Izba Tradycji w Śniatyczach

utworzone przez | 27 lutego 2024 | Aktualności

Wójt Gminy zainicjowała aplikowanie o środki zewnętrzne na rozwój Izby Tradycji w Śniatyczach, którą prowadzi pani Lucyna Baryła. Ochotnicza Straż Pożarna w Śniatyczach we współpracy z Gminą realizuje projekt pn. „Izba Pamięci w Śniatyczach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów “Izby Pamięci”.

W ramach projektu zostanie przeprowadzona zbiórka eksponatów tj.:

przedmioty codziennego użytku, sprzęty gospodarstwa domowego, rękodzieło ludowe, stroje, ozdoby, pamiątki rodzinne, dewocjonalia, zabytki piśmiennicze, zabawki, fotografie, obrazy, odznaczenia, narzędzia, sprzęty rolnicze i inne.

Ponadto zostaną sporządzone następujące dokumenty: wykaz zgromadzonych obiektów, opinia konserwatorska dotycząca stanu zachowania zgromadzonych obiektów, koncepcja wystawy stałej w rozwijanej izbie pamięci.

W przyszłości planujemy aplikować o środki na remont budynku po zlewni mleka w Śniatyczach oraz przenieść tam Izbę Tradycji, która obecnie mieści się w remizo-świetlicy w Śniatyczach.

Wartość projektu 39 050,00zł w 100% finansowany ze środków zewnętrznych.

INFORMACJA WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA W SPRAWIE BEZPŁATNEGO GMINNEGO PRZEWOZU PASAŻERSKIEGO DLA WYBORCÓW W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH ZARZĄDZONYCH NA DZIEŃ 7 KWIETNIA 2024

Wójt Gminy Komarów-Osada podaje do publicznej wiadomości informacje o bezpłatnym transporcie do lokali wyborczychw dniu 7 kwietnia 2024 roku.

Nowe nawierzchnie drogowe

Informuję, że nabierają tempa prace związane z modernizacją infrastruktury drogowej w Gminie Komarów-Osada! Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 2 miliony 250 tysięcy. Nowe nawierzchnie asfaltowe ucieszą mieszkańców miejscowości: Dub, Komarów-Osada (ul....

Dodatkowe pieniądze na oczyszczalnie

Na wniosek Wójta Gminy Wiesławy Sieńkowskiej zwołano sesję nadzwyczajną, na której Radni zabezpieczyli dodatkowe środki w kwocie 527 409,20 zł na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Decyzja wynika z faktu, że zainteresowanie mieszkańców...
Skip to content