GRA TERENOWA „AKTYWNE WAKACJE”

utworzone przez | 12 lipca 2022 | Aktualności

W niedzielne południe w miejscowości Kraczew odbyła się gra terenowa „Aktywne wakacje”. Na starcie stanęły drużyny, które chciały aktywnie i zdrowo spędzić czas.

Dla graczy zostały przygotowane dwie trasy „W bajkowej krainie” dla dzieci do lat 8 z opiekunem i „W krainie książki i filmu” dla dzieci starszych i dorosłych. Uczestnicy z mapami w ręku, wędrując po urokliwych zakątkach Kraczewa, mieli za zadanie m.in. ułożyć puzzle i odgadnąć, z jakiej bajki pochodzi dana ilustracja, rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć z jakiego filmu pochodzą sceny przedstawione na ilustracjach.

Po przejściu trasy i oczekiwaniu na pozostałe drużyny na uczestników gry czekały zabawy i konkursy m.in. skakanki, rzucanie krążkami do celu, gra w badmintona.

Nagrody w imieniu Wójt Gminy wręczyła Wiceprezes Stowarzyszenia „Aktywni w Kulturze” pani Justyna Kwika:

  • W kategorii „W bajkowej krainie” – „Różyczki” oraz „Bracia”
  • W kategorii „W krainie książki i filmu” – „Kobiety górą” oraz „Koniki polne”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział i dobrą zabawę.

Organizatorami gry terenowej „Aktywne Wakacje” byli:

– Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze,

– Samorządowy Ośrodek Kultury

– Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie.

Gra została zorganizowana w ramach projektu „Letnia Akademia Rozmaitości” realizowanego w programie „Wakacyjna AktywAKCJA” współfinansowanego przez PFR Fundacja.

OGŁOSZENIE DLA ROLNIKÓW

W związku z wprowadzonymi ułatwieniami w prowadzeniu handlu przez rolników i ich domowników, informuję, iż wyznaczony został teren targowiska (parking obok kościoła w Komarowie-Osadzie) na którym rolnicy i ich domownicy mogą sprzedawać bez opłaty targowej w piątki i...

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Na terenie gminy Komarów-Osada w dniu 27 marca 2023 roku zostały wykonane bezpłatne badania mammograficzne  u kobiet od 50-69 roku życia w mammobusie ustawionym przy Urzędzie Gminy w Komarowie-Osadzie. Na mammografię zgłosiły się panie z terenu naszej gminy....

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

Konkurs i warsztaty świąteczne w SOK-u

W Samorządowym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty plastyczne dla  Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy i Klubu Seniora Legenda. Podczas warsztatów uczestnicy  własnoręcznie wykonali  piękne ozdoby świąteczne, pod okiem instruktora SOK. W stroikach  dominuje...
Skip to content