Podpisana umowa o współpracy „Lubelskie bez azbestu”

utworzone przez | 1 października 2025 | Aktualności, Gospodarka odpadami

W dniu 17 września 2025 roku Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska podpisała umowę o współpracy z Województwem Lubelskim w zakresie realizacji działań dotyczących usuwania materiałów zawierających azbest.

Jest to wstęp do realizacji projektu „Lubelskie bez azbestu”, który ma na celu ochronę zdrowia mieszkańców i środowiska poprzez eliminację wyrobów zawierających azbest. Realizacja przedsięwzięcia jest planowana w latach 2026-2029 w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.  

W związku z powyższym, prosimy osoby zainteresowane odbiorem azbestu, o niezwłoczne zgłaszanie w tym zakresie potrzeb do Urzędu Gminy pokój nr 16 lub telefonicznie na nr tel. 84 6388643 w terminie do dnia 6 października 2025 r. do godziny 15.00 (nie dotyczy osób, które dokonały w tym zakresie wcześniejszego zgłoszenia).

Nie przekazanie informacji w powyższym zakresie, może skutkować nieuzyskaniem przez właściciela nieruchomości dofinansowania kosztów odbioru i utylizacji azbestu.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.

Trwa wielkie badanie gospodarstw rolnych

Od 1 czerwca do 14 sierpnia tego roku Główny Urząd Statystyczny wraz z Urzędami Statystycznymi prowadzi szczegółowe badanie gospodarstw rolnych pt. „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych”. W kraju badanie dotyczy 120 tys. gospodarstw,  w tym w...

„Bo najlepiej jest z rodziną” – Wyjątkowe święto w przedszkolu-pełne wzruszeń i radości

W dniu 10 czerwca,  w naszym Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach, odbyło się wyjątkowe spotkanie, podczas którego dzieci i rodzice celebrowali bliską więź. Mali artyści, pięknie wystrojeni, przygotowali wyjątkowy program...

Zapraszamy na treningi piłki nożnej z Drużyną Legionka!

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci i młodzież z klas IV-VIII na kolejny trening piłki nożnej, który odbędzie się 16.06.2026r. (wtorek).I grupa: klasy IV, Vi dziewczęta z klasy VIod godz. 17.30 do 18.15II grupa: chłopcy z klasy VI,klasa VII i VIIIod godz. 18.15 do...
Skip to content