GRA TERENOWA „TROPICIEL” JUŻ ZA NAMI

utworzone przez | 4 sierpnia 2021 | Działalność Domu Kultury

W ostatnią niedzielę lipca na terenie miejscowości Ruszczyzna odbyła się gra terenowa „Tropiciel” zorganizowana w ramach projektu „Bliżej ludzi, bliżej przyrody”. Grę przygotowała młodzieżowa grupa Za-SOKowani z gminy Komarów-Osada. Na starcie przy Świetlicy wiejskiej w  Ruszczyźnie stanęło 9 drużyn, które miały do wyboru jedną z trzech tras, różniących się między sobą długością i stopniem trudności:

  1. trasa tropem „Kaczki dziwaczki”, do której zadania opracowali: Wiktoria Bałuta, Kamil Masłowski i Maja Sieniatyńska.
  2. trasa „Alicji w krainie czarów”, do której zadania przygotowali: Zofia Biszczan, Wiktoria Kwika, Gabriela Macheta, Kacper Stojko.
  3. trasie „Śladami mitologii słowiańskiej”, do której zadania przygotowali: Aleksandra Krosman, Daria Paczos, Piotr Wróblewski i Hubert Zasuwa.

Zawodnicy przed wyruszeniem na trasy otrzymali mapy z oznaczonymi punktami oraz karty zadań. Zadania wymagały od uczestników kreatywności, wiedzy, pracy zespołowej i przysporzyły wszystkim niezapomnianych wrażeń. Wszystkie drużyny stawiły się na mecie uśmiechnięte i szczęśliwe.

A oto zwycięscy gry terenowej:

  • Trasa „Kaczka Dziwaczka”- rodzinna (dzieci w wieku 5-8 lat):

I miejsce – Drużyna „Myszkieterki”

II miejsce – Drużyna „Młode Wilki”

  • Trasa „Alicja w krainie czarów”- rodzinna (dzieci w wieku 9-12 lat)

I miejsce – Drużyna „Grzmot”

II miejsce – Drużyna „Spryciarze”

III miejsce – Drużyna „Super dziewczyny i Bartek”

  • Trasa „Śladami mitologii słowiańskiej”

I miejsce – Drużyna „Czapelki”

II miejsce – Drużyna „Głodni wrażeń”

III miejsce – Drużyna „Ćwir, Ćwir”

IV miejsce – Drużyna „Gladiatorzy”

W tym dniu zostały także wręczone nagrody i wyróżnienia zwycięzcom konkursu fotograficznego „Moje miejsce, moim okiem”, który również zorganizowano w ramach projektu „Bliżej ludzi, bliżej przyrody” w ramach programu „Równać Szanse”. O wręczenie nagród młodzież poprosiła Wójta Gminy Komarów-Osada Panią Wiesławę Sieńkowską i sołtysa miejscowości Ruszczyzna Pana Zbigniewa Pysiewicza.

Gra terenowa zakończyła się wspólnym ogniskiem i zabawami integracyjnymi zawodników, mieszkańców i organizatorów.

Organizatorzy:

Grupa młodzieżowa Za-SOKowani

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie

Jednostka OSP w Komarowie-Osadzie

Świetlica Wiejska w Ruszczyźnie

Gra terenowa „Tropiciel” została zorganizowana w ramach projektu „Bliżej ludzi, bliżej przyrody” realizowanego w ramach Programu „Równać Szanse 2020” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundacje Dzieci i Młodzieży.

Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy Śp. Kazimierę Dworniczak

Pani Kazimiera Dworniczak z domu Malec urodziła się 17 stycznia 1939 roku w Grabowicy powiat Tomaszów Lubelski. W 1958 roku ukończyła Liceum Pedagogiczne w Szczebrzeszynie, następnie w latach 1965 – 1967 odbywała naukę w Studium Nauczycielskim w Chełmie na kierunku...

Ogłoszenie o II ustnym przetargu nieograniczonym na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada

Na podstawie art. 38 ust. 1, 2 art. 39 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023 r., poz. 344 z późn. zm.) w związku § 6 ust. 1, 2, 3, 6, 7 i § 13 Rozporządzenia Rady Ministrów z 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i...

Nasza Gmina doceniona przez Samorząd Województwa Lubelskiego

29 września 2023r. w Urszulinie odbyła się konferencja podsumowująca realizację działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pod nazwą „PROW wspiera lubelską wieś”. Podczas wydarzenia nagrodzono najaktywniejsze samorządy w województwie lubelskim....
Skip to content