Święto Kobiet

utworzone przez | 7 marca 2023 | Aktualności

Święto Kobiet, które odbyło się w hali sportowej w Komarowie-Osadzie, było okazją do wspólnego spotkania i wprowadziło wszystkich obecnych w pogodny nastrój. Był to dzień pełen radosnej aury, miłych wrażeń i dobrej energii, która będzie nam towarzyszyć przez kolejne dni.

W uroczystości wzięły udział Paniekierujące gminnymi jednostkami organizacyjnymi, radne, sołtyski, Panie zrzeszone w lokalnych organizacjach społecznych działających na terenie gminy. Spotkanie, swoją obecnością, uświetnili: Pani Monika Pawłowska Poseł na Sejm RP i Pan Zbigniew Wojciechowski Wicemarszałek Województwa Lubelskiego. Nasi goście skierowali wiele ciepłych słów w stronę wszystkich kobiet, akcentując rolę kobiety w codziennym życiu. Pani Poseł Monika Pawłowska podkreśliła, że każda kobieta ma w sobie swoją supermoc, którą trzeba z siebie wydobyć i wytrwałe dążyć do celu, nie zrażać się przeciwnościami a skupić się na szukaniu rozwiązań, na tym co dobre dla nas wszystkich.

Pani Wójt Wiesława Sieńkowska w swoim wystąpieniu podkreśliła, że działania na rzecz „prawdziwej” równości w dobie teraźniejszości są wyzwaniem dla wszystkich. W dzisiejszych czasach być kobietą, to mieć wolny wybór i móc stanowić o sobie samej, być usłyszaną, zrozumianą, docenioną w domu i w pracy. Bo kobiety są silne, rezolutne i odważne.

Życzyła wszystkim kobietom, aby w swoim życiu trafiały na mądrych mężczyzn, wolnych od kompleksów i stereotypowego myślenia o kobietach. Takich, którzy sprawy swoich żon, matek i córek traktują poważnie. Bo w związkach potrzebna jest równowaga i szacunek. W swoim wystąpieniu nawiązała do zbliżającego się Dnia Mężczyzny. Wszystkim Panom złożyła życzenia. Podziękowała im, że rozumieją potrzeby kobiet i współpracują z nimi na różnych niwach. Dopełnieniem Gminnego Dnia Kobiet było wręczenie zebranym Paniom kwiatów przez przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Pałczyńskiego, Z-ca Wójta Gminy Pana Stanisława Sieka, druhów Strażaków.

Wspólne świętowanie uprzyjemniły koncerty zespołu „ShowMen” i Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej pod batutą Pana Ryszarda Gryciaka. Z radością wysłuchaliśmy bogatego repertuaru, który wprowadził zebranych w radosny nastrój, wywołując entuzjazm i gromkie brawa.

Organizatorzy:

Wójt Gminy Komarów-Osada,

Samorządowy Ośrodek Kultury,

Koła Gospodyń Wiejskich w Wolicy Śniatyckiej.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W załączeniu komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanych ochronnych szczepieniach lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie  powitali Wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie z klas VIII spróbowali swoich sił w roli nauczycieli oraz pracowników szkoły i...

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – rozstrzygnięty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 14 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej składał się z...
Skip to content