Poznaj Polskę – wycieczka uczniów klas siódmych i ósmych

utworzone przez | 4 maja 2023 | Aktualności ze szkół

24 kwietnia 2023 roku uczniowie klas:7, 8a i 8b Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie- Osadzie wraz z opiekunami pojechali na trzydniową wycieczkę,  która pozostawiła w pamięci uczniów miłe wspomnienia i przeżycia. 

            Pierwszym punktem programu był Kraków, a dokładnie Wieliczka. Podczas wędrówki trasą turystyczną, uczniowie zapoznali się nie tylko z historią kopalni, tradycjami i obyczajami pracujących tam górników,  ale również mogli zobaczyć piękne kaplice, rzeźby, żyrandole, a to wszystko wykonane z soli. Największe wrażenie na uczestnikach zrobiła kaplica Św. Kingi.  Kolejnym punktem było zwiedzanie z przewodnikiem dawnej stolicy Polski, gdzie przywitał nas smok ziejący ogniem. Uczniowie spędzili miło czas na rynku Starego Miasta, zwiedzili Wawel oraz kościół Mariacki, wewnątrz którego znajduje się drewniany ołtarz wykonany przez słynnego rzeźbiarza Wita Stwosza. Po udanym pobycie w Krakowie, wyruszyli w drogę do Częstochowy, gdzie uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim.  

            Drugi dzień wycieczki powitał uczniów piękną pogodą. Rozpoczęli go od Mszy Świętej o godzinie 6:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski, a następnie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Po zapoznaniu się z historią Jasnej Góry przyszedł czas na Wadowice. 

  „Tu w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło.” – tak mawiał  św. Jan Paweł II.  Uczniowie, aby poznać miasto Jana Pawła II, wyruszyli w podróż wspomnień, kolejką wadowicką: „Śladami Ojca Św. Jana Pawła II”.  Trasa obejmowała wszystkie miejsca w Wadowicach związane z życiem Karola Wojtyły. Oczywiście nie mogło zabraknąć słynnych kremówek.

            W ostatni dzień wyjazdu, przyszedł czas na Zakopane. Kościół na Krzeptówkach, skocznia narciarska, wyjazd na Gubałówkę, podziwianie widoku polskich gór, próbowanie góralskich specjałów, to tylko nieliczne z atrakcji, które tego dnia mieli nasi uczniowie. Choć pogoda nie rozpieszczała, humory dopisywały i żal było wracać do domu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczkę uznają za udaną.

            Wycieczka została dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”.

 

Święto Rodziny  u przedszkolaków w Zubowicach

,,Mama, Tata i Ja” - to najczęściej przedstawiany przez dzieci obraz Rodziny.  W naszym przedszkolu od kilku lat organizujemy spotkanie piknikowe dla członków rodzin naszych przedszkolaków, by celebrować tak naprawdę aż trzy okazje: Święto Mamy, Święto Taty i...

Warsztaty florystyczne

W Samorządowym Domu Kultury, w ramach Treningu Pamięci, odbyły się kolejne warsztaty florystyczne dla seniorów. Warsztaty prowadziła Pani Justyna Kwika. Uczestnicy tworzyły piękne bukiety, śmiało puszczając wodze kreatywności i fantazji. Powstałe kompozycje czarowały...

Specjalistyczna odzież ochronna dla OSP Śniatycze

Informujemy, że zgodnie z umową nr LWOSP/376/2024 z dnia 18 marca 2024 r. o realizację zadania publicznego dofinansowanego z Budżetu Województwa Lubelskiego, OSP Śniatycze zakupiła 2 kpl. specjalistycznej odzieży ochronnej, w tym: ubrania ochronne, buty, rękawice i...
Skip to content