Piknik Strażacki i Warsztaty historyczne w Antoniówce

utworzone przez | 27 lipca 2022 | Aktualności

W niedzielne popołudnie 24 lipca w Antoniówce odbył się Piknik Strażacki i Warsztaty historyczne: „Od pradziejów do dziś”, które najmłodszym uczestnikom pozwoliły przenieść się w czasie. Piknik rozpoczął Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniówce Michał Niedźwiedź, który powitał wszystkich uczestników pikniku i warsztatów oraz zachęcił do wspólnej, radosnej zabawy.

W trakcie warsztatów przygotowanych i prowadzonych przez „Pracownię Agafii” dzieci mogły samodzielnie przygotować podpłomyki, podpatrzeć, jak to kiedyś gotowano nad ogniskiem oraz popróbować potraw średniowiecznych, m.in. pieczeni z glinianego garnka, przygotowanych przez prowadzących. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty „O wojownikach i myśliwych w pradziejach”. Tutaj można było sprawdzić swoje umiejętności strzelania z łuku i rzucania oszczepem, przejść szkolenie z władania białą bronią. Uczestnicy warsztatów wzięli udział w zabawach i grach z zamierzchłej przeszłości.

Gospodarze pikniku wraz z zaproszoną jednostką OSP z Komarowa-Osady zaprezentowali specjalistyczny sprzęt strażacki, który wykorzystali w pokazie ratowania poszkodowanego w wypadku samochodowym. Komentatorem był  Prezes Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Komarowie-Osadzie Józef Pawliszak, który relacjonował każdy etap akcji ratowniczej, opisywał sprzęt, jakiego druhowie używali w czasie działań. Były mini zawody pożarnicze dla dzieci i dorosłych, było przeciąganie węża. Chętni mogli zapoznać się z „uzbrojeniem” samochodu ratowniczo-gaśniczego. Imprezie towarzyszyły konkursy z nagrodami, były również dmuchańce. CIS przygotował kawiarenkę, gdzie można było wypić kawę i zjeść coś słodkiego. Panie z KGW Antoniówka upiekły pyszne ciasto. Każdy kto przybył w tym dniu na plac przy świetlicy w Antoniówce mógł poczęstować się strażacką grochówką przygotowaną przez druhów i przepyszną  kiełbaską z grilla. Na zakończenie Pikniku Strażackiego wystąpiła Gwiazda wieczoru Szymon PAW. Jego występ zgromadził przy scenie uczestników pikniku, którzy w rytmie muzyki ruszyli do tańca.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu pod nazwą „ Tropem przeszłości Gminy Komarów-Osada” dofinansowanego przez Narodowy Instytut  Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, którego realizatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna w Antoniówce.

Organizatorzy:       

Ochotnicza Straż Pożarna w Antoniówce

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie

Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Komarowie-Osadzie

Partnerzy:

OSP Komarów-Osada

Zaproszenie

Lokalizacja: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, ul. Narutowicza 34.

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego Gminy Komarów-Osada

Na podstawie art. 13i ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2023 r. poz. 977 z późn. zm.) zawiadamiam o podjęciu przez Radę Gminy Komarów-Osada Uchwały Nr LVIII/463/2024 z dnia 11 marca 2024...

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.
Skip to content