WSPANIAŁY JUBILEUSZ

utworzone przez | 16 września 2020 | Aktualności

14 par z terenu gminy Komarów-Osada obchodziło jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Ich wzajemna miłość, tolerancja, odpowiedzialność, wzajemny szacunek i zrozumienie a także wartość życia i rodziny – to nieodzowne atrybuty wspólnie przeżytych 50 lat.

W dniach 11-14 września 2020 roku Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Siek w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyły Dostojnym Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Z uwagi na niecodzienną sytuację związaną z koronawirusem Jubilatów odwiedzono w ich domach przekazując listy gratulacyjne i kwiaty.

Następujące pary obchodziły Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego:

 1. Zofia i Stanisław Babiszewscy
 2. Lucyna i Edward Borys
 3. Zofia i Jan Dziuba
 4. Helena i Ryszard Hanc
 5. Maria i Stanisław Jednacz
 6. Bogumiła i Adam Kapusta
 7. Henryka i Jerzy Krajewscy
 8. Halina i Ludwik Krzyżanowscy
 9. Danuta i Grzegorz Leszczyńscy
 10. Zofia i Emilian Marcola
 11. Alicja i Bogdan Olewscy
 12. Tadzia i Stanisław Sadłowscy
 13. Maria i Jan Sierak
 14. Maria i Wiesław Stopa

Pytani przez Panią Wójt o receptę na długotrwały i szczęśliwy związek małżeński zgodnie twierdzili, że długotrwały i szczęśliwy związek małżeński to codzienna troskliwa pielęgnacja małżeńskiej relacji, wzajemnej uwagi, wsparcia, pamięci, odpowiedzialności i wyrozumiałości, wówczas „miłość nigdy nie ustaje”.

Jakże prawdziwie napisał Robert Poulet, iż „prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile lecz po czasie jej trwania”.

Dostojnym Jubilatom życzymy wielu lat wspólnego pożycia małżeńskiego w dobrym zdrowiu i szczęściu rodzinnym.

OGŁOSZENIE DLA ROLNIKÓW

W związku z wprowadzonymi ułatwieniami w prowadzeniu handlu przez rolników i ich domowników, informuję, iż wyznaczony został teren targowiska (parking obok kościoła w Komarowie-Osadzie) na którym rolnicy i ich domownicy mogą sprzedawać bez opłaty targowej w piątki i...

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Na terenie gminy Komarów-Osada w dniu 27 marca 2023 roku zostały wykonane bezpłatne badania mammograficzne  u kobiet od 50-69 roku życia w mammobusie ustawionym przy Urzędzie Gminy w Komarowie-Osadzie. Na mammografię zgłosiły się panie z terenu naszej gminy....

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

Konkurs i warsztaty świąteczne w SOK-u

W Samorządowym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty plastyczne dla  Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy i Klubu Seniora Legenda. Podczas warsztatów uczestnicy  własnoręcznie wykonali  piękne ozdoby świąteczne, pod okiem instruktora SOK. W stroikach  dominuje...
Skip to content