PRZEDSZKOLAKI POMAGAJĄ PTAKOM

utworzone przez | 18 stycznia 2021 | Aktualności

Zimowa aura cieszy nasze oczy od kilku dni. Przyszły mrozy, a wraz z nimi kłopoty naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci z naszego przedszkola dobrze wiedzą, jakie trudności czekają na ptaki i zwierzęta zimą. Ucząc się postawy przyjaciela przyrody, nie zapominamy o dokarmianiu naszych przyjaciół z za okna w mroźne dni. W tym trudnym czasie dla ptaków w ogrodzie przedszkolnym zorganizowano „stołówkę dla ptaków”.

Dzieci na zajęciach poznały gatunki ptaków, które zostają z nami na zimę oraz ich ulubione przysmaki. Uczyły się robienia karmników także tych ekologicznych z  butelek po wodzie, tłustych kul smakowych z ziarnami oraz poznały ptasie  przysmaki. W tej akcji duże wsparcie dali nam rodzice, pomagając w przygotowaniu karmników i tego, czym dziś możemy nakarmić naszych ulubieńców. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

Przedszkolaki z frajdą i nieskrywaną radością realizują się jako opiekunowie. Każdego dnia wszyscy z niecierpliwością wyczekują czasu przeznaczonego na wyjście do karmników i uzupełnienie w nich pokarmów. Jest to również okazja do ruchu na świeżym powietrzu.

Takie działania uczą dzieci otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

Dobrze wiemy, że warto pomagać !

Ogłoszenie o II ustnym przetargu nieograniczonym na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada

Na podstawie art. 38 ust. 1, 2 art. 39 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023 r., poz. 344 z późn. zm.) w związku § 6 ust. 1, 2, 3, 6, 7 i § 13 Rozporządzenia Rady Ministrów z 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i...

Nasza Gmina doceniona przez Samorząd Województwa Lubelskiego

29 września 2023r. w Urszulinie odbyła się konferencja podsumowująca realizację działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pod nazwą „PROW wspiera lubelską wieś”. Podczas wydarzenia nagrodzono najaktywniejsze samorządy w województwie lubelskim....
Skip to content