KONKURS „ PO PROSTU KOCI ŚWIAT…” ROSTRZYGNIĘTY!!!

utworzone przez | 18 lutego 2021 | Działalność Domu Kultury

Wielbicieli kotów wśród mieszkańców naszej gminy nie brakuje, o czym świadczy ilość fotek kocich piękności przesłanych na konkurs do Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie. Konkurs został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, który po raz pierwszy obchodzono we Włoszech w 1990 roku. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku. Koty zostały udomowione blisko 10 tysięcy lat temu i obecnie są najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie. Wyhodowano wiele ras różniących się ubarwieniem, wielkością i długością włosów. Zdjęcia komarowskich kotów pokazują, że są piękne i że są kochane.

W naszej zabawie najwięcej, 252 lajków, otrzymał Mruczek. Zapraszamy Mruczka i jego opiekunów Karolinę Maścibrodę i Krzysztofa Maścibrodę z Wolicy Brzozowej po odbiór nagrody.

W galerii jeszcze raz możecie zobaczyć zdjęcia wszystkich kotów. Zapraszamy do oglądania. Wkrótce zaprosimy Was do pokazania Waszych kolejnych „domowych przyjaciół”. Tym razem będą to m.in. chomiki, rybki, króliki. Śledźcie nas na stronach internetowych www.komarow.pl; www.sokbib.naszabiblioteka.com oraz na profilach na facebooku: Gmina Komarów-Osada i Biblioteka Publiczna w Komarowie-Osadzie.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W załączeniu komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanych ochronnych szczepieniach lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie  powitali Wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie z klas VIII spróbowali swoich sił w roli nauczycieli oraz pracowników szkoły i...

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – rozstrzygnięty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 14 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej składał się z...
Skip to content