Uwaga! Rolnicy, zmieniły się przepisy w zakresie przyznawania płatności bezpośrednich za 2023 rok

utworzone przez | 4 kwietnia 2023 | Aktualności

W dniu 4 kwietnia 2023 roku rolnicy z terenu gminy Komarów-Osada uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym zasad przyznawania płatności bezpośrednich oraz interwencji obszarowych w kampanii 2023 organizowanym przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zamościu. Szkolenie zorganizowane w Komarowie-Osadzie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem rolników. Pracownicy ARiMR w osobach Pani Joanna Obszańska Naczelnik Płatności Obszarowych oraz Pani Agnieszka Tomaszewska-Stećko przekazali wiele cennych informacji, które odnoszą się do zmian zasad przyznawania płatności.

Ze względu na wprowadzone nowości pracownicy ARiMR oraz doradcy z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli w bieżącym roku bezpłatnie pomogą w wypełnieniu wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2023 r.

Rolników zainteresowanych pomocą zapraszają do biur terenowych oraz gmin na terenie województwa lubelskiego, gdzie w okresie do 15 maja 2023 r. będą mogli uzyskać bezpłatną pomoc w wypełnianiu powyższych wniosków.

Na terenie naszej gminy w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie rolnicy będą mogli skorzystać z pomocy przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie w poniedziałki w dniach 17.04.2023 r., 24.04.2023 r., 08.05.2023 r., 15.05.2023 r., telefon kontaktowy do doradcy 605883529.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: https://www.gov.pl/web/arimr

INFORMACJA WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA W SPRAWIE BEZPŁATNEGO GMINNEGO PRZEWOZU PASAŻERSKIEGO DLA WYBORCÓW W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH ZARZĄDZONYCH NA DZIEŃ 7 KWIETNIA 2024

Wójt Gminy Komarów-Osada podaje do publicznej wiadomości informacje o bezpłatnym transporcie do lokali wyborczychw dniu 7 kwietnia 2024 roku.

Nowe nawierzchnie drogowe

Informuję, że nabierają tempa prace związane z modernizacją infrastruktury drogowej w Gminie Komarów-Osada! Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 2 miliony 250 tysięcy. Nowe nawierzchnie asfaltowe ucieszą mieszkańców miejscowości: Dub, Komarów-Osada (ul....

Dodatkowe pieniądze na oczyszczalnie

Na wniosek Wójta Gminy Wiesławy Sieńkowskiej zwołano sesję nadzwyczajną, na której Radni zabezpieczyli dodatkowe środki w kwocie 527 409,20 zł na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Decyzja wynika z faktu, że zainteresowanie mieszkańców...
Skip to content