Kolejna świetlica do remontu

utworzone przez | 13 maja 2011 | Projekty Unijne w Gminie

100_5861.jpgWładze Gminy Komarów-Osada podpisały w czwartek 14 kwietnia umowę na remont świetlicy wiejskiej w Janówce. Prace będą kosztować niespełna 340 tysięcy złotych, a potrwają do połowy października.

Budynek zostanie gruntownie wyremontowany. Firma z Zamościa, która wygrała przetarg ma m.in.: wymienić dach, docieplić budynek, zamontować nowe drzwi i okna, wykonać posadzki oraz wszystkie instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, sanitarna i gazową. Nowa świetlica zostanie wyposażony w stoły, krzesła, stół bilardowy, stół do tenisa i scenę.

Remont w Janówce to już kolejna taka inwestycja w gminie Komarów-Osada.
Nowoczesna świetlica wiejska powstaje też w miejscowości Dub. W miejscu starego budynku zostanie wybudowany nowy, parterowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Razem z wyposażeniem prace mają kosztować prawie 470 tysięcy złotych i powinny się zakończyć w październiku.

Obydwie inwestycje są współfinansowane z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Rozpoczął się też remont i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Wolicy Brzozowej. Za ponad 730 tysięcy złotych wykonawca robót ma wymienić dach budynku, wylać nowe posadzki, położyć tynki i glazurę oraz wstawić nowe okna i drzwi. Ma też wykonać wszystkie instalacje i wyposażyć świetlicę w niezbędne meble.

Pieniądze na ten cel samorząd pozyskał także z PROW-u, ale za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Zamojska”.

Więcej na www.ias24.eu

Informacja o jakości wody z wodociągów zbiorowego zaopatrzenia w wodę zlokalizowanych na terenie gminy Komarów-Osada

Zgodnie z zapisem art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniem ścieków (tekst jednolity Dz.U.2020r. poz. 2028), Wójt Gminy Komarów-Osada podaje do wiadomości informację o jakości wody z wodociągów...

Andrzejki w szkole

Koniec listopada to czas organizowania zabaw połączonych z wróżbami i przepowiedniami. Także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce podtrzymując tradycje, uroczyście obchodziły andrzejkowy dzień czarów i zabaw. Tego dnia nie zabrakło konkursów przygotowanych przez...

PANI WÓJT CZYTA DZIECIOM

 W dniu 24 listopada 2022r. w Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach zostały podsumowane działania placówki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Tego dnia w przedszkolu pojawili się goście: Pani Wójt...

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.
Skip to content