Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Gminy oraz Publicznej Bibliotece w Komarowie-Osadzie

utworzone przez | 8 grudnia 2022 | Aktualności ze szkół

7 grudnia 2022r. dzieci z Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Urzędu Gminy Komarów-Osada oraz Gminnej Biblioteki Publicznej.

Pierwszym miejscem, które zostało odwiedzone przez przedszkolaki była biblioteka. Dzieci przywitała bibliotekarka Pani Magdalena Bąk, która oprowadziła ,,małych czytelników” po nowym budynku tej instytucji. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach,  szczególnie zainteresował je dział dla najmłodszych. Następnie Pani Magda opowiedziała, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz zaprezentowała maluchom bogaty księgozbiór książek dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na zakończenie wizyty w bibliotece Pani Anna Koszel Dyrektor Samorządowego Przedszkola przeczytała dzieciom świąteczne opowiadanie, przygotowane przez  bibliotekarkę.

Następnie dzieci odwiedziły Urząd Gminy, przedszkolaki przywitała Pani Jolanta Danielewicz Kierownik Referatu Oświaty, która zaprosiła je do gabinetu Wójta Gminy Wiesławy Sieńkowskiej. Dzieci z wielką uwagą słuchały Pani Wójt, która opowiedziała im
o swojej pracy i oprowadziła po budynku całego urzędu. Przedszkolaki zapoznały się z pracą urzędników w poszczególnych referatach.

Wizyta w Urzędzie Gminy oraz Publicznej Bibliotece przebiegła w miłej, serdecznej  atmosferze i na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

ZBIÓRKA OPON

Szanowni Państwo, Grupa RECYKL zajmująca się odzyskiem i recyklingiem zużytych opon w związku z ogólnopolską akcją skierowaną głównie do rolników prosi o podanie informacji dotyczących ilości zalegających opon w gospodarstwach rolnych na terenie gminy. Osoby...

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Mamy rekord!!!

„Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich: małych i dużych”. Pod tym hasłem w niedzielę 29 stycznia 2023 r. odbyła się w całej Polsce zbiórka w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej gminie WOŚP zagrała już po raz 22. Zbiórka przerosła nasze...
Mamy rekord!!!

Mamy rekord!!!

„Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich: małych i dużych”. Pod tym hasłem w niedzielę 29 stycznia 2023 r. odbyła...

Skip to content