Narodowe Święto Niepodległości

utworzone przez | 10 listopada 2021 | Aktualności

Przed Nami Narodowe Święto Niepodległości, które będziemy obchodzili podobnie jak w poprzednim roku. Ze względu na covid nie organizujemy uroczystości gminnych z udziałem mieszkańców. Jak co roku wywiesiliśmy biało-czerwone flagi. W dniu 11 listopada w kościele p.w. Świętej Trójcy w Komarowie-Osadzie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Pamiętając o miejscach pamięci, zapalimy znicze.

Nawiązując do tradycji lat poprzednich zachęcamy mieszkańców naszej gminy do spaceru po urzekającym otoczeniu przyrody znajdującej się wokół nas. Nie jest ważne czy pada deszcz, czy świeci słońce, bo zawsze jest dobry czas, by zachwycić się pięknem natury, wsłuchać w dźwięki przyrody i utrwalić swój spacer na fotografii.

Czekamy na Wasze pomysłowe i ciekawe zdjęcia, z których stworzymy relację upamiętniającą  „Spacer Niepodległości ku Zdrowiu i Sprawności”. Nie zapominajmy przy tym jednak o rozwadze i odpowiedzialności, które obecnie są naszymi sprzymierzeńcami. Pamiętajmy, ze chroniąc siebie, chronimy też innych. Bądźmy dla siebie życzliwi i pomocni.

Dopełnieniem uroczystego charakteru obchodów rocznicowych jest koncert w wykonaniu Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury pod batutą Ryszarda Gryciaka, do wysłuchania którego serdecznie zapraszamy. 

{mp4}koncert20211111{/mp4}

Zdjęcia prosimy przesyłać na adres sokanimator2@wp.pl

 

Przewodniczący Rady Gminy                                                                    Wójt Gminy   

/-/ Jerzy Pałczyński                                                                                 /-/Wiesława Sieńkowska 

{mp4}niepodleglosc_2021{/mp4}

 Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Święto Rodziny  u przedszkolaków w Zubowicach

,,Mama, Tata i Ja” - to najczęściej przedstawiany przez dzieci obraz Rodziny.  W naszym przedszkolu od kilku lat organizujemy spotkanie piknikowe dla członków rodzin naszych przedszkolaków, by celebrować tak naprawdę aż trzy okazje: Święto Mamy, Święto Taty i...
Skip to content