Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Gminie Komarów-Osada!

utworzone przez | 29 stycznia 2024 | Aktualności

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Pod takim hasłem w niedzielę 28 stycznia 2023 roku cała Polska po raz 32 grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Gminie Komarów-Osada zagrała już po raz 23 i po raz kolejny mieszkańcy pokazali, że mają dobre, szczodre i przeogromne serca. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Nasi wolontariusze już od wczesnych godzin rannych, kwestowali w miejscowościach: Antoniówka, Dub, Janówka, Komarów-Osada, Śniatycze i Zubowice. W tym roku zagrali: Hania Białoszewicz z mamą Eweliną, Roxana Gałan, Klaudia Krzyżanowska, Martyna i Weronika Schab z mamą Anną, Nicola Trojanowska, Klara Zasuwa, Piotr Mazur, Urszula Pakuła, Iwona Pełypyszyn oraz druhowie z OSP Antoniówka: Jacek Kostrubiec, Szymon Niedźwiedź, Igor Sieniatyński, Edward Schab, Michał Niedźwiedź, Dawid Wałasztyn, druhowie z OSP Komarów-Osada: Henryk Baraniecki, Michał Daszczyk, Bogumił Dąbek, Mateusz Dąbek, Jerzy Lewczuk, Robert Turzyniecki, Adrian Ulanowski.

32 Finał WOŚP koordynowały Magdalena Bąk, Beata Fizia.

W czasie Finału w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbył się kiermasz domowych ciast przygotowanych przez mieszkańców oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Przepyszne ciasta upiekły: Koło Gospodyń Wiejskich w Antoniówce, Koło Gospodyń Wiejskich w Dubie, Koło Gospodyń Wiejskich w Janówce, Koło Gospodyń Wiejskich w Kadłubiskach, Koło Gospodyń Wiejskich w Komarowie-Wsi, Koło Gospodyń Wiejskich w Krzywymstoku, Koło Gospodyń Wiejskich w  Ruszczyźnie, Koło Gospodyń Wiejskich w Śniatyczach, Koło Gospodyń Wiejskich w Wolicy Śniatyckiej, Centrum Integracji Społecznej w Komarowie-Osadzie z/s w Janówce oraz Maja Daśko i Mateusz Panocha, Viktoria Kwika, Justyna Kwika, Jadwiga Maścibroda, Agnieszka Maścibroda, Alina Sierota. Dochód ze sprzedaży ciast w całości został przeznaczony na WOŚP.

32 Finał WOŚP zakończyliśmy na Rynku komarowskim wysyłając o  godz. 2000 „Światełko do nieba”. Trzydzieści dwa czerwone balony-serduszka wraz z pozytywną energię uniosły się nad naszą gminę.

Dziękujemy jeszcze raz Wam Kochani wolontariusze, bo dzięki Waszej nieocenionej pracy i wytrwałości oraz szczodrości darczyńców mogliśmy grać w największej orkiestrze świata!!! Jesteście najlepsi!!! Pamiętajcie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy To Wy!!!

Wszystkim, którzy okazali swoją hojność dziękujemy za wielkość serca, za to, że byliście z nami.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tegorocznego Finału WOŚP.

Organizatorzy:

Wójt Gminy Komarów-Osada,

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Antoniówki,

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Komarowa-Osady.

PROGRAM „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego- edycja 2024

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Komarowie-Osadzie ul. Rynek 15, 22-435 Komarów-Osada informuje, iż przystąpił do realizacji Programu „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 finansowanego ze środków...

FUNDUSZ OCHRONY ROLNICTWA

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuję, że zgodnie z ustawą z 9 maja 2023r. o Funduszu Ochrony Rolnictwa, do wpłat na Fundusz są zobowiązane podmioty prowadzące skup, przechowywanie, obróbkę lub przetwórstwo produktów rolnych będące podatnikami podatku od...

Raport z przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji gminy Komarów-Osada do 2030 r.

W załączeniu raport z przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji gminy Komarów- Osada do 2030 r. Do pobrania: Raport z przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji gminy Komarów-Osada do 2030...

Fundusze Europejskie dla Rybactwa na lata 2021-2027

Program współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury, jest skierowany do: podmiotów prowadzących działalność w zakresie rybołówstwa morskiego, rybactwa  śródlądowego, chowu i hodowli ryb, przetwarzania i obrotu...
Skip to content