XXX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W GMINIE KOMARÓW-OSADA

utworzone przez | 31 stycznia 2022 | Działalność Domu Kultury

Przejrzyj na oczy! Pod takim hasłem w niedzielę 30 stycznia 2022 roku cała Polska po raz 30  grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Gminie Komarów-Osada zagrała już po raz 21 i po raz kolejny ofiarodawcy pokazali, że mają dobre, szczodre i przeogromne serca. Dzięki nieocenionej pracy i wytrwałości wolontariuszy oraz szczodrości darczyńców na terenie zebrano kwotę 2936,71 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Pomimo kapryśnej pogody nasi wolontariusze już od wczesnych godzin rannych, wierząc, że każdy zasługuje na szczęście, kwestowali w miejscowościach: Antoniówka, Dub, Komarów-Osada, Janówka i Zubowice.

W tym roku zagrali ochotnicy strażacy z naszej gminy: Henryk Baraniecki, Jolanta Handziuk, Beata Korona, Jacek Kostrubiec,  Jerzy Lewczuk, Michał Niedźwiedź, Szymon Niedźwiedź, Iwona Pełypyszyn, Bartłomiej Schab, Ryszard Tuz, Adrian Ulanowski, Wiesław Wiliński, Andrzej Zaburko.

30 Finał WOŚP koordynowały Magdalena Bąk i Beata Fizia:

Dziękujemy jeszcze raz Wam Kochani wolontariusze, bo dzięki waszej charytatywnej pracy udało się zebrać tak dużą kwotę !!!Jesteście najlepsi!!! Pamiętajcie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy To Wy!!!

Wszystkim, którzy okazali swoją hojność dziękujemy za wielkość serca, za to, że byliście z nami pomimo tak trudnego czasu. Światełko do nieba jest nieodzowną częścią Finału WOŚP. W tym roku było to 30 czerwonych balonów-serduszek, które posłaliśmy o godz. 20.00 z pozytywną energię w stronę Dobrych Aniołów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Organizatorzy tegorocznej akcji: Gmina Komarów-Osada, Samorządowy Ośrodek Kultury, Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Komarowa-Osady, Antoniówki i Duba.

 

 

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W załączeniu komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanych ochronnych szczepieniach lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie  powitali Wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie z klas VIII spróbowali swoich sił w roli nauczycieli oraz pracowników szkoły i...

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – rozstrzygnięty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 14 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej składał się z...
Skip to content