Od 1 lipca 2021 r. – nowy obowiązek właścicieli nieruchomości – Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

utworzone przez | 28 lipca 2021 | Ogłoszenia

Wójt Gminy Komarów-Osada informuje, że od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca budynku, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw o mocy do 1 MW będzie miał obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Deklarację będzie można złożyć drogą elektroniczną na stronie: www.zone.gunb.gov.pl lub w wersji papierowej. Wówczas wydrukowany i wypełniony dokument należy przesłać listownie albo złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Komarów-Osada, ul. Rynek 15, 22-435 Komarów-Osada.

Formularze deklaracji do pobrania dostępne są pod adresem: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq (Formularz A – budynki i lokale mieszkalne, Formularz B – budynki i lokale niemieszkalne).

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe.

Za niewypełnienie obowiązku w ustalonym terminie grozi grzywna.

Na złożenie deklaracji dotyczącej źródła ciepła lub spalania paliw, które zostało uruchomione przez 1 lipca 2021 r. właściciel lub zarządca będzie miał 12 miesięcy.

Dla nowo powstałych budynków termin ten będzie wynosił 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

Więcej informacji można uzyskać:

https://zone.gunb.gov.pl/

https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

 

djembed

 Klauzula Informacyjna 

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.

Trwa wielkie badanie gospodarstw rolnych

Od 1 czerwca do 14 sierpnia tego roku Główny Urząd Statystyczny wraz z Urzędami Statystycznymi prowadzi szczegółowe badanie gospodarstw rolnych pt. „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych”. W kraju badanie dotyczy 120 tys. gospodarstw,  w tym w...

„Bo najlepiej jest z rodziną” – Wyjątkowe święto w przedszkolu-pełne wzruszeń i radości

W dniu 10 czerwca,  w naszym Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach, odbyło się wyjątkowe spotkanie, podczas którego dzieci i rodzice celebrowali bliską więź. Mali artyści, pięknie wystrojeni, przygotowali wyjątkowy program...

Zapraszamy na treningi piłki nożnej z Drużyną Legionka!

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci i młodzież z klas IV-VIII na kolejny trening piłki nożnej, który odbędzie się 16.06.2026r. (wtorek).I grupa: klasy IV, Vi dziewczęta z klasy VIod godz. 17.30 do 18.15II grupa: chłopcy z klasy VI,klasa VII i VIIIod godz. 18.15 do...
Skip to content