Wiosna, ach to Ty!

utworzone przez | 22 marca 2023 | Aktualności ze szkół

21 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie  powitali Wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie z klas VIII spróbowali swoich sił w roli nauczycieli oraz pracowników szkoły i przez cały dzień prowadzili lekcje w klasach 0-VII. Jak sami przyznali, bycie dorosłymi było to dla nich dużym wyzwaniem, które chętnie powtórzyliby jeszcze raz. Młodszym kolegom i koleżankom również podobały się lekcje prowadzone przez „nowych” nauczycieli.

Jednym z najważniejszych punktów lekcji w klasach 0-III było wykonanie kolorowych gaików i Marzanny. Dzieci bardzo zaangażowały się w ich przygotowanie. Następnie, aby wyrazić radość z faktu, że zima już za nami i nadchodzi wiosna, uczniowie z klas 0-III wraz z opiekunami przeszli kolorowym korowodem ulicami Komarowa pod Urząd Gminy, gdzie uczniowie spotkali się z Panią Wójt Wiesławą Sieńkowską. Przemarsz wzbudził też duże zainteresowanie wśród mijanych mieszkańców Komarowa. 

 

Komunikat meteorologiczny

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje komunikat meteorologiczny dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.

Dzięki pozyskanym środkom uczniowie zwiedzili Sandomierz

17 maja br. uczniowie z kl. 4-6 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Antoniówce wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”. Uczniowie spotkali się z panią...

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach

Zarządzenie Nr 42/2023 Wójta Gminy Komarów-Osada z dnia 19 maja 2023 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko Dyrektora Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach. Do pobrania: Plik źródłowy
Skip to content