Mamy rekord!!!

utworzone przez | 1 lutego 2023 | Aktualności

„Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich: małych i dużych”. Pod tym hasłem w niedzielę 29 stycznia 2023 r. odbyła się w całej Polsce zbiórka w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W naszej gminie WOŚP zagrała już po raz 22. Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ofiarodawcy okazali się bardzo hojni i udowodnili że mają wielkie przeogromne serca. Podczas 31 finału zebraliśmy rekordową kwotę w wysokości 7869,47 zł.

Zbiórka odbywała się w miejscowościach gminy Komarów-Osada: Antoniówce, Dubie, Komarowie-Osadzie, Janówce i Zubowicach. W tym roku w kweście uczestniczyła młodzież i strażacy z terenu naszej gminy: Hanna Białoszewicz i Eliza Danilewicz, Bartłomiej Saczek i Jakub Churzępa, Emilia Wałaszyk i Wiktoria Worobiej, Aleksandra Górska, Michał Bałuta, Jolanta Handziuk, Ryszard Tuz, Edward Schab, Michał Niedźwiedź, Szymon Niedźwiedź, Jacek Kostrubiec,  Adrian Ulanowski, Henryk Baraniecki i Jerzy Lewczuk.

Dziękujemy Wam Kochani wolontariusze, bo dzięki waszej charytatywnej pracy udało się zebrać tak dużą kwotę !!!Jesteście najlepsi!!! Pamiętajcie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy To Wy!!!

Koordynacją 31 Finału WOŚP zajęły się: Iwona Pełypyszyn – Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie, Magdalena Bąk i Beata Fizia.

W czasie Finału w Bibliotece Publicznej w Komarowie-Osadzie odbył się kiermasz ciast przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia z terenu gminy. Przepyszne ciasta upiekły : Koło Gospodyń Wiejskich w Antoniówce, Koło Gospodyń Wiejskich w Dubie, Koło Gospodyń Wiejskich w  Janówce, Koło Gospodyń Wiejskich w Kadłubiskach, Koło Gospodyń Wiejskich w Krzywymstoku, Koło Gospodyń Wiejskich w Wolicy Śniatyckiej oraz Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze w Komarowie-Osadzie i Stowarzyszenie „W dobrej wierze” w Wolicy Brzozowej. Dochód ze sprzedaży ciast w całości był przeznaczony na WOŚP.

Wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom, którzy wsparli tę szlachetną inicjatywę bardzo dziękujemy za Wasze wielkie serca.

Organizatorami tegorocznej akcji były:

– Gmina Komarów-Osada,

– Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie 

– Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Komarowa Osady, Duba i Antoniówki.  

Pani Krystyna Kozak dołączyła do grona „Ludzi z Pasją”

W piękne śnieżne popołudnie, w sali Samorządowego Ośrodka Kultury rozgościły się białe szydełkowe gwiazdki, dzwonki i ażurowe bombki. O pięknej pasji i o zamiłowaniu do szydełkowania opowiadała pani Krystyna Kozak z Kadłubisk, autorka spotkania „Ludzie z Pasją”. Był...

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

INFORMACJA O JAKOŚCI WODY Z WODOCIĄGU ZBIOROWEGO ZAOPATRZENIA W WODĘ – JANÓWKA

Zgodnie z zapisem art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniem ścieków (tekst jednolity Dz.U.2023r. poz.537 ze zm.), Wójt Gminy Komarów-Osada podaje do wiadomości informację o jakości wody z wodociągu...

INFORMACJA O JAKOŚCI WODY Z WODOCIĄGU ZBIOROWEGO ZAOPATRZENIA W WODĘ – KOMARÓW

Zgodnie z zapisem art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniem ścieków (tekst jednolity Dz.U.2023r. poz.537 ze zm.), Wójt Gminy Komarów-Osada podaje do wiadomości informację o jakości wody z wodociągu...
Skip to content