Wieczór Jędrzejkowy

utworzone przez | 30 listopada 2012 | Aktywny Senior

 

 W ramach realizowanego projektu „Aktywny Senior-pogodna jesień życia” w dniu 28.11.2012 r.w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie – Osadzie odbyło się pierwsze z serii zaplanowanych międzypokoleniowych spotkań integracyjnych. Zgodnie z kalendarzem obrzędów i zwyczajów kulturowych tematem przewodnim spotkania były zwyczaje i obrzędy kulturowe charakterystyczne dla okresu przedadwentowego. „Wieczór Jędrzejkowy”, spotkanie o otwartej formule skupiło kilkudziesięciu uczestników, mieszkańców gminy Komarów-Osada. W radosnej, integracyjnej atmosferze snuto opowieści o wróżbach andrzejkowych, wróżono sobie przy pomocy ciasteczek z wróżbami, kości, lania wosku, obierania jabłek, wystawiania budów. To tylko niektóre przykłady z przygotowanej oferty. Przygotowano regionalny poczęstunek, zabawę taneczną. W realizację przedsięwzięcia aktywnie włączyły się Panie, uczestniczki Grupy Animacyjnej zaangażowane w działania Kół Gospodyń Wiejskich w Dubie, Zubowicach, Komarowie Wsi, które swoim kunsztem gastronomicznym dopieściły podniebienia uczestników spotkania. Oprawę obrzędową przygotowały Panie z Janówki oraz Panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Komarowie. Serdeczne podziękowania za wydatną i nieocenioną pomoc w realizacji spotkania.

W galerii zamieszczamy fotografie ze spotkania, wyrażamy przekonanie, że zachęcą one do udziału w następnym  spotkaniu zaplanowanym  na czas około bożonarodzeniowy.

 

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W załączeniu komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanych ochronnych szczepieniach lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie  powitali Wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie z klas VIII spróbowali swoich sił w roli nauczycieli oraz pracowników szkoły i...

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – rozstrzygnięty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 14 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej składał się z...
Skip to content