WYSTAWA PLENEROWA BITWA POD KOMAROWEM STULECIE ZWYCIĘSTWA

utworzone przez | 26 sierpnia 2020 | Aktualności

W słoneczny, poniedziałkowy ranek na komarowskim Rynku Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Pałczyński otworzył wystawę plenerową poświęconą Bitwie pod Komarowem w Stulecie Zwycięstwa.

Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska powitała i wprowadziła zebranych mieszkańców w tematykę wystawy.

Następnie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie Anna Kupiec-Niedźwiedź przedstawiła historię bitwy i formy jej upamiętniania na przestrzeni 100 lat. Młodzież uczestnicząca w otwarciu z ogromnym zainteresowaniem słuchała ciekawej prelekcji.

Po otwarciu wystawy delegacja młodzieży i władz  samorządowych złożyła kwiaty i zapaliła znicze na cmentarzu parafialnym, na mogile poległych w bitwie.

Licznie odwiedzana przez mieszkańców wystawa wzbudza  ogromne emocje i zainteresowanie. Jest dla nas ważną lekcją historii, przypominającą o doniosłym znaczeniu Bitwy pod Komarowem dla losów Polski i Europy, zachęca do pielęgnowania pamięci o bohaterskiej Wiktorii z 31 sierpnia 1920 roku.

Na wystawie można obejrzeć mapy sytuacyjne bitwy, archiwalne zdjęcia z okresu wojny polsko-bolszewickiej, fotografie pokazujące oficjalne obchody organizowane od 1990 roku przez Gminę Komarów-Osada, jak również z lat wcześniejszych.

 

Wystawa  zorganizowana została przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie.

 

Ekspozycja jest dostępna w dniach 24-28 sierpnia 2020 roku w godz. 900-1600, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

Nie dla czadu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje jak reagować na zagrożenie czadem. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami. Czym jest czad? Czad - tlenek węgla (CO) to silnie trujący, bezbarwny, bezwonny i niedrażniący gaz. Ma nieco mniejszą gęstość niż powietrze,...

Działania oszczędnościowe Gminy

Gmina Komarów-Osada, podobnie jak inne samorządy w całej Polsce, mierzy się z ogromnym wzrostem wydatków bieżących, co spowodowane jest m.in. spadkiem dochodów bieżących w zakresie PIT, wzrostem cen energii i gazu oraz wysoką inflacją. Ponadto z dniem 17 października...

III Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Testowym z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami” Konkurs ma na celu upowszechnianie wśród rolników „Zasad ochrony...

Warsztaty w ramach projektu Moje Miejsce na Ziemi Zamojskiej

Stowarzyszenie LGD Ziemia Zamojska zaprasza mieszkańców gminy Komarów-Osada do udziału w warsztatach eko – 29 listopada. W związku z otrzymanym dofinansowaniem, które Stowarzyszenie LGD Ziemia Zamojska pozyskało z Fundacji ORLEN w ramach programu Moje Miejsce na...
Skip to content