Pszczoła Mały Bohater

utworzone przez | 11 października 2023 | Aktualności ze szkół

We wrześniu w ramach współpracy Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach z fundacją Gaudium et Spes został zrealizowany projekt pt.,, Pszczoła mały bohater”. Celem projektu było: zapoznanie dzieci z życiem pszczół, ich zwyczajami, miejscem zamieszkania oraz szczególną rolą jaką pełnią w przyrodzie i życiu człowieka. W zajęciach uczestniczyły wszystkie dzieci. Była to okazja do poszerzenia wiedzy na temat pszczół i ich roli dla ekosystemów i człowieka. Przedszkolaki oglądały filmiki edukacyjne, rozmawiały i  zadawały pytania, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. Poznały  proces powstawania miodu i  jego rodzajów, poznały i dotykały wosk pszczeli.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało słoiczek miodu, świeczkę z pszczelego wosku, soczek owocowy i torebkę nasion miododajnych roślin, które wraz z rodzicami wysieją wiosną w swoich ogródkach.

Osobą prowadzącą był ks. Krystian Bordzoń.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Święto Rodziny  u przedszkolaków w Zubowicach

,,Mama, Tata i Ja” - to najczęściej przedstawiany przez dzieci obraz Rodziny.  W naszym przedszkolu od kilku lat organizujemy spotkanie piknikowe dla członków rodzin naszych przedszkolaków, by celebrować tak naprawdę aż trzy okazje: Święto Mamy, Święto Taty i...
Skip to content