Tydzień karnawału

utworzone przez | 28 lutego 2023 | Aktualności ze szkół

Ostatni tydzień karnawału w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie był bardzo intensywny. Świętowanie rozpoczęliśmy 14 lutego, kiedy to ruszyła poczta walentynkowa roznoszona przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Środa była dniem, kiedy uczniowie ubierali się na niebiesko. Czwartek był dniem bez plecaka – uczniowie przynieśli swoje podręczniki w garnkach, walizkach, koszach. Okazuje się, że wyobraźnia uczniowska jest nieograniczona. W piątek, w ramach obchodów Światowego Dnia Kota, w naszej szkole pojawiły się koty w najróżniejszej postaci. Przez weekend uczniowie znów puścili wodze fantazji i w poniedziałek na korytarzach pojawiły się znane osoby z pierwszych stron gazet – celebryci. We wtorek, który był ostatnim dniem karnawału, królowały maski karnawałowe. Tego dnia rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez SU na najpiękniejszą maskę karnawałową. Wybór był niezwykle trudny dla komisji konkursowej, gdyż wszystkie maski były bardzo pomysłowe i pięknie wykonane.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W załączeniu komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanych ochronnych szczepieniach lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie  powitali Wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie z klas VIII spróbowali swoich sił w roli nauczycieli oraz pracowników szkoły i...

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – rozstrzygnięty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 14 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej składał się z...
Skip to content