ŚNIATYCZE WCZORAJ I DZIŚ

utworzone przez | 28 października 2021 | Aktualności

10 października 2021 r. w świetlicy wiejskiej w Śniatyczach spotkali się sympatycy historii na VII wieczorku historycznym. Motywem przewodnim niedzielnego spotkania były słowa Cypriana Kamila Norwida: „Przeszłość – jest to dziś, tylko cokolwiek dalej’. Podobne zebrania w miejscowej „Izbie Tradycji” organizowane są od 2018 roku i mają już wypracowaną stałą formułę. Zazwyczaj program wieczorków uwzględnia:

– prezentację multimedialną „Z przeszłości Śniatycz”,

– promocję młodych talentów i miejscowych twórców ludowych,

– zwiedzanie wystaw stałych i okolicznościowych,

– słuchanie muzyki tematycznej i wspólne śpiewanie.

W spotkaniach uczestniczą młodsi i starsi mieszkańcy Śniatycz i Kadłubisk oraz goście z sąsiednich miejscowości.

Pomysłodawcą i autorką wieczorów historycznych jest miejscowa regionalistka Lucyna Baryła, która jest też założycielką i kustoszką „Izby Tradycji”. W razie potrzeby w sprawach gospodarczych z pomocą przychodzą przedstawiciele KGW i OSP.

Od początku swojej działalności śniatyckie muzeum otwarte jest też dla grup wycieczkowych i osób indywidualnych zainteresowanych etnografią
i kulturą ludową naszej okolicy. Zapraszamy więc wszystkich do odwiedzin „Izby Tradycji” w Śniatyczach oraz  na kolejne spotkania historyczne. Kontakt pod numerem telefonu: 798 954 948.

W załączeniu fotogaleria z kilku ostatnich spotkań. 

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W załączeniu komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanych ochronnych szczepieniach lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie  powitali Wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie z klas VIII spróbowali swoich sił w roli nauczycieli oraz pracowników szkoły i...

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – rozstrzygnięty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 14 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej składał się z...
Skip to content