Krystyna Kopciowska

utworzone przez | 12 lipca 2022 | Ludzie z pasją

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu.

Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie.

Dyplom w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1984 r.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej.
Od lat związana jest z Zamojskim Środowiskiem Plastycznym.
Twórczość w dziedzinie tkaniny artystycznej, ilustracji książkowej i malarstwa.

Krystyna Kopciowska urodziła się  w Zamościu, związana jest z Komarowem w sposób szczególny, gdyż właśnie to miejsce upodobali sobie jej dziadkowie – Maria i Mieczysław Czesakowie. Sentyment do miejsca zapisany jest pędzlem w obrazach olejnych, które prezentowane są na wystawie w Samorządowym Ośrodku Kultury.

Artystka maluje rzeczywistość z codziennych obserwacji natury, jaka otacza piękny Komarów. Przedstawia portrety bliskich oraz okoliczne krajobrazy. W obrazach uchwycone są obserwacje powstałe na przestrzeni lat i aktualnie nabierają one nowego znaczenia. Urokliwe miejsca są odbiciem pięknych, ulotnych chwil. W malarstwie, chwilą jest między innymi światło i cień, które akcentują intensywność koloru w czasie i przestrzeni, a w przedstawionych obrazach nadają szczególnej wyjątkowości. Wszystkie walory w efekcie bardzo zyskują i wprowadzają  w przyjazny klimat.

Krystyna Kopciowska w niezwykle swobodny i odważny sposób operuje plamą, która nadaje pracom swoistego charakteru, a w odbiorze staje się intrygująca i pozostawia w domyśle tajemnicę sentymentu do miejsca, jakim jest rodzinny Komarów. 

Wybrane fragmenty są uchwycone z wyjątkową tkliwością, jednak zaakcentowane w sposób rozpoznawalny i potraktowane jako szczególne, zwłaszcza dla Autorki obrazów.

INFORMACJA WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA W SPRAWIE BEZPŁATNEGO GMINNEGO PRZEWOZU PASAŻERSKIEGO DLA WYBORCÓW W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH ZARZĄDZONYCH NA DZIEŃ 7 KWIETNIA 2024

Wójt Gminy Komarów-Osada podaje do publicznej wiadomości informacje o bezpłatnym transporcie do lokali wyborczychw dniu 7 kwietnia 2024 roku.

Nowe nawierzchnie drogowe

Informuję, że nabierają tempa prace związane z modernizacją infrastruktury drogowej w Gminie Komarów-Osada! Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 2 miliony 250 tysięcy. Nowe nawierzchnie asfaltowe ucieszą mieszkańców miejscowości: Dub, Komarów-Osada (ul....

Dodatkowe pieniądze na oczyszczalnie

Na wniosek Wójta Gminy Wiesławy Sieńkowskiej zwołano sesję nadzwyczajną, na której Radni zabezpieczyli dodatkowe środki w kwocie 527 409,20 zł na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Decyzja wynika z faktu, że zainteresowanie mieszkańców...
Skip to content