podróże kulinarne - warsztaty edukacyjne
 2. Unijne dofinansowanie szansą dla przedsiębiorców
 3. Z serca dla potrzebujących
 4. Poznaj przyrodnicze i krajobrazowe walory gminy w wydanej publikacji „Uroki natury gminy Komarów-Osada”
 5. Nagrody dla najaktywniejszych - Stowarzyszenia z Gminy Komarów-Osada nagrodzone
 6. Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych
 7. Mikołajkowe Niespodzianki w Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach
 8. Śpiew prosto z serca
 9. 13 grudnia 2017 r. w Lublinie - Konferencja dla biznesu
 10. Wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „Moje spotkania z przyrodą gminy Komarów-Osada”
 11. Uroczystości pogrzebowe śp. płk. Zbigniewa Makowieckiego
 12. Odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Wiersze o nadziei, miłości i wierze są jak lilie cięte, a tak długo świeże”
 13. Andrzejki z seniorami
 14. Rozstrzygnięty konkurs plastyczny pn.: „Moje spotkania z przyrodą gminy Komarów-Osada”
 15. Spotkanie informacyjno-szkoleniowe przed planowanymi naborami wniosków
 16. Paczki Żywnościowe
 17. Dzień Pracownika Socjalnego
 18. Kurs kulinarny w Wolicy Śniatyckiej
 19. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
 20. Obchody 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
 21. Radosne obchody Narodowego Święta Niepodległości
 22. Pamiętaj Rolniku o obowiązku dokonania spisu zwierząt przebywających w gospodarstwie
 23. Konkurs na najciekawszą inicjatywę lokalną w 2016 roku
 24. Zapraszamy na uroczystości związane z obchodami 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
 25. Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym pn. "Moje spotkania z przyrodą gminy Komarów-Osada"
 26. Święto Pieczonego Ziemniaka
 27. Planowane wyłączenia prądu na terenie Gminy Komarów-Osada
 28. Interesujące warsztaty
 29. Chrońmy się przed zatruciem czadem
 30. Piękna pasja Pani Marii Szewczuk
 31. Odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 32. Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
 33. Planowane wyłaczenia prądu na terenie gminy Komarów-Osada
 34. Ogłoszenie o otwartym naborze partnera - przedsiębiorcy z sektora MSP do projektu pn. Rewitalizacja miejscowości Komarów-Osada
 35. Ogłoszenie o otwartym naborze partnera – z poza sektora przedsiębiorstw do projektu np. Rewitalizacja miejscowości Komarów-Osada
 36. Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zamościu
 37. Darmowa pomoc prawna
 38. Spotkanie autorskie „Śpiewająca Biblioteka” Z Babcią Grunią
 39. Informacja dla hodowców drobiu dotycząca stosowania środków bioasekuracji minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa
 40. Złote Gody – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
 41. Będą wydawane paczki żywnościowe
 42. Uroczyste otwarcie przedszkola
 43. Dożynki gminno-parafialne - święto ludzi utrudzonych pracą na roli, pracą, której dziełem jest nasz chleb powszedni
 44. Aktywni seniorzy w Gminie Komarów-Osada
 45. Działać dla dobra mieszkańców - rozmowa z Wiesławą Sieńkowską, Wójtem Gminy Komarów-Osada
 46. Komunikat dotyczący utworzenia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR)
 47. Poznaj historię, która zmieniła losy ludzkości. Obudź w sobie dumę do Polskości!
 48. Ogłoszenie o rokowaniach po drugim przetargu zakończonym wynikiem negatywnym na sprzedaż nieruchomości położonej w obrębie Dub, oznaczonej numerem działki 203/3 o pow. 0,9834 ha
 49. Informacja o wyniku przetargu na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada
 50. Zakończyły się półkolonie letnie w ramach projektu "Letnia Akademia Wiedzy i Aktywności w Ziemi Zamojskiej"
 51. Od 1 września będą przyjmowane wnioski na stypendia szkolne dla uczniów
 52. Zaproszenie do udziału w I edycji konkursu dla mieszkańców woj. lubelskiego „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie lubelskim”
 53. Konkurs fotograficzny "Pocztówka z Ziemi Zamojskiej"
 54. Szlakami gry terenowej „Granie w zaczytanie”
 55. Paczki żywnościowe
 56. Pasje Pana Adama Wawrzonka
 57. Piknik Rodzinny „Komarowski Uśmiech Lata”
 58. Nasze sukcesy
 59. Ważne informacje dla osób pobierających świadczenie 500+, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego
 60. Ważne dla mieszkańców!
 61. Zaproszenie do udziału w XVIII Biegu Sobiborskim
 62. Zaproszenie na uroczyste obchody 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
 63. Informacja dla posiadaczy zwierząt utrzymujących świnie w związku z wprowadzeniem "Programu bioasekuracji mającej na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń (ASF)"
 64. Piknik Rodzinny „Komarowski Uśmiech Lata”
 65. Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku od 50 do 69 lat
 66. Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym (dla mieszkańców Gminy Komarów-Osada) na sprzedaż działki stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada
 67. Uwaga na barszcz Sosnowskiego!
 68. PIKNIK CZYTELNICZY „Z KSIĄŻKĄ W TLE”
 69. Mobilny Punkt Informacyjny w Komarowie-Osadzie
 70. WIDZISZ - REAGUJ
 71. Bezpłatne badanie mammograficzne
 72. Ogłoszenie o konkursach na stanowisko dyrektora
 73. Nowe nawierzchnie asfaltowe na drogach powiatowych na terenie naszej gminy
 74. Dobra informacja dla mieszkańców Swaryczowa, Tuczap, Duba i Tomaszówki
 75. Planowane wyłączenia prądu
 76. Niezwykła integracja mieszkańców Gminy Komarów-Osada
 77. Gmina na Igrzyskach w Krasnobrodzie
 78. Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 79. Badanie Wzroku i Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego
 80. Zapraszamy do udziału w spotkaniu dotyczącym opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2017-2023
 81. Weź udział w IV Gminnych Mistrzostwach Grillowania i zdobądź tytuł Mistrza Grillowania.
 82. Zawody sportowo pożarnicze MDP już za nami
 83. Umowa już podpisana
 84. Gminne Święto Sportu
 85. Dzień Matki 2017
 86. Dyplom Uznania dla Wójta Gminy Komarów-Osada
 87. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Pocztówka z Ziemi Zamojskiej”
 88. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w formie przetargu
 89. OGŁOSZENIE
 90. OGŁOSZENIE O ROKOWANIACH
 91. Pani Kamila Skroban – kobieta z pasją
 92. Biegamy dla zdrowia
 93. Darmowa pomoc prawna
 94. Zapraszamy do udziału w akcji Polska Biega
 95. Informacja o spadku temperatur!
 96. Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 97. W Gminie Komarów-Osada startuje projekt „Strefa 60+”
 98. 100 lat Pani Janiny Gmitruk vel Dmitruk
 99. Zniesiono zakaz wypuszczania kur z kurników
 100. Darmowa Pomoc Prawna
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30