Pieniądze na drugi etap remontu WTZ

utworzone przez | 25 czerwca 2021 | Aktualności

Gmina Komarów-Osada za pośrednictwem Starosty Zamojskiego złożyła wniosek na drugi etap remontu Warsztatu Terapii Zajęciowej w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Wolicy Brzozowej.

Całość zadania to kwota około 199 422,18 zł.

Z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymamy 159 000,00 zł,

Starostwo Powiatowe dołoży 17 667,00 zł,

Gmina Komarów-Osada – 22 755, 18 zł.

W dniu 24 czerwca 2021 roku Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska podpisała umowę ze Starostą Zamojskim Stanisławem Grześko na refundację projektu – Modernizacja budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Wolicy Brzozowej w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze F.

II etap przewiduje prace remontowe w pracowniach: krawiecko-dziewiarskiej, plastycznej, poligraficznej, stolarskiej, w pokoju opiekuna medycznego i na klatce schodowej takie jak wymiana instalacji grzewczej, podłóg, parapetów, oświetlenia i instalacji elektrycznej a także izolacji podpiwniczenia. Projekt obejmuje również roboty budowlane na zewnątrz takie jak np.: gruntowny remont podjazdu zewnętrznego od wejścia głównego, odwodnienie budynku, zmiana nawierzchni chodników przy budynku, wykonanie bezpiecznego podjazdu do wejścia dodatkowego od podwórza wraz z murkami zabezpieczającymi. Zaplanowano również wymianę zużytego wyposażenia w większości pracowni.

Realizacja projektu zostanie zrealizowana jeszcze w bieżącym roku.

Przeprowadzenie remontu poprawi bezpieczeństwo uczestników oraz poprawi jakość oferowanej terapii osób niepełnosprawnych.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W załączeniu komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanych ochronnych szczepieniach lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie  powitali Wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie z klas VIII spróbowali swoich sił w roli nauczycieli oraz pracowników szkoły i...

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – rozstrzygnięty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 14 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej składał się z...
Skip to content