Szanowni Państwo,
Wójt Gminy Komarów-Osada informuje, że w związku z wystąpieniem na terenie naszej gminy niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – przymrozków wiosennych, rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat w uprawach, które ucierpiały w wyniku przymrozków.
Wnioski można składać w terminie do 15 maja 2026 r. w Urzędzie Gminy Komarów-Osada, pokój nr 16, w godzinach 7.30–15.30.
Wszystkie dane dotyczące upraw powinny być zgodne z wnioskiem składanym do ARiMR o dopłaty na 2026 r., który należy udostępnić do wglądu komisji powołanej przez Wojewodę Lubelskiego do szacowania szkód.
We wniosku należy ująć wszystkie uprawy – również te, w których straty nie wystąpiły.
W przypadku konieczności likwidacji plantacji, uprawy lub wcześniejszego zbioru należy pilnie poinformować o tym komisję, aby mogła przeprowadzić oględziny w terenie (tel. 84 6388643).
O terminie oględzin rolnicy będą informowani indywidualnie.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 84 6388643 lub osobiście.
Formularz wniosku jest dostępny w Urzędzie Gminy Komarów-Osada oraz do pobrania poniżej.
Wniosek_o_oszacowanie_strat.doc (85 KB)
Oświadczenie_susza.doc (27 KB)
Wójt Gminy Komarów-Osada
/-/ Wiesława Sieńkowska




