Danuta Potrzeszcz

utworzone przez | 28 maja 2013 | Ludzie z pasją

Danuta Potrzeszcz

Urodzona 12 lipca 1955 r. w Radzyniu Podlaskim.
Obecnie od kilkunastu lat mieszka w Komarowie Wsi. Ukończyła Studium Nauczania Początkowego w Zamościu. Pracowała jako nauczycielka w Szkole Podstawowej w Żabczu a następnie w Żniatynie.
Kolejną pracę  podjęła  w Szkole Podstawowej w Hulczu, gdzie przez 22 lata realizowała się na stanowisku bibliotekarza.
Pracę zawodową łączyła z pasją, która skupiała się głównie na wykonywaniu robótek na drutach, szydełku a następnie haftowaniu.
               


Galeria zdjęć ze Spotkania z Cyklu „Ludzie z pasją” z Panią Danuta Potrzeszcz

Rękodzieło Pani Danuty zostało zauważone podczas pracy w szkole. Podsumowaniem twórczości artystycznej była wystawa zbiorowa w Dołhobyczowie organizowana z okazji Dnia Bibliotekarza, na której zaprezentowane zostały prace plastyczne i rękodzielnicze.
Twórczość własna autorki pogłębiana była sukcesywnie w czasie wolnym od pracy a szczególnie od momentu przejścia na emeryturę.

                                    

Działalność artystyczna owocnie rozwija się do chwili obecnej.
Prace Pani Danuty można było oglądać już podczas Kiermaszu Wielkanocnego organizowanego w Domu Kultury w Komarowie-Osadzie, gdzie obecnie znajduje się wystawa dorobku artystycznego autorki.
Na wystawie prezentowane są szydełkowe i krzyżykowe serwety, bieżniki, obrusy, obrazki sytuacyjne wykonane w technice krzyżykowej i wiele innych ciekawych ekspozycji.

  

       

  Danuta Potrzeszcz
RĘKODZIEŁO
SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY
W KOMAROWIE-OSADZIE

STYCZEŃ 2013

 

 

 

 

 

„Dotacje dla rolnictwa” bezpłatny webinar informacyjny

W załączeniu zaproszenie dla rolników do udziału w webinarium „Dotacje dla rolnictwa”, które odbędzie się 1 lutego 2023 r. Agenda spotkania

Laurki na Dzień Babci i Dziadka

Konkurs na „Laurkę dla Babci i Dziadka”  organizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury został już rozstrzygnięty. Wpłynęło 19 kolorowych laurek, które zachwyciły nas pomysłowością i oryginalnością. Dzieci wykazały się  precyzją wykonania i szerokim wachlarzem...

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.  

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Szanowni Państwo, sezon jesienno-zimowy, to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Przypominam, że w...
Skip to content