Zdzisław Bulicz

utworzone przez | 19 czerwca 2023 | Ludzie z pasją

Pan Zdzisław Bulicz, to zapalony kolekcjoner z Gminy Komarów-Osada. W jego domu prywatnym można zobaczyć świeczniki, patery, monety, jak również stylowe wagi czy antyczne meble. Początek pasji zbieractwa dały dwa miedziane świeczniki znalezione  w piwnicy starej szkoły, mieszczącej się przy Rynku w Komarowie-Osadzie. Te przypadkowo znalezione przedmioty tak podziałały na wyobraźnię pana Zdzisława, że poszukiwania staroci wypełniają każdą wolna chwilę. Z czasem ta ciekawa pasja powiększała się coraz bardziej, dzisiaj liczy ona już 180 eksponatów. Chęć gromadzenia ciekawych przedmiotów nie ogranicza się do jednego konkretnego okresu. Są to przedmioty, które stylizowane są na okres secesji,  renesansu, niektóre pochodzą z okresu międzywojennego i są też późniejsze. Można tam zobaczyć stylową witrynę, komodę czy zdobione krzesła i stoły. Atrakcją całej kolekcji jest stary rozkładany fotel, w którym można sobie posiedzieć. W zbiorze archiwów jest również kolekcja moździerzy, samowarów i oryginalny obrazek komunijny w drewnianej ramce z 1921 roku. Są tam obszerne zbiory współczesnych figurek, które stanowią znaczną część pięknej kolekcji.

Pan Zdzisław prowadzi zbiór swoich pamiątek od czterdziestu lat, a każdy zdobyty przedmiot ma własną historię. Autor nie ustaje w poszukiwaniach i wciąż powiększa swoją cenną kolekcję.

Kolekcja pana Zdzisława zajmowała dotychczas  część domu mieszkalnego, ale została przeniesiona do nowo wyremontowanego pomieszczenia gospodarczego, gdzie wszystko nabrało nowego blasku, do kolekcji przybyły kolejne „skarby” i wiele cennych starych zdjęć. Eksponaty zyskały również nowe sąsiedztwo, bo na zewnątrz znalazły się maszyny rolnicze i dawne przedmioty gospodarskie, a nawet motor Junak z lat 60.

Autor kolekcji nie ustaje w poszukiwaniach i nadal powiększa i pielęgnuje swoja pasję.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.
Skip to content