WIOSENNY ANIOŁ

utworzone przez | 8 marca 2021 | Galeria

Wiosna jest czasem budzącej się nadziei, czasem nowych obietnic i powoduje, że stajemy się lepsi. Zima pakuje swoje manatki a spod topniejącego śniegu pokazują swoje główki białe przebiśniegi, leśne przylaszczki, zabrzęczą lada chwila gotowe do pracy pszczoły. Ptaki już  rozpoczęły swoje trele. Chcemy poczuć na twarzy promienie słońca, mamy ochotę na spacer. Nim zazieleni się trawa i ulegniemy czarowi wiosny, jako ludzie wrażliwi moglibyśmy „rozłożyć skrzydła anioła” i zwyczajnie zauważyć to wszystko, co przeszkadza nam w odbiorze budzącego się piękna.

Wrażliwego człowieka uderza widok poboczy, rowów, kiedy słońce odbija promienie na szkle lub puszce… cóż… wyrzuconych przez dorosłego człowieka pozbawionego wyobraźni…

Sprzątnijmy nasz świat, jak myjemy okna w naszych domach, aby powitać w nich słońce. Poczujmy odpowiedzialność  za młode pokolenie, dając Mu przykład.

Uczyńmy piękniejszymi nasze miejscowości, zauważmy seniorów, którym ciężko usunąć zalegające po jesieni liście, śmieci, które przyniósł wiatr. Zaoferujmy pomoc przy pracy w przydomowych ogródkach, zaangażujmy najmłodszych, a nasz niewielki wysiłek z pewnością przyniesie efekty. Rozbudźmy świadomość naszych mieszkańców tych najmłodszych i starszych, abyśmy razem zdążyli  uratować naszą Ziemię, zaczynając sprzątanie od lokalnych miejsc.

NIECH ANIOŁY  ZIMOWE I WIOSENNE

POMAGAJĄ NASZEJ GMINIE CODZIENNIE

Efekty naszej pracy  uwiecznimy prezentując zdjęcia z różnych miejscowości naszej gminy. Serdecznie zapraszamy  do współpracy w zmienianiu świata na „czysty”.

Zrób zdjęcie i wyślij do nas na adres sokanimator2@wp.pl lub domkultury1@o2.pl wraz ze zgodą na publikację na stronie www.komarow.pl i www.sokbib.naszabiblioteka.com oraz na facebooku.

Komunikat meteorologiczny

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje komunikat meteorologiczny dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.

Dzięki pozyskanym środkom uczniowie zwiedzili Sandomierz

17 maja br. uczniowie z kl. 4-6 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Antoniówce wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”. Uczniowie spotkali się z panią...

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach

Zarządzenie Nr 42/2023 Wójta Gminy Komarów-Osada z dnia 19 maja 2023 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko Dyrektora Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach. Do pobrania: Plik źródłowy
Skip to content