Piknik Rodzinny w Ruszczyźnie – prawdziwa radość dzieci

utworzone przez | 12 lipca 2022 | Aktualności

W sobotnie popołudnie przy świetlicy wiejskiej w Ruszczyźnie odbył się Piknik Rodzinny, na który  przybyło bardzo wielu mieszkańców wioski wraz z rodzinami. Spotkanie było wspaniałą okazją do integracji a dobry humor uczestników sprzyjał budowaniu dobrych relacji międzyludzkich. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w przygotowanych przez młode Mamy zabawach, konkursach, grach. Wspaniałą atrakcją dla najmłodszych był również „dmuchaniec”. W pikniku uczestniczyła również Pani Wójt Wiesława Sieńkowska, która gratulowała organizatorom pięknej inicjatywy. Podkreśliła, że czas spędzony na świeżym powietrzu, ruch, zabawa to sposób na zdrowy styl życia. Panie przygotowały dla uczestników poczęstunek, strażacy rozpalili ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę i ziemniaki. Spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera i wspaniała zabawa.

Organizatorzy :

– Jednostka OSP Ruszczyzna,

– Sołtys miejscowości Ruszczyzna Zbigniew Pysiewicz

– Młodzi rodzice z Ruszczyzny

 

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W załączeniu komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanych ochronnych szczepieniach lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie  powitali Wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie z klas VIII spróbowali swoich sił w roli nauczycieli oraz pracowników szkoły i...

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – rozstrzygnięty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 14 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej składał się z...
Skip to content