Zmiany Regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Zamościu

utworzone przez | 14 marca 2022 | Gospodarka odpadami

Od 1 kwietnia 2022 roku zmianie ulegają zapisy regulaminu PSZOK w Zamościu, z którego właściciele nieruchomości zamieszkałych z terenu naszej gminy mogą korzystać od 2020 r. w ramach wnoszonej do gminy opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zmiana polega na zobowiązaniu dostarczających odpady do okazania pracownikowi PSZOK przed przyjęciem odpadów komunalnych jako warunku ich przyjęcia, jednego z wymienionych dokumentów:

– dokumentu potwierdzającego złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,

– kopii deklaracji potwierdzonej przez Urząd o wysokości opłaty za  gospodarowanie odpadami komunalnymi,

– dowodu uiszczenia opłaty lub dokumentu potwierdzającego naliczenie opłaty, obowiązujące w danym roku.

Powyższe jest spowodowana nasileniem przypadków przywożenia do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Zamościu różnego rodzajów odpadów z działalności gospodarczej (firm) pod pretekstem, że są to odpady komunalne wytworzone przez mieszkańców na terenie nieruchomości zamieszkałych, co niewątpliwie wpływa na wysokość kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych ponoszonych przez gminy.

 

W załączeniu:

Treść Regulaminu

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.

Trwa wielkie badanie gospodarstw rolnych

Od 1 czerwca do 14 sierpnia tego roku Główny Urząd Statystyczny wraz z Urzędami Statystycznymi prowadzi szczegółowe badanie gospodarstw rolnych pt. „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych”. W kraju badanie dotyczy 120 tys. gospodarstw,  w tym w...

„Bo najlepiej jest z rodziną” – Wyjątkowe święto w przedszkolu-pełne wzruszeń i radości

W dniu 10 czerwca,  w naszym Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach, odbyło się wyjątkowe spotkanie, podczas którego dzieci i rodzice celebrowali bliską więź. Mali artyści, pięknie wystrojeni, przygotowali wyjątkowy program...

Zapraszamy na treningi piłki nożnej z Drużyną Legionka!

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci i młodzież z klas IV-VIII na kolejny trening piłki nożnej, który odbędzie się 16.06.2026r. (wtorek).I grupa: klasy IV, Vi dziewczęta z klasy VIod godz. 17.30 do 18.15II grupa: chłopcy z klasy VI,klasa VII i VIIIod godz. 18.15 do...
Skip to content