PRZEDSZKOLAKI POMAGAJĄ PTAKOM

utworzone przez | 18 stycznia 2021 | Aktualności

Zimowa aura cieszy nasze oczy od kilku dni. Przyszły mrozy, a wraz z nimi kłopoty naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci z naszego przedszkola dobrze wiedzą, jakie trudności czekają na ptaki i zwierzęta zimą. Ucząc się postawy przyjaciela przyrody, nie zapominamy o dokarmianiu naszych przyjaciół z za okna w mroźne dni. W tym trudnym czasie dla ptaków w ogrodzie przedszkolnym zorganizowano „stołówkę dla ptaków”.

Dzieci na zajęciach poznały gatunki ptaków, które zostają z nami na zimę oraz ich ulubione przysmaki. Uczyły się robienia karmników także tych ekologicznych z  butelek po wodzie, tłustych kul smakowych z ziarnami oraz poznały ptasie  przysmaki. W tej akcji duże wsparcie dali nam rodzice, pomagając w przygotowaniu karmników i tego, czym dziś możemy nakarmić naszych ulubieńców. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

Przedszkolaki z frajdą i nieskrywaną radością realizują się jako opiekunowie. Każdego dnia wszyscy z niecierpliwością wyczekują czasu przeznaczonego na wyjście do karmników i uzupełnienie w nich pokarmów. Jest to również okazja do ruchu na świeżym powietrzu.

Takie działania uczą dzieci otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

Dobrze wiemy, że warto pomagać !

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia

Wójt Gminy Komarów-Osada informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Komarów-Osada w dniu 16 kwietnia 2024 roku został wywieszony na okres 21 dni wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia: - Krzywystok o numerze 335/1 o...

INFORMACJA WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA W SPRAWIE BEZPŁATNEGO GMINNEGO PRZEWOZU PASAŻERSKIEGO DLA WYBORCÓW W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH ZARZĄDZONYCH NA DZIEŃ 7 KWIETNIA 2024

Wójt Gminy Komarów-Osada podaje do publicznej wiadomości informacje o bezpłatnym transporcie do lokali wyborczychw dniu 7 kwietnia 2024 roku.
Skip to content