WARSZTATY „EKODOM CZYSTY I ZDROWY”   I „EKOKOSMETYKI – W ZGODZIE Z NATURĄ”

utworzone przez | 25 października 2023 | Działalność Domu Kultury

W miłej i radosnej atmosferze przebiegały warsztaty, które odbyły się 21 października w Samorządowym Ośrodku Kultury i zakończyły cykl warsztatów ekologicznych „5 x Eko”. Warsztaty adresowane były do mieszkańców gminy Komarów-Osada. Prowadzącą była Pani Agata Kwaśna-Nowak – farmaceutka z kilkuletnim stażem i absolwentka Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnej.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jakie naturalne surowce mogą być wykorzystywane do wykonania środków czystości i kosmetyków i jak w prosty sposób  w domowych warunkach je  wykonać. Pani Agata przedstawiła produkty przyjazne naturze, znajdujące się w każdym domu, które pomogą nam w utrzymaniu czystości.  Na bazie np. octu, sody, soli można przygotować wiele  domowych środków czystości, które zastąpią nam ogromne ilości gotowych środków chemicznych opakowanych w plastik, które znajdujemy na półkach sklepowych. Samodzielnie przygotowane preparaty będą bezpieczne dla naszego zdrowia.

W trakcie warsztatu Eko-kosmetyki uczestnicy nauczyli się dbać o urodę wykorzystując naturalne kosmetyki, które sami wykonali. Przygotowali m.in. krem do twarzy (z wosku pszczelego i olejku z awokado), na bazie olejku z awokado i dzikiej róży powstał rolon przeciw zmarszczkowy pod oczy. Ponadto przygotowana została sól do kąpieli, tonik do twarzy, peeling do ciała.

Uczestnicy warsztatu Eko – dom na bazie sody, szarego mydła i olejku eterycznego przygotowali pastę do czyszczenia łazienki, płyn do mycia podłóg. Ponadto przygotowany został proszek do prania, pasta do zębów, proszek do zmywarki, płyn do płukania jamy ustnej i płyn do higieny intymnej.

Każdy uczestnik samodzielnie przygotowane produkty wziął do domu, by sprawdzić ich skuteczność.

Warsztaty „Ekozapachy” zostały zrealizowane w ramach projektu Ekozorientowani współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia

Wójt Gminy Komarów-Osada informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Komarów-Osada w dniu 9 lipca 2024 roku został wywieszony na okres 21 dni wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia: - Księżostany Kolonia o numerze...
Skip to content