Kolejna świetlica do remontu

utworzone przez | 13 maja 2011 | Projekty Unijne w Gminie

100_5861.jpgWładze Gminy Komarów-Osada podpisały w czwartek 14 kwietnia umowę na remont świetlicy wiejskiej w Janówce. Prace będą kosztować niespełna 340 tysięcy złotych, a potrwają do połowy października.

Budynek zostanie gruntownie wyremontowany. Firma z Zamościa, która wygrała przetarg ma m.in.: wymienić dach, docieplić budynek, zamontować nowe drzwi i okna, wykonać posadzki oraz wszystkie instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, sanitarna i gazową. Nowa świetlica zostanie wyposażony w stoły, krzesła, stół bilardowy, stół do tenisa i scenę.

Remont w Janówce to już kolejna taka inwestycja w gminie Komarów-Osada.
Nowoczesna świetlica wiejska powstaje też w miejscowości Dub. W miejscu starego budynku zostanie wybudowany nowy, parterowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Razem z wyposażeniem prace mają kosztować prawie 470 tysięcy złotych i powinny się zakończyć w październiku.

Obydwie inwestycje są współfinansowane z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Rozpoczął się też remont i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Wolicy Brzozowej. Za ponad 730 tysięcy złotych wykonawca robót ma wymienić dach budynku, wylać nowe posadzki, położyć tynki i glazurę oraz wstawić nowe okna i drzwi. Ma też wykonać wszystkie instalacje i wyposażyć świetlicę w niezbędne meble.

Pieniądze na ten cel samorząd pozyskał także z PROW-u, ale za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Zamojska”.

Więcej na www.ias24.eu

INFORMACJA WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA W SPRAWIE BEZPŁATNEGO GMINNEGO PRZEWOZU PASAŻERSKIEGO DLA WYBORCÓW W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH ZARZĄDZONYCH NA DZIEŃ 7 KWIETNIA 2024

Wójt Gminy Komarów-Osada podaje do publicznej wiadomości informacje o bezpłatnym transporcie do lokali wyborczychw dniu 7 kwietnia 2024 roku.

Nowe nawierzchnie drogowe

Informuję, że nabierają tempa prace związane z modernizacją infrastruktury drogowej w Gminie Komarów-Osada! Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 2 miliony 250 tysięcy. Nowe nawierzchnie asfaltowe ucieszą mieszkańców miejscowości: Dub, Komarów-Osada (ul....

Dodatkowe pieniądze na oczyszczalnie

Na wniosek Wójta Gminy Wiesławy Sieńkowskiej zwołano sesję nadzwyczajną, na której Radni zabezpieczyli dodatkowe środki w kwocie 527 409,20 zł na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Decyzja wynika z faktu, że zainteresowanie mieszkańców...
Skip to content