Hej kolęda, kolęda

utworzone przez | 7 stycznia 2020 | Aktualności

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek od dziewięciu lat wciąż brzmi melodią pięknych polskich kolęd. Ten niezwykły przegląd, przedłużający radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia, odbył się w święto Trzech Króli. Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany z tym okresem. A polskie kolędy są naprawdę piękne, urokliwe i wzruszające. Dlatego z największą przyjemnością uczestniczyliśmy w wyjątkowym, ciepłym i radosnym kolędowaniu w świetlicy wiejskiej w Komarowie Wsi. Kolędy i pastorałki przygotowane przez nasze zespoły i orkiestrę zachwycały licznie zgromadzoną publiczność i zachęcały do wspólnego śpiewania, tworząc niepowtarzalny świąteczny nastrój. W przeglądzie wzięli udział:

  • Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta pod batutą pana Ryszarda Gryciaka;
  • Chór Pasjonata;
  • Klub Seniora „Legenda”;
  • zespół „Woliczanki” z Wolicy Śniatyckiej;
  • zespół „Borowianki” z Antoniówki;
  • zespół „Ruszczyźnianki” z Ruszczyzny.

Wzruszający wiersz o tematyce bożonarodzeniowej recytowała autorka, Pani Maria Szewczuk.

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. W czasie przeglądu wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu świątecznego „Stroik bożonarodzeniowy”. W kategorii „Prace zbiorowe” nagrody otrzymali:

I miejsce

KGW Wolica Śniatycka

KGW Antoniówka

II miejsce

KGW Zubowice

KGW Janówka

KGW Ruszczyzna

KGW Krzywystok

III miejsce

KGW Komarów-Wieś

Klub Seniora „Legenda”

Centrum Integracji Społecznej

W kategorii „Prace indywidualne” nagrody otrzymali:

I miejsce

Pani Justyna Kwika

Pani Ewa Barczyńska

II miejsce

Pani Halina Ważna

Pan Andrzej Sendecki

II miejsce

Pani Danuta Potrzeszcz

Pani Małgorzata Stojko

Pani Renata Krosman

Dziękujemy wykonawcom i publiczności za udział i współtworzenie tej wyjątkowej atmosfery przeglądu. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Komarowie Wsi za współpracę i smakowity poczęstunek. Wszystkim życzymy, aby wspólne kolędowanie pomogło zachować w sercach uczestników aurę ciepłych Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorami IX Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek byli: Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,

Koło Gospodyń Wiejskich w Komarowie Wsi.

 

Ogłoszenie o ustnym przetargu ograniczonym na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada

Na podstawie art. 38 ust. 1, 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023 r., poz. 344 z późn. zm.) w związku § 6 ust. 1, 2, 3, 6, 7 i § 15 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu...

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia

Wójt Gminy Komarów-Osada informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Komarów-Osada w dniu 28 listopada 2023 roku został wywieszony na okres 21 dni wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia: - Komarów Osada o numerze 683...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.

Konsultacje społeczne w celu zbierania uwag, opinii i propozycji zmian dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji dla gminy Komarów- Osada do 2030 r.

W załączeniu projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Komarów-Osada oraz formularz zgłaszania uwag i propozycji. Do pobrania: GPR Komarów-Osada projekt dokumentu do konsultacji społecznych Załącznik nr 1 do GPR Załącznik nr 1 do Zarządzenia formularz uwag do GPR...
Skip to content