WIOSENNY ANIOŁ

utworzone przez | 8 marca 2021 | Galeria

Wiosna jest czasem budzącej się nadziei, czasem nowych obietnic i powoduje, że stajemy się lepsi. Zima pakuje swoje manatki a spod topniejącego śniegu pokazują swoje główki białe przebiśniegi, leśne przylaszczki, zabrzęczą lada chwila gotowe do pracy pszczoły. Ptaki już  rozpoczęły swoje trele. Chcemy poczuć na twarzy promienie słońca, mamy ochotę na spacer. Nim zazieleni się trawa i ulegniemy czarowi wiosny, jako ludzie wrażliwi moglibyśmy „rozłożyć skrzydła anioła” i zwyczajnie zauważyć to wszystko, co przeszkadza nam w odbiorze budzącego się piękna.

Wrażliwego człowieka uderza widok poboczy, rowów, kiedy słońce odbija promienie na szkle lub puszce… cóż… wyrzuconych przez dorosłego człowieka pozbawionego wyobraźni…

Sprzątnijmy nasz świat, jak myjemy okna w naszych domach, aby powitać w nich słońce. Poczujmy odpowiedzialność  za młode pokolenie, dając Mu przykład.

Uczyńmy piękniejszymi nasze miejscowości, zauważmy seniorów, którym ciężko usunąć zalegające po jesieni liście, śmieci, które przyniósł wiatr. Zaoferujmy pomoc przy pracy w przydomowych ogródkach, zaangażujmy najmłodszych, a nasz niewielki wysiłek z pewnością przyniesie efekty. Rozbudźmy świadomość naszych mieszkańców tych najmłodszych i starszych, abyśmy razem zdążyli  uratować naszą Ziemię, zaczynając sprzątanie od lokalnych miejsc.

NIECH ANIOŁY  ZIMOWE I WIOSENNE

POMAGAJĄ NASZEJ GMINIE CODZIENNIE

Efekty naszej pracy  uwiecznimy prezentując zdjęcia z różnych miejscowości naszej gminy. Serdecznie zapraszamy  do współpracy w zmienianiu świata na „czysty”.

Zrób zdjęcie i wyślij do nas na adres sokanimator2@wp.pl lub domkultury1@o2.pl wraz ze zgodą na publikację na stronie www.komarow.pl i www.sokbib.naszabiblioteka.com oraz na facebooku.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Święto Rodziny  u przedszkolaków w Zubowicach

,,Mama, Tata i Ja” - to najczęściej przedstawiany przez dzieci obraz Rodziny.  W naszym przedszkolu od kilku lat organizujemy spotkanie piknikowe dla członków rodzin naszych przedszkolaków, by celebrować tak naprawdę aż trzy okazje: Święto Mamy, Święto Taty i...
Skip to content