Zawody sportowo-pożarnicze

utworzone przez | 10 czerwca 2024 | Aktualności

W sobotni wieczór 8 czerwca 2024 roku na boisku sportowym w Łabuniach rozegrano zawody sportowo-pożarnicze dla Gmin Łabunie i Komarów-Osada.
W zawodach wzięło udział 6 Jednostek OSP z terenu Gminy Komarów-Osada
w grupie A (męskie drużyny pożarnicze).

Uczestników zawodów jak i widzów powitał Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Łabuniach Druh Mariusz Branecki.

Zawody nadzorowała komisja sędziowska z Państwowej Straży Pożarnej na czele z sędzią głównym zawodów st. kpt. Mateuszem Kozłowskim.

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

W klasyfikacji końcowej zawodów I miejsce zajęła jednostka OSP z Zubowic, II miejsce jednostka OSP z Duba, III miejsce jednostka OSP z Komarowa-Osady, IV miejsce jednostka OSP z Księżostan, V miejsce jednostka OSP ze Śniatycz oraz VI miejsce jednostka OSP z Antoniówki.

Wójt Gminy Łabunie Pan Mariusz Kukiełka pogratulował zdobytych osiągnięć
i wręczył nagrody. W imieniu Wójta Gminy Komarów-Osada nagrody wręczył Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Komarowie-Osadzie Druh Krzysztof Romańczuk.

Liczymy, że zwycięskie drużyny będą godnie reprezentować gminę na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Warsztaty florystyczne

W Samorządowym Domu Kultury, w ramach Treningu Pamięci, odbyły się kolejne warsztaty florystyczne dla seniorów. Warsztaty prowadziła Pani Justyna Kwika. Uczestnicy tworzyły piękne bukiety, śmiało puszczając wodze kreatywności i fantazji. Powstałe kompozycje czarowały...

Specjalistyczna odzież ochronna dla OSP Śniatycze

Informujemy, że zgodnie z umową nr LWOSP/376/2024 z dnia 18 marca 2024 r. o realizację zadania publicznego dofinansowanego z Budżetu Województwa Lubelskiego, OSP Śniatycze zakupiła 2 kpl. specjalistycznej odzieży ochronnej, w tym: ubrania ochronne, buty, rękawice i...
Skip to content