X Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

utworzone przez | 9 stycznia 2023 | Aktualności

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek odbył się 5 stycznia 2023 r. w świetlicy w Antoniówce. Od dziesięciu lat, w tym dniu, rozbrzmiewają melodie pięknych, polskich kolęd. To wciąż żywa i kultywowana przez mieszkańców Gminy Komarów-Osada tradycja związana z okresem Bożego Narodzenia.

Przy wypełnionej po brzegi widowni dzieci z Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z/s w Zubowicach i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce przedstawiły piękne jasełka. Artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Bogaty repertuar kolędowy zaprezentowały: zespół ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie oraz zespoły „Borowianki” i Klub Seniora „Legenda”. Wykonawcy wprowadzili nas w niepowtarzalny, świąteczny nastrój, dostarczając wiele miłych wrażeń i porywając do wspólnego kolędowania.

Z wielkim wzruszeniem i radością wysłuchaliśmy przepięknego koncertu w wykonaniu Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej, który dostarczył nam głębokich przeżyć i zapewnił wspaniałą, muzyczną ucztę.

Podczas Przeglądu zostały wręczone nagrody, przyznane w konkursie na „Stroik świąteczny”. Wśród laureatów znaleźli się:

Kategoria grupowa

I miejsce – KGW Krzywystok

I miejsce – KGW Janówka

I miejsce – KGW Komarów-Wieś

I miejsce – Klub Seniora „Legenda”

II miejsce – Centrum Integracji Społecznej w Janówce

Kategoria indywidualna

I miejsce – Dagmara Krzyżanowska – Tuczapy

I miejsce – Krystyna Kozak – Kadłubiska

II miejsce – Krystyna Sierak – Antoniówka

II miejsce – Bożena Niedźwiedzka

III miejsce – Ewa Barczyńska

III miejsce – Andrzej Sendecki – Sosnowa Dębowa.

Dziękujemy wszystkim za udział i współtworzenie tej wyjątkowej atmosfery przeglądu. Wszystkim życzymy, aby wspólne kolędowanie pomogło zachować w sercach uczestników aurę ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorzy:

– Wójt Gminy Komarów-Osada,

– Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,

– Koło Gospodyń Wiejskich w Antoniówce.

 

Ogłoszenie o ustnym przetargu ograniczonym na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada

Na podstawie art. 38 ust. 1, 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023 r., poz. 344 z późn. zm.) w związku § 6 ust. 1, 2, 3, 6, 7 i § 15 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu...

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia

Wójt Gminy Komarów-Osada informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Komarów-Osada w dniu 28 listopada 2023 roku został wywieszony na okres 21 dni wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia: - Komarów Osada o numerze 683...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.

Konsultacje społeczne w celu zbierania uwag, opinii i propozycji zmian dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji dla gminy Komarów- Osada do 2030 r.

W załączeniu projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Komarów-Osada oraz formularz zgłaszania uwag i propozycji. Do pobrania: GPR Komarów-Osada projekt dokumentu do konsultacji społecznych Załącznik nr 1 do GPR Załącznik nr 1 do Zarządzenia formularz uwag do GPR...
Skip to content