
Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej realizuje zadania finansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
Szkoła, której Organem Prowadzącym jest Gmina Komarów-Osada w ramach podpisanej umowy w dniu 03 października 2025 roku pomiędzy Skarbem Państwa – Ministerstwem Cyfryzacji a Gminą Komarów-Osada otrzyma nieodpłatnie nowy sprzęt w ramach projektu – „Wdrażanie inwestycji C2.1.2 Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych, wskaźnik C15G Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety) do dyspozycji uczniów”.
Kwota dofinansowania z UE: 1 410 000 000,00 PLN
Dzięki tej inwestycji, do Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie, prowadzonej przez Gminę Komarów-Osada, do dyspozycji uczniów w celach edukacyjnych trafi łącznie:
-10 szt. laptopów,
-3 szt. laptopów przeglądarkowych,
-6 szt. tabletów.
Inwestycja ma na celu wsparcie cyfryzacji szkół, wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z różnych regionów kraju oraz podniesienie jakości kształcenia poprzez wdrażanie nowoczesnych technologii w procesie nauczania.



