WARSZTATY KULINARNE 5 x EKO „EKOKUCHNIA – JEDZENIA NIE WYRZUCAM”

utworzone przez | 16 października 2023 | Działalność Domu Kultury

Duża dawka energii, inspiracji i wesoła atmosfera towarzyszyła warsztatom kulinarnym zorganizowanym w Świetlicy Wiejskiej w Wolicy Śniatyckiej. W warsztatach zorganizowanych w ramach cyklu warsztatów 5 x EKO pod hasałem EkoKuchnia – jedzenia nie wyrzucam, wzięły udział Panie z terenu Gminy Komarów-Osada.

Uczestniczki pod okiem charyzmatycznego i kreatywnego szefa kuchni hotelu ARTIS w Zamościu pana Marcina Sikory przygotowały przepyszne dania. Panie przygotowały  carpaccio z buraka, kotlety z kaszy bulgur
z warzywami i wędzonym twarogiem, polędwiczki wieprzowe z musem kurkowym. Ku zaskoczeniu uczestniczek do wykonania potraw zostały wykorzystane części warzyw,  które najczęściej lądują w koszu. Z resztek został przygotowany  przepyszny sos z pieczonych obierek warzyw i skrawek mięs oraz pesto z liści kalafiora Na zakończenie odbyła się degustacja przygotowanych dań. Miła i wesoła atmosfera towarzyszyła przez cały czas trwania spotkania warsztatowego.

Warsztaty „EkoKuchnia – jedzenia nie wyrzucam” zostały zrealizowane w ramach projektu Ekozorientowani współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia

Wójt Gminy Komarów-Osada informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Komarów-Osada w dniu 9 lipca 2024 roku został wywieszony na okres 21 dni wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia: - Księżostany Kolonia o numerze...
Skip to content