WARSZTATY 5X EKO

utworzone przez | 29 sierpnia 2023 | Aktualności, Działalność Domu Kultury

Współfinansowano ze środków @narodowyinstytutwolnosci w ramach #NoweFio@Komitet do spraw Pożytku Publicznego

UWAGA !!! Pierwszeństwo mają osoby po raz pierwszy biorące udział w warsztatach z cyklu „5 x EKO”

  1. Warsztaty „EkoApteka – moc ziół” – polegają na zapoznaniu się z tematyką wykorzystywania ziół jako uzupełnienie tradycyjnego leczenia. Natura bardzo chętnie wspomaga nasze zdrowie, dając nam mnóstwo rzeczy, pomagających w walce z chorobami, z brakiem koncentracji czy niską odpornością. Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć własne mieszanki ziół stosowanych np. w przeziębieniu, schorzeniach skóry, problemach trawiennych. Poznają także zagrożenia związane ze stosowaniem leków ziołowych, które także można przedawkować.
  2. Warsztaty „EkoKuchnia – jedzenia nie wyrzucam”. Podczas warsztatów, pod okiem szefa kuchni, uczestnicy będą poznawać sposoby na atrakcyjne wykorzystanie produktów, które często kupujemy w nadmiernej ilości, a potem wyrzucamy. Warsztaty zakończy degustacja wspólnie przygotowanych dań.
  3. Warsztaty „EkoDom czysty i zdrowy” –  polegają na poznaniu prostych substancji chemicznych dostępnych w każdym domu i wykorzystaniu ich w dbaniu o czystość i higienę. Każdy uczestnik wykona zestaw domowych środków czystości w opakowaniach wielokrotnego użytku.
  4. Warsztaty „EkoKosmetyki – w zgodzie z naturą” – to warsztaty, które powstały z myślą o osobach dokonujących świadomych wyborów oraz dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważny wpływ na naszą skórę ma to, co na nią nakładamy i w nią wcieramy. Uczestnicy dowiedzą się, jak i z czego tworzyć swoje własne domowe i w 100% bezpieczne kosmetyki oparte na surowcach naturalnych. Samodzielnie przygotują np. mydło, pastę do zębów, zestaw do domowego spa, balsamy do ciała czy naturalne mascary. 

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.
Skip to content