PANI WÓJT CZYTA DZIECIOM

utworzone przez | 30 listopada 2022 | Aktualności, Aktualności ze szkół

 W dniu 24 listopada 2022r. w Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach zostały podsumowane działania placówki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.

Tego dnia w przedszkolu pojawili się goście: Pani Wójt Wiesława Sieńkowska, bibliotekarz Pani Magdalena Bąk, radny powiatu zamojskiego Pan Stanisław Barteczko oraz laureaci konkursu plastycznego z oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Komarów-Osada wraz z opiekunami.

Na początku zaprezentowali się laureaci przedszkolnego konkursu recytatorskiego ,,Ja i moja rodzina”. Z wielkim zaangażowaniem oraz wspaniałą dykcją wyrecytowały przygotowane przez siebie wiersze. Następnie zostały wręczone nagrody w międzyszkolnym konkursie plastycznym ,,Bohater mojej ulubionej bajki”. Dzieci, przygotowując prace wykazały się kreatywnością, starannością oraz niezwykłymi zdolnościami plastycznymi.

Miłą niespodzianką dla przedszkolaków było wysłuchanie przygód ich ulubionej bohaterki z książeczki „Kici – Kocia w bibliotece” którą przeczytała im pani Wójt. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i oglądały prezentowane ilustracje. Wszystko doskonale zapamiętując. To było ciekawe doświadczenie dla naszych przedszkolaków.

Pani Wójt, dziękujemy za odwiedzenie przedszkola oraz włączenie się w akcję promowania czytelnictwa wśród przedszkolaków.

Nasza Gmina doceniona przez Samorząd Województwa Lubelskiego

29 września 2023r. w Urszulinie odbyła się konferencja podsumowująca realizację działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pod nazwą „PROW wspiera lubelską wieś”. Podczas wydarzenia nagrodzono najaktywniejsze samorządy w województwie lubelskim....

Strażacy z Gminy Komarów-Osada na pielgrzymce w Krasnobrodzie

W niedzielę 24 września 2023 roku druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnejz jednostek: Komarów-Osada, Śniatycze, Dub, Ruszczyzna uczestniczyli w XVI pielgrzymce diecezjalnej do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie. Pomimo deszczowej aury na spotkanie licznie...

Kronikarze OSP w Kraśniku

W dniu 22 września 2023 roku w Wojewódzkiej Izbie Tradycji Pożarniczych na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku odbyły się warsztaty kronikarskie dla kronikarzy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubelskiego. Podczas...
Skip to content