Waldemar Leszczyński

utworzone przez | 28 maja 2013 | Ludzie z pasją

Waldemar Leszczyński urodzony w Komarowie, absolwent UMCS w Lublinie, pedagog, wychowawca młodzieży, obecnie dyrektor Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu.

Z młodzieżą pracuje ok. 30 lat. Od początku swojej pracy kulturę i sztukę postrzega jako doskonałe formy wychowania, które uczą, inspirują, integrują  i rozwijają wrażliwość młodego pokolenia.

Swoją pracę skupia na tworzeniu warunków do rozwoju młodych ludzi, inspirowaniu ich działań integrowaniu młodzieży. Za działalność na rzecz propagowania kultury w roku 2009 został  uhonorowany tytułem Animatora Kultury w Zamościu.

W roku 2011 nominowany do tytułu „Nauczyciel Roku” i odznaczony tytułem „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego. Jest autorem wielu wystaw prezentowanych w Galerii Młodych.

W roku 2012 aktywnie włączył się do programu „Katyń – ocalić od zapomnienia”, angażując pracowników bursy i młodzież do upamiętnienia Bohaterów związanych z Zamościem–Zbigniewa Gaudnika i Tomasza Gołębiowskiego Zamordowanych przez NKWD w Twerze i Charkowie w 1940 roku

Celem wystawy fotografii „Włochy – Szlakiem Hetmana Jana Zamoyskiego” była przede wszystkim inspiracja młodych ludzi do poznawania dziedzictwa kulturowego Europy.

Wystawa prezentowana była w Galerii Fotografii „Ratusz” oraz w Galerii Młodych w Bursie Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu.

WALDEMAR LESZCZYNSKI
Wystawa fotografii
WŁOCHY –
SZLAKIEM HETMANA JANA ZAMOYSKIEGO
 
 

Wernisaż Pana Waldemara Leszczyńskiego w Komarowie

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W załączeniu komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanych ochronnych szczepieniach lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie  powitali Wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie z klas VIII spróbowali swoich sił w roli nauczycieli oraz pracowników szkoły i...

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – rozstrzygnięty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 14 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej składał się z...
Skip to content