Wójt Gminy Komarów-Osada

Wiesława Sieńkowska

Wiesława Antonina Sieńkowska (ur. 20.01.1962)
Absolwentka Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu, Studiów Podyplomowych Wychowania Fizycznego w Kielcach, Uniwersytetu Warszawskiego „Akademia Liderów Samorządowych”, Executive MBA w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

Wójt, nauczyciel, samorządowiec, lider, trener biznesu i rozwoju osobistego, działacz społeczny, sportowiec, filantrop, żona, mama oraz babcia.

Od 1999 roku Wójt Gminy Komarów-Osada, w latach 1997-1999 Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie, w latach 1999-2002 Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Zamojskiego.
Pasjonatka zmiany świata na lepsze. Inspirowana potrzebami lokalnej społeczności od lat odważnie realizuje innowacyjne przedsięwzięcia oraz skutecznie sięga po zewnętrzne środki finansowe pozwalające na realizację ważnych dla mieszkańców inwestycji. Inicjatorka powstania i wspierania wielu stowarzyszeń. Niestrudzenie niesie pomoc najbardziej potrzebującym, osobom starszym, niepełnosprawnym oraz dzieciom. Jej inspiracją jest każdy człowiek, którego spotyka na swej drodze. Patrzy na świat z optymizmem i każdego dnia pielęgnuje w sobie wdzięczność do otaczającego świata. Z całego serca wierzy, że „jeśli potrafimy o czymś marzyć, to potrafimy także tego dokonać”.

Wielokrotnie wyróżniona za swoje osiągnięcia m.in. odznaczona przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi, laureatka w prestiżowym ogólnopolskim konkursie dla burmistrzów i wójtów „Lider Lokalnej Społeczności”, laureatka w ogólnopolskim konkursie „Aktywność Kobiet” oraz nagrodzona statuetką „Kobiety Super Aktywnej”.
Motto życiowe: „Pozostawić po sobie ślad dobra”.

Skip to content