WARSZTATY 5X EKO

utworzone przez | 29 sierpnia 2023 | Aktualności, Działalność Domu Kultury

Współfinansowano ze środków @narodowyinstytutwolnosci w ramach #NoweFio@Komitet do spraw Pożytku Publicznego

UWAGA !!! Pierwszeństwo mają osoby po raz pierwszy biorące udział w warsztatach z cyklu „5 x EKO”

  1. Warsztaty „EkoApteka – moc ziół” – polegają na zapoznaniu się z tematyką wykorzystywania ziół jako uzupełnienie tradycyjnego leczenia. Natura bardzo chętnie wspomaga nasze zdrowie, dając nam mnóstwo rzeczy, pomagających w walce z chorobami, z brakiem koncentracji czy niską odpornością. Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć własne mieszanki ziół stosowanych np. w przeziębieniu, schorzeniach skóry, problemach trawiennych. Poznają także zagrożenia związane ze stosowaniem leków ziołowych, które także można przedawkować.
  2. Warsztaty „EkoKuchnia – jedzenia nie wyrzucam”. Podczas warsztatów, pod okiem szefa kuchni, uczestnicy będą poznawać sposoby na atrakcyjne wykorzystanie produktów, które często kupujemy w nadmiernej ilości, a potem wyrzucamy. Warsztaty zakończy degustacja wspólnie przygotowanych dań.
  3. Warsztaty „EkoDom czysty i zdrowy” –  polegają na poznaniu prostych substancji chemicznych dostępnych w każdym domu i wykorzystaniu ich w dbaniu o czystość i higienę. Każdy uczestnik wykona zestaw domowych środków czystości w opakowaniach wielokrotnego użytku.
  4. Warsztaty „EkoKosmetyki – w zgodzie z naturą” – to warsztaty, które powstały z myślą o osobach dokonujących świadomych wyborów oraz dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważny wpływ na naszą skórę ma to, co na nią nakładamy i w nią wcieramy. Uczestnicy dowiedzą się, jak i z czego tworzyć swoje własne domowe i w 100% bezpieczne kosmetyki oparte na surowcach naturalnych. Samodzielnie przygotują np. mydło, pastę do zębów, zestaw do domowego spa, balsamy do ciała czy naturalne mascary. 

Obwieszczenie o wynikach wyborów na Członków Rad Powiatowych Lubelskiej Izby Rolniczej

Okręgowa Komisja Wyborcza nr 200 w Komarowie-Osadzie podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów do Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej w Powiecie Zamojskim.

NABÓR PRZEDSIĘWZIĘĆ REWITALIZACYJNYCH DO GMINNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI DLA Gminy KOMARÓW – OSADA DO 2030 R.

Szanowni Państwo, zgodnie z Uchwałą Nr L/413/2023 Rady Gminy Komarów-Osada z dnia 30 czerwca 2023r. w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Komarów-Osada wyznaczono obszar rewitalizacji składających się z jednostek: Komarów...

PODSUMOWANIE Z PRZEBIEGU WARSZTATÓW PROJEKCYJNYCH ORAZ SPACERU BADAWCZEGO

W dniu 15 września 2023 r. o godz. 10.30 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie (ul. Rynek 15) odbyło się otwarte spotkanie rewitalizacyjne dla mieszkańców gminy, w szczególności wyznaczonego obszaru rewitalizacji, tj. miejscowości:...

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.
Skip to content