Narodowe Święto Niepodległości

utworzone przez | 10 listopada 2020 | Aktualności

Przed Nami Narodowe Święto Niepodległości, które będziemy obchodzili inaczej niż zwykle. Ze względu na bezpieczeństwo nie organizujemy uroczystości gminnych z udziałem mieszkańców. Jak co roku wywiesiliśmy biało-czerwone flagi.

W dniu 11 listopada w kościele p.w. Świętej Trójcy w Komarowie-Osadzie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Pamiętając o miejscach pamięci, zapaliliśmy znicze.

Nawiązując do tradycji lat poprzednich zachęcamy mieszkańców naszej gminy do spaceru po urzekającym otoczeniu przyrody znajdującej się wokół nas. Nie jest ważne czy pada deszcz, czy świeci słońce, bo zawsze jest dobry czas, by zachwycić się pięknem natury, wsłuchać w dźwięki przyrody i utrwalić swój spacer na fotografii.

Czekamy na Wasze pomysłowe i ciekawe zdjęcia, z których stworzymy relację upamiętniającą  „Spacer Niepodległości ku Zdrowiu i Sprawności”.

Nie zapominajmy przy tym jednak o rozwadze i odpowiedzialności, które obecnie są naszymi sprzymierzeńcami.

Pamiętajmy, ze chroniąc siebie, chronimy też innych. Bądźmy dla siebie życzliwi i pomocni.

Zdjęcia prosimy przesyłać na adres sokanimator2@wp.pl

 

Przewodniczący Rady Gminy
/-/ Jerzy Pałczyński
 
 
Wójt Gminy   
/-/ Wiesława Sieńkowska 

Zamojski Piknik Edukacyjny

W imieniu organizatorów zapraszamy na Zamojski Piknik Edukacyjny.  20 czerwca (sobota) w godzinach 15:00–17:00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu, pierwszej pomocy oraz ochronie ludności. Podczas pikniku...

NIEODPŁATNE PRZEKAZANIE SPRZĘTU W RAMACH  KPO

W ramach inwestycji– „Wdrażanie inwestycji C2.2.1 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji, wskaźnik C13L Laboratoria Sztucznej inteligencji (AI) oraz laboratoria nauk...

SPRZĘT DLA SZKOŁY Z KPO- REALIZACJA WSKAŹNIKA C12l

Gmina  Komarów-Osada w ramach podpisanej umowy w dniu 31 października 2025 roku pomiędzy Skarbem Państwa – Ministerstwem Cyfryzacji a Gminą Komarów-Osada otrzymała nieodpłatnie nowy sprzęt w ramach inwestycji– „Wdrażanie inwestycji C2.2.1 wyposażenie...
Skip to content