Niedziela rowerowa w Komarowie

utworzone przez | 5 lipca 2022 | Aktualności

W niedzielne popołudnie na boisku sportowym przy szkole podstawowej w Komarowie-Osadzie odbył się Piknik Rodzinny – Święto Roweru, który był wspaniałą okazją do ruchu na świeżym powietrzu i aktywnego wypoczynku.

Aktywni cykliści, niezależnie od wieku i swoich kolarskich umiejętności,  brali udział w rowerowych konkurencjach sprawnościowych.  Wśród zadań były min. slalom rowerowy, wyścig „żółwi”, sztafeta sprawnościowa. Zdaniem uczestników konkurencje były ciekawe, chociaż niektóre wymagały sporych umiejętności i dużej sprawności.

Podczas Pikniku odbył się Amatorski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Komarów-Osada. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych. Trasa wyścigu wiodła wśród malowniczych łąk rozciągających się po północnej stronie gminy. Są to ciekawe tereny do organizowania wycieczek rowerowych i wędrówek dla osób, które gustują w mniej wymagających trasach.

W imieniu Wójta Gminy Wiesławy Sieńkowskiej puchary zwycięzcom wręczyli: sędzia główny wyścigu Krzysztof Danilewicz i dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury Iwona Pełypyszyn.

Puchar Wójta Gminy w poszczególnych kategoriach zdobyli:

  1. kategoria „Skrzaty” – Bartłomiej Bil
  2. kategoria „Młodziki” – Krystian Złomaniec
  3. kategoria „Junior Młodszy” – Ernest Przyczyna
  4. kategoria „Senior” – Bogumił Dąbek

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

Organizatorzy:

-Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,

-Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie,

-Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie,

-Klub Sportowy „Legion”.

Piknik został zorganizowany w ramach zadania „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Komarów-Osada” finansowanego ze środków Gminy Komarów-Osada.

Informacja o jakości wody z wodociągów zbiorowego zaopatrzenia w wodę zlokalizowanych na terenie gminy Komarów-Osada

Zgodnie z zapisem art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniem ścieków (tekst jednolity Dz.U.2020r. poz. 2028), Wójt Gminy Komarów-Osada podaje do wiadomości informację o jakości wody z wodociągów...

Andrzejki w szkole

Koniec listopada to czas organizowania zabaw połączonych z wróżbami i przepowiedniami. Także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce podtrzymując tradycje, uroczyście obchodziły andrzejkowy dzień czarów i zabaw. Tego dnia nie zabrakło konkursów przygotowanych przez...

PANI WÓJT CZYTA DZIECIOM

 W dniu 24 listopada 2022r. w Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach zostały podsumowane działania placówki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Tego dnia w przedszkolu pojawili się goście: Pani Wójt...

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.
Skip to content