Piękny Jubileusz 20-lecia Klubu Seniora „Legenda”

utworzone przez | 23 listopada 2023 | Aktualności, Działalność Domu Kultury

Pełni energii, zaangażowani w życie kulturalne, zawsze gotowi do działania, dbający o rozwój i integrację lokalnej społeczności – tacy są seniorzy, którzy od 20 lat prężnie działają w Klubie Seniora „Legenda” przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie.

Z okazji tak pięknego jubileuszu, 20-lecia działalności, została zorganizowana wyjątkowa uroczystość, podczas której przewodnicząca Pani Janina Bajwoluk i Pan Piotr Grząśko, ciepło powitali zebranych gości
i przedstawili rys historyczny. W imieniu członków Klubu Seniora „Legenda, skierowali słowa podziękowania do Pani Wiesławy Sieńkowskiej Wójta Gminy za otwarte serce, wsparcie i życzliwość. Pani Wójt w swoim wystąpieniu wyraziła wdzięczność członkom Klubu za dwudziestoletnią działalność na rzecz społeczności gminy, za krzewienie kultury i wzajemny szacunek, podkreśliła również jak ważne są relacje międzypokoleniowe i dbałość o zdrowie. Dziękowała instruktorom, którzy bezpośrednio pracują z „Legendą” za owocną pracę z naszymi Seniorami. Bukiet barwnych życzeń, na ręce Pani Janiny Bajwoluk złożyli:
Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska, Sekretarz Gminy Pan Stanisław Siek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Pałczyński, Wiceprzewodniczący Pan Edward Schab, Dyrektorzy, Kierownicy, Przewodniczące KGW
i Przyjaciele Klubu. Wszyscy byliśmy wzruszeni i pełni radości z przeżywanego święta. Był to czas na podsumowanie działalności oraz obejrzenie fotorelacji utalentowanych Seniorów. Prezentacja zdjęć była przygotowana w formie pokazu slajdów z komentarzem. Bogaty program uroczystości uświetniły występy muzyczne prezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie, który przygotowała Pani Lidia Więcek. Swoje umiejętności zaprezentowali sami Jubilaci – gospodarze uroczystości, którzy dedykowali skoczne piosenki wszystkim zebranym na uroczystości i wyśpiewali nam swoją radość z przeżywanego święta. Niespodzianką wydarzenia był piękny pokaz tańca towarzyskiego przygotowany przez „Szkołę Tańca Pana Ernesta Jelenia”. Tańczące pary wprowadziły wszystkich w zachwyt i zadziwienie.

Aktywni członkowie Klubu seniora „Legenda”

 1. Janina Bajwoluk
 2. Piotr Grząśko
 3. Genowefa Siek
 4. Urszula Wronka
 5. Irena Schab
 6. Mieczysława Pudełko
 7. Maria Posłajko 
 8. Zofia Wróblewska
 9. Kazimiera Burda
 10. Kazimiera Osuch
 11. Krystyna Pokrywka
 12. Krystyna Sierak
 13. Jadwiga Kaczor
 14. Stanisław Kaczor
 15. Henryka Syty
 16. Stanisław Bąk
 17. Ryszard Niezgoda
 18. Andrzej Szymoniak
 19. Anna Wołek
 20. Jadwiga Kancerz
 21. Stanisława Skiba
 22. Maria Fijałkowska
 23. Zofia Naworol
 24. Zofia Palonka
 25. Maria Stadnik
 26. Kazimiera Ślusarczyk
 27. Marcela Zajac
 28. Helena Kuryłowicz
 29. Henryka Bałuta
 30. Zygmunt Tambor
 31. Ewa Barczyńska
 32. Izabela Stąsiek
 33. Danuta Chwedeczko

Klubowi Seniora życzymy, aby kolejne lata były równie pełne wspólnych chwil, uśmiechów i zdrowia. Życzymy kontynuacji tej pięknej historii, bogatszej o kolejne rozdziały, pełne nowych przygód
i doświadczeń. Życzymy wspaniałych występów, twórczej energii do kontynuowania misji przekazywania kultury, tradycji i piękna sztuki ludowej.

Dziękujemy, że jesteście. Trwajcie
i rozwijajcie się jeszcze przez wiele lat.

„Bo piękno należy wspierać, bo tworzą je nieliczni a potrzebuje wielu…”

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia

Wójt Gminy Komarów-Osada informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Komarów-Osada w dniu 9 lipca 2024 roku został wywieszony na okres 21 dni wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia: - Księżostany Kolonia o numerze...
Skip to content