Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Komarów w malarstwie Krystyny Kopciowskiej

30 czerwca w sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się spotkanie z panią Krystyną Kopciowską, która związana jest z Komarowem przez najbliższą rodzinę, a jest właścicielką nieruchomości w Komarowie Dolnym. Pani Krystyna dołączyła do zacnego grona „Ludzi z Pasją”. Przez wiele lat zajmowała się tkaniną artystyczną, uczyła plastyki w jednej z zamojskich szkół a poza tym w swoim dorobku ma piękne anioły wykonane własnoręcznie z kolorowych tkanin. Spotkanie połączone było z wystawą obrazów naszej autorki, która z sentymentem maluje miejsca swojego dzieciństwa, gdzie mieszkali jej dziadkowie - Maria i Mieczysław Czesakowie. Malowniczy Komarów utrwalił się głęboko w pamięci i został przedstawiony na wielu obrazach, które prezentuje na wystawie w Domu Kultury do 30 sierpnia.

Artystka opowiadała o swojej wielkiej pasji związanej  z malarstwem, jak również z wieloletnią pracą nad tkaniną artystyczną, podzieliła się przeżyciami z rodzinnego Komarowa.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze w otoczeniu pięknych obrazów, którą uświetnił występ gitarowy pana Marka Rycyka z Zamościa.

W spotkaniu uczestniczyli:

- Pani Wiesława Sieńkowska – Wójt Gminy Komarów-Osada

- Pani Iwona Pełypyszyn Dyrektor SOK

- Przedstawiciele Klubu Seniora „Legenda”

- Przewodniczące KGW z Gminy Komarów-Osada

- „Ludzie z Pasją” z poprzednich edycji.

- Rodzina, znajomi oraz przyjaciele Pani Krystyny.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z przebiegu spotkania i obejrzenia wystawy w Domu Kultury.

 

Spotkanie z tradycją „Noc Świętojańska”

Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze w Komarowie-Osadzie, Gmina Komarów-Osada, Grupa „Senior z Wigorem”, Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie serdecznie zapraszają na do udziału w obrzędach „Nocy Świętojańskiej”. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2022 roku o godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej w Krzywymstoku.

Czytaj więcej: Spotkanie z tradycją „Noc Świętojańska”

Warsztaty plastyczne - Koszyczek z mydełka

Samorządowy Ośrodek Kultury zaprasza Mieszkańców i wszystkich chętnych do wspólnego uczestnictwa w warsztatach plastycznych przygotowanych w wersji on-line. Przygotowany film podpowie jak wykonać koszyczek z mydełka i kreatywnie spędzić czas.

Zachęcamy do wspólnej zabawy, którą można dzielić z rodziną a potem sprawić przyjemność bliskiej osobie. Życzymy przyjemnej zabawy i ciekawych efektów swojej pracy.

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne - Koszyczek z mydełka

Twórcy ludowi promują gminę

Tradycja świąteczna zawsze pobudza wyobraźnię i pasję artystyczną naszych twórców ludowych. Wielu z nich bierze udział w Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną.  W bieżącym roku nagrodę specjalną Europoseł Pani Beaty Mazurek otrzymała Pani Maria Szewczuk z miejscowości Wolica Śniatycka za przepiękną palmę wielkanocną wykonaną w technice tradycyjnej z naturalnych roślin, które sama uprawia.

Czytaj więcej: Twórcy ludowi promują gminę
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30