Podsumowaniem tegorocznego ,,Tygodnia bibliotek” było spotkanie autorskie w bibliotece z Moniką Anną Oleksą – znaną polską pisarką, autorką refleksyjnych książek dla kobiet, które odbyło się 15 maja. W wydarzeniu wzięli udział czytelnicy z terenu gminy Komarów-Osada, a nawet spoza naszego terenu, z których zdecydowaną większość stanowiły kobiety. Monika Oleksa dzieląc się swoim doświadczeniem pisarskim podkreśliła wartość ,,celebrowania codzienności” i cieszenia się z małych rzeczy. Jej książki uwrażliwiają i skłaniają do innego spojrzenia na życie. Uczą dostrzegać radość nawet w trudnej codzienności. Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Dostarczyło uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Wyjątkowy nastrój nadał spotkaniu występ muzyczny Wiesława Zalasa – poety i barda, który współpracuje z pisarką. Jego poezja śpiewana poruszyła serca zebranych i pomogła w refleksji nad życiem. Na zakończenie uczestnicy wydarzenia mogli nabyć książki Moniki Oleksy z jej autografem, a także płyty Wiesława Zalasa, zrobić sobie wspólne zdjęcie, a także porozmawiać przy kawie, herbacie i ciasteczku o twórczości autorki.
Spotkanie przygotowali bibliotekarze: Magdalena Bąk i Piotr Mazur.












