Niedziela rowerowa w Komarowie

utworzone przez | 5 lipca 2022 | Aktualności

W niedzielne popołudnie na boisku sportowym przy szkole podstawowej w Komarowie-Osadzie odbył się Piknik Rodzinny – Święto Roweru, który był wspaniałą okazją do ruchu na świeżym powietrzu i aktywnego wypoczynku.

Aktywni cykliści, niezależnie od wieku i swoich kolarskich umiejętności,  brali udział w rowerowych konkurencjach sprawnościowych.  Wśród zadań były min. slalom rowerowy, wyścig „żółwi”, sztafeta sprawnościowa. Zdaniem uczestników konkurencje były ciekawe, chociaż niektóre wymagały sporych umiejętności i dużej sprawności.

Podczas Pikniku odbył się Amatorski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Komarów-Osada. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych. Trasa wyścigu wiodła wśród malowniczych łąk rozciągających się po północnej stronie gminy. Są to ciekawe tereny do organizowania wycieczek rowerowych i wędrówek dla osób, które gustują w mniej wymagających trasach.

W imieniu Wójta Gminy Wiesławy Sieńkowskiej puchary zwycięzcom wręczyli: sędzia główny wyścigu Krzysztof Danilewicz i dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury Iwona Pełypyszyn.

Puchar Wójta Gminy w poszczególnych kategoriach zdobyli:

  1. kategoria „Skrzaty” – Bartłomiej Bil
  2. kategoria „Młodziki” – Krystian Złomaniec
  3. kategoria „Junior Młodszy” – Ernest Przyczyna
  4. kategoria „Senior” – Bogumił Dąbek

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

Organizatorzy:

-Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,

-Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie,

-Szkoła Podstawowa im H. Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie,

-Klub Sportowy „Legion”.

Piknik został zorganizowany w ramach zadania „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Komarów-Osada” finansowanego ze środków Gminy Komarów-Osada.

Nasza Gmina doceniona przez Samorząd Województwa Lubelskiego

29 września 2023r. w Urszulinie odbyła się konferencja podsumowująca realizację działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pod nazwą „PROW wspiera lubelską wieś”. Podczas wydarzenia nagrodzono najaktywniejsze samorządy w województwie lubelskim....

Strażacy z Gminy Komarów-Osada na pielgrzymce w Krasnobrodzie

W niedzielę 24 września 2023 roku druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnejz jednostek: Komarów-Osada, Śniatycze, Dub, Ruszczyzna uczestniczyli w XVI pielgrzymce diecezjalnej do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie. Pomimo deszczowej aury na spotkanie licznie...

Kronikarze OSP w Kraśniku

W dniu 22 września 2023 roku w Wojewódzkiej Izbie Tradycji Pożarniczych na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku odbyły się warsztaty kronikarskie dla kronikarzy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubelskiego. Podczas...
Skip to content