Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Gminie Komarów-Osada!

utworzone przez | 29 stycznia 2024 | Aktualności

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Pod takim hasłem w niedzielę 28 stycznia 2023 roku cała Polska po raz 32 grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Gminie Komarów-Osada zagrała już po raz 23 i po raz kolejny mieszkańcy pokazali, że mają dobre, szczodre i przeogromne serca. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Nasi wolontariusze już od wczesnych godzin rannych, kwestowali w miejscowościach: Antoniówka, Dub, Janówka, Komarów-Osada, Śniatycze i Zubowice. W tym roku zagrali: Hania Białoszewicz z mamą Eweliną, Roxana Gałan, Klaudia Krzyżanowska, Martyna i Weronika Schab z mamą Anną, Nicola Trojanowska, Klara Zasuwa, Piotr Mazur, Urszula Pakuła, Iwona Pełypyszyn oraz druhowie z OSP Antoniówka: Jacek Kostrubiec, Szymon Niedźwiedź, Igor Sieniatyński, Edward Schab, Michał Niedźwiedź, Dawid Wałasztyn, druhowie z OSP Komarów-Osada: Henryk Baraniecki, Michał Daszczyk, Bogumił Dąbek, Mateusz Dąbek, Jerzy Lewczuk, Robert Turzyniecki, Adrian Ulanowski.

32 Finał WOŚP koordynowały Magdalena Bąk, Beata Fizia.

W czasie Finału w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbył się kiermasz domowych ciast przygotowanych przez mieszkańców oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Przepyszne ciasta upiekły: Koło Gospodyń Wiejskich w Antoniówce, Koło Gospodyń Wiejskich w Dubie, Koło Gospodyń Wiejskich w Janówce, Koło Gospodyń Wiejskich w Kadłubiskach, Koło Gospodyń Wiejskich w Komarowie-Wsi, Koło Gospodyń Wiejskich w Krzywymstoku, Koło Gospodyń Wiejskich w  Ruszczyźnie, Koło Gospodyń Wiejskich w Śniatyczach, Koło Gospodyń Wiejskich w Wolicy Śniatyckiej, Centrum Integracji Społecznej w Komarowie-Osadzie z/s w Janówce oraz Maja Daśko i Mateusz Panocha, Viktoria Kwika, Justyna Kwika, Jadwiga Maścibroda, Agnieszka Maścibroda, Alina Sierota. Dochód ze sprzedaży ciast w całości został przeznaczony na WOŚP.

32 Finał WOŚP zakończyliśmy na Rynku komarowskim wysyłając o  godz. 2000 „Światełko do nieba”. Trzydzieści dwa czerwone balony-serduszka wraz z pozytywną energię uniosły się nad naszą gminę.

Dziękujemy jeszcze raz Wam Kochani wolontariusze, bo dzięki Waszej nieocenionej pracy i wytrwałości oraz szczodrości darczyńców mogliśmy grać w największej orkiestrze świata!!! Jesteście najlepsi!!! Pamiętajcie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy To Wy!!!

Wszystkim, którzy okazali swoją hojność dziękujemy za wielkość serca, za to, że byliście z nami.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tegorocznego Finału WOŚP.

Organizatorzy:

Wójt Gminy Komarów-Osada,

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Antoniówki,

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Komarowa-Osady.

Święto Rodziny  u przedszkolaków w Zubowicach

,,Mama, Tata i Ja” - to najczęściej przedstawiany przez dzieci obraz Rodziny.  W naszym przedszkolu od kilku lat organizujemy spotkanie piknikowe dla członków rodzin naszych przedszkolaków, by celebrować tak naprawdę aż trzy okazje: Święto Mamy, Święto Taty i...

Warsztaty florystyczne

W Samorządowym Domu Kultury, w ramach Treningu Pamięci, odbyły się kolejne warsztaty florystyczne dla seniorów. Warsztaty prowadziła Pani Justyna Kwika. Uczestnicy tworzyły piękne bukiety, śmiało puszczając wodze kreatywności i fantazji. Powstałe kompozycje czarowały...

Specjalistyczna odzież ochronna dla OSP Śniatycze

Informujemy, że zgodnie z umową nr LWOSP/376/2024 z dnia 18 marca 2024 r. o realizację zadania publicznego dofinansowanego z Budżetu Województwa Lubelskiego, OSP Śniatycze zakupiła 2 kpl. specjalistycznej odzieży ochronnej, w tym: ubrania ochronne, buty, rękawice i...
Skip to content