„Nadszedł cudowny maj”

utworzone przez | 7 maja 2024 | Aktualności

3 Maja to piękne, radosne święto, wyraz dumy z dokonań naszych przodków. W tym dniu przed Urzędem Gminy w Komarowie-Osadzie zebrały się  poczty sztandarowe, delegacje władz gminy oraz mieszkańcy, skąd w asyście Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Ryszarda Gryciaka przeszły do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy uczestnicy obchodów złożyli kwiaty
i zapalili znicze w miejscach upamiętniających poległych za Ojczyznę. Dalsza część uroczystości odbyła się na Rynku Komarowskim. Zebranych na uroczystości powitał Pan Stanisław Siek – Sekretarz Gminy. W swoim przemówieniu podkreślił wielką wartość wolnej i niepodległej Ojczyzny w życiu każdego człowieka. Zwrócił uwagę, że za wolnością Ojczyzny stoją odpowiedzialni obywatele, zgodnie troszczący się o dobro wspólne i to od nich zależą losy Polski i przyszłych pokoleń.

W radosny, majowy nastrój wszystkich przybyłych na uroczystość wprowadził montaż słowno-muzyczny „Nadszedł cudowny maj” przygotowany przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie pod kierunkiem nauczycieli: Magdaleny Bil,  Lidii Boguszewskiej-Więcek, Eweliny Janczak, Renaty Koper, Beaty Zarębskiej-Jachymek. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu. Następnie wysłuchaliśmy koncertu Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury. Zaprezentowany różnorodny repertuar zachwycił obecnych i pozostawił w pamięci niezapomniane wrażenie.

W uroczystościach uczestniczyły poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej w Antoniówce, Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniówce, Ochotniczej Straży Pożarnej
w Janówce, Ochotniczej Straży Pożarnej w Komarowie-Osadzie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszczyźnie,  Ochotniczej Straży Pożarnej w Śniatyczach, partii politycznej Polskiego Stronnictwa Ludowego Koło Gminne
w Komarowie-Osadzie.

Dopełnieniem uroczystości był rajd rowerowy, który wyruszył z komarowskiego Rynku. W aurze pięknego, majowego popołudnia uczestnicy rajdu pokonali 10 kilometrów. Trasa rajdu prowadziła malowniczymi drogami gminnymi, pokazując urokliwe krajobrazy i zakątki naszej gminy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dziękujemy sołtysowi miejscowości Wolica Brzozowa-Kolonia Panu Grzegorzowi Bilewiczowi za przygotowanie ogniska.

Organizatorzy:

Rada Gminy, Wójt Gminy Komarów-Osada,

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.
Skip to content