GRA TERENOWA „AKTYWNE WAKACJE”

utworzone przez | 12 lipca 2022 | Aktualności

W niedzielne południe w miejscowości Kraczew odbyła się gra terenowa „Aktywne wakacje”. Na starcie stanęły drużyny, które chciały aktywnie i zdrowo spędzić czas.

Dla graczy zostały przygotowane dwie trasy „W bajkowej krainie” dla dzieci do lat 8 z opiekunem i „W krainie książki i filmu” dla dzieci starszych i dorosłych. Uczestnicy z mapami w ręku, wędrując po urokliwych zakątkach Kraczewa, mieli za zadanie m.in. ułożyć puzzle i odgadnąć, z jakiej bajki pochodzi dana ilustracja, rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć z jakiego filmu pochodzą sceny przedstawione na ilustracjach.

Po przejściu trasy i oczekiwaniu na pozostałe drużyny na uczestników gry czekały zabawy i konkursy m.in. skakanki, rzucanie krążkami do celu, gra w badmintona.

Nagrody w imieniu Wójt Gminy wręczyła Wiceprezes Stowarzyszenia „Aktywni w Kulturze” pani Justyna Kwika:

  • W kategorii „W bajkowej krainie” – „Różyczki” oraz „Bracia”
  • W kategorii „W krainie książki i filmu” – „Kobiety górą” oraz „Koniki polne”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział i dobrą zabawę.

Organizatorami gry terenowej „Aktywne Wakacje” byli:

– Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze,

– Samorządowy Ośrodek Kultury

– Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie.

Gra została zorganizowana w ramach projektu „Letnia Akademia Rozmaitości” realizowanego w programie „Wakacyjna AktywAKCJA” współfinansowanego przez PFR Fundacja.

Prośba do Mieszkańców Gminy Komarów-Osada o wypełnienie ankiety

Szanowni Państwo, Prowadzone są aktualnie prace nad opracowaniem Diagnozy Lokalnych Zagrożeń Społecznych dla naszej gminy. W związku z tym, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety znajdującej się pod linkiem.   Państwa opinia jest niezwykle...

RADOSNE ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W GMINIE KOMARÓW-OSADA

Święto pieczonego ziemniaka w gminie Komarów-Osada stało się już tradycją. Tegoroczne święto odbyło się w Świetlicy w Wiejskiej w Ruszczyźnie. Zabawa była rewelacyjna uczestnicy wzięli udział w konkursach i zabawach z ziemniakiem w roli głównej. Spotkanie rozpoczął...

Uczczono pamięć ofiar II Wojny Światowej

W dniu 17 września 2023 roku w Dubie odbyła się uroczystość upamiętniająca pomordowanych podczas II Wojny Światowej. W uroczystości udział wzięła delegacja z Gminy Komarów-Osada, która złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła symboliczne znicze.

WARSZTATY „EKOZAPACHY – AROMATERAPIA”

Mnóstwo zapachów, spora dawka wiedzy, relaks oraz pozytywna energia – tak przebiegło drugie spotkanie z aromaterapii zorganizowane w ramach cyklu warsztatów 5xEko. Warsztaty prowadziła przesympatyczna Pani Marta Bielec. Podczas warsztatów Pani Marta opowiadała o...
Skip to content