„WIATR W ŻAGLACH” PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

utworzone przez | 14 stycznia 2020 | Aktualności

W niedzielę 12 stycznia 2020 r. cała Polska grała 28 raz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, w Gminie Komarów-Osada zagrała już po raz 19 i tym razem ofiarodawcy pokazali, że mają gorące serca, którymi pragną się dzielić by nieść pomoc potrzebującym. Kolejny rekord został pobity!!!

Dzięki nieocenionej pracy i wytrwałości wolontariuszy oraz szczodrości darczyńców na terenie zebrano kwotę 5539,79 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Nasi wolontariusze to uczniowie szkół z terenu naszej gminy,  wierzą że każdy zasługuje na szczęście i już od wczesnych godzin rannych kwestowali w miejscowościach: Antoniówka, Dub, Komarów-Osada, Janówka, Śniatycze i Zubowice.
Tegoroczny 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumowano w sali Samorządowego Ośrodka Kultury wspólnym kolędowaniem, a o godzinie 20.00 zostało posłane symboliczne  „Światełka do nieba” 28 baloników serduszek, które dzieci w tej samej chwili wypuściły.
Ta niedziela była wyjątkowym dniem pełnym optymistycznych wrażeń i nadziei na następne finały. Dziękujemy jeszcze raz Wam Kochani wolontariusze, bo dzięki waszej charytatywnej pracy udało się zebrać tak dużą kwotę i pobić kolejny rekord!!! Jesteście najlepsi!!! Pamiętajcie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy To Wy!!!
W tym roku zagrali: Justyna Albingier, Michał Bałuta, Marek Całka, Diana Kawalec, Wiktoria Łój, Joanna Opalińska, Gabriela Sokołowska,  Agnieszka Wronka a pomagali im Krystian Jarmoła, Patrycja Kornas, Anita Salitra.
Wolontariuszy wspierali opiekunowie: Bożena Albingier, Magdalena Bil, Lidia Boguszewska-Więcek, Mariusz Całka, Jolanta Handziuk, Ewelina Janczak, Ewelina Piliszczuk, Katarzyna Zastąpiło. Finał koordynowały: Beata Fizia i Magdalena Bąk. W organizację „światełka do nieba” tradycyjnie już włączyła się jednostka OSP z Komarowa-Osady. Dziękujemy Dyrektorom Szkół Podstawowych w Antoniówce,  Komarowie-Osadzie, Śniatyczach za otwartość i pomoc w organizacji 28 Finału Wielkiej Orkiestry Pomocy Świątecznej.

Organizatorzy:
Gmina Komarów-Osada
Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie

Strażacy z Gminy Komarów-Osada na pielgrzymce w Krasnobrodzie

W niedzielę 24 września 2023 roku druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnejz jednostek: Komarów-Osada, Śniatycze, Dub, Ruszczyzna uczestniczyli w XVI pielgrzymce diecezjalnej do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie. Pomimo deszczowej aury na spotkanie licznie...

Kronikarze OSP w Kraśniku

W dniu 22 września 2023 roku w Wojewódzkiej Izbie Tradycji Pożarniczych na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku odbyły się warsztaty kronikarskie dla kronikarzy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubelskiego. Podczas...

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia

Wójt Gminy Komarów-Osada informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Komarów-Osada w dniu 26 września 2023 roku został wywieszony na okres 21 dni wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia: - Komarów Osada o numerze 591/6...
Skip to content